Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, ha éjszaka...

Meddig normális, ha éjszaka eszik egy tápszeres baba?

Figyelt kérdés
2017. dec. 13. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy 1.5 éves kor körül érik meg egy gyermek emésztőrendszere arra, hogy kibírja az éjszakát (függetlenül attól, hogy anyatejes, vagy tápszeres). Az én kislányom majdnem két éves, de néha még éjjel felébred és kér tejet (Milumil tejitalt kap ilyenkor, amúgy tápszeres volt ő is). De ez attól is függ, hogy mennyit evett napközben, beteg-e, stb. Engem annyira nem izgat, felelek és adok neki. Persze a fejemhez lett már 4 hónapos korában is vágva, hogy miért etetem meg éjjel, olyankor csak vizet vagy teát kell adni... Én egyszerűen nem akartam éhen hagyni a gyerekemet.
2017. dec. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%

Elso 3 honap szerintem.

Enni azutan is fog ejszaka ha raszoktatod. En mondjuk soha nem etettem ejszaka. Az az alvasra valo. Szoval en igy szoktattam es lass csodat sosem kelt fel hajbalban.

2017. dec. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Azta k***!! Második! 3 hónap után nem adtál éjjel enni a gyerekednek? Az enyém egy éves koráig 3-4 óránként evett, (később nyilván már nem csak tápot) nem tudom elképzelni, hogy felkel és nem adok neki. Ezt nem úgy értem hogy “Uristen milyen anya vagy hogy éhezteted a gyereked”, hanem hogy ez az alternatíva sosem jutott eszembe.

Egyébként a kérdésre válaszolva, nekem a lányom egy évig éjjel kelt aztán kb 3-4 hónapig hajnalban, utána egyáltalán nem. Vacsora este, kakaó (orvos és védőnő ajánlása mivel a tapszert egyáltalán nem issza meg) aztán már csak a reggeli, ami inkább tízórai ugyanis sokáig alszik.

2017. dec. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hónaposan már nem kelt. Addig hajnali 5körül egyszer ébredt általában.
2017. dec. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen hagyta el mindkét tápszeres lányom az éjszakai evést. Eleinte kb. 10-től hajnali 5-ig aludtak, majd kb. 2 hónap után 8-tól reggel 7-ig.


Nem mondom, hogy az az elvárás, ami nálunk van, de egy tartalmas vacsora és elalvás előtt egy adag tápszerrel már ki kellene húzni egy ekkora gyerkőcnek. A leszoktatás biztos nem lesz sétagalopp.

2017. dec. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

6 hós babám egy hónapja nem kap enni éjjel.Simán végigalussza az éjszakát.Néha felkel akkor cumi vissza, ha nyűglődik egy kis folyadékot kap.Este 8-10 között van a vacsi alvástól függően, reggel fél 6kor kel.

Mondjuk ő nagyon nagy baba 4740 gmal született most majdnem 10 kg nem akarom még jobban hízlalni de nem is igényli az éjjeli evést.

2017. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tartom normàlisnak,ha valaki nem ad enni vagy inni a gyerekének,ha kér,napszaktól függetlenül.
2017. dec. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Első babám 6 hetes kora óta nem evett, eleinte átaludta az éjszakát, később forgásnál csak a cumija kellett neki.

Kislányom 5 hónapos múlt és kel enni 11-12 között aztán 2-3 között majd 5-6 között szóval szépen 3 óránként... Nekem ez nem gond, úgy gondolom biztosan éhes, gyorsan megissza a tápszerét aztán legtöbbször lazán visszaalszik és a következő evésig egy hangja sincs (kopp kopp). Csak már többen mondták (védőnő is de még orvos is), hogy egy közel fél éves tuti nem éhes pláne ennyiszer, de nem túl jó evő a lányom, nappal 4x eszik 150 milit és nem is akarom azért 1,5-2 óránként etetni, hogy az éjszaka hátha nem ébred fel, meg szerintem nem is enne ilyen sűrűn max fél adagokat.. Szóval megerősítést vártam.

2017. dec. 14. 08:52
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, sosem kért ejszaka enni, nyilvan nem keltettem fel h megtomjem. Arra ertettem a raszoktatast, hogy sokan az elso sirasnal, nyugtalan mocorgasnal megetetik ejszaka a gyereket, holott lehet h nem is az ehseg miatt kelt fel. Sot, ha valaki elalvas elott es felkeles utan is eszik, nyilvan sosem fog az ehsegtol felkelni hajnalban.
2017. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!