Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg le van maradva a 13...

Tényleg le van maradva a 13 hónapos kisfiam a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Anyósom az agyamra megy, állandóan a másik unokájához hasonlítja a fiamat. Eddig eszembe sem jutott ezeken gondolkozni, de most már nem hagy békén a gondolat, hogy mi van ha igaza van. Amik szerinte "problémásak:

- nem jár még önállóan csak szobányi távolságokat, azt sem egész nap. És csak a lakásban. Még szívesebben kapaszkodik.

- nem pápázik, de nem is erőltettem soha.

- nem tud még egy szót sem, de rengeteget gagyog.

- nem érti még a formabedobós játékot.

- nem rakosgatja egymásba/egymásra a toronyjátékot.

- egy-két testrészt ismer fel, mutat meg.

- puszit nem ad.


Viszont hihetetlenül mosolygós, huncut fiúcska. Imádja a zenét, táncol is rá. A játék szintetizátorán az összes gombról tudja milyen dalt játszik le.

Imád mondókázni, állandóan beszélni, énekelni kell neki. Hintázáshoz, pelusozáshoz, altatáshoz.

- autókázni szeret, szépen gurítja.

- tapsol, berreg, puszit utánoz, hahózik, nyelvével csettintget.

- fejét az ölünkbe hajtja, odabújik


2019. ápr. 6. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Enyém most lesz 14 hós. És ő sem jár még egyedül. Nem kell másik gyerekhez hasonlítgatni minden gyerek más. Majd elindul ha ő úgy érzi.:) és nincs lemaradva egyáltalán azok alapján amit írtàl:)
2019. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden oké vele, amúgy se versenylovak, hogy idomítani kelljen őket, a kislányom hasonlóan tudta a dolgokat 13 hónaposan, mint a fiad, nincs vele semmi gond.
2019. ápr. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Jarni jart a gyerekem ennyi idosen de szinten csak a lakasban es akkor azert meg gyakran maszott is.


15honaposan kezdett el papazni de inkabb 16-17honaposan lendult bele


19 honaposan talan ha 5 szot hasznal ugy, hogy szamunkra egyértelműen ertheto (de o is gugyog.. Fiu -> normalis h meg nem szavalja a Himnuszt...)


Formabedobost azt akkortajt mar kezdte felfedezni.


A toronyjatek (poharjatek) is kb 15honaposan lett szamara "jatek"


13honaposan max a fejet mztatta meg. Valahogy ez kimaradt, de azota mar ez is megy


;) eletemben kb 3szor adott a fiam puszit eddig, akkor amikor az apja korhazban volt. Eléggé megviselt, ezt erezhette. (de alapbol nem egy puszilkodos sajna)


Mama van sztem lemaradva

;) gyermeked teljesen atlagos, normalisan fejlett

2019. ápr. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam se csinált ilyet ekkor.

Például a tényleges séta csak másfél évesen alakult ki.

Beszélni még 2 évesen is csak egy egy szóval tud. Nyöszörög, mert mondaná de nem tudja. Mond már szavakat de még közel sincs a rendes szavakhoz.

Formabedobós játékkal szintén másfél-2 évesen kezdett el konkrétan játszani. Azelőtt csak találomra használta. Ja és most már bölcsis és egy szóval nem mondták hogy le lenne maradva.


Tilos hallgatni az ilyen paráztató emberekre.

2019. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudom, én is mondogatom magamnak, hogy ne foglalkozzak vele. De mikor állandóan azt hallom, hogy "Pistike" így meg úgy... Bezzeg a tiétek még... Olyan bántó. Persze azt mondja csak segíteni szeretne, hogy nehogy "baj" legyen. Meg hogy szeretetből mondja. Csak beleülteti a bogarat az ember fülébe.
2019. ápr. 6. 23:34
 6/14 anonim ***** válasza:

Hat akkor az enyém is le volt maradva, anyukám szerint biztosan... ő is folyton máshoz hasonlította. 13 honaposan semmit sem csinalt a felsoroltakbol, most 1,5 évesen sem beszél semmit, majd belejon.


Viszont ha beültette a bogarat a füledbe vidd el egy neurológiai felmérésre, legalább megnyugszol, hogy minden rendben

2019. ápr. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ezt szakember tudja megmondani.

Itt a gyakorin olvastam, két barátnő gyereke x hónaposan csak kúszott, elvitték dévényeshez, egyikre azt mondta, lusta, majd rájön és akkor elkezd mászni. A másikra azt mondta megkésett mozgásfejlődésű, kell hordani fejlesztésre. Es egykorú volt a két gyerek és tők ugyanazt csinálta mindkettő laikus szemmel.

2019. ápr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig leépítem az okoskodókat,és elmondom,h a gyerekorvos meg a védőnő szerint minden rendben. A gyerekek nem egyforma ütemben fejlődnek,kb 3 éves korukra jutnak azonos szintre. Az én fiam 10 hónapos kora óta jár,most másfel éves és még nem beszél.
2019. ápr. 7. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Nojácska82 ***** válasza:

Szerintem anyósod egy kretén!

Minden gyerek másképp fejlődik, de a tiéd nem tűnik lemaradottnak.

Gondolom a védőnő is rendszeresen látja. És gondolom ő sem mondta, hogy gond lenne. Szóval ha anyósod ezzel kezdi, akkor mond ezt el neki.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy a másik unoka mit csinál ennyi idősen? Egylábon ugrál és verset szaval?

2019. ápr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Áh, nem jóindulatból csinálja az anyósod. Aki normálisan, szeretettel szemléli az unokáját, azt sem veszi észre ha tényleg baj van, anyósod tipikus okoskodó, rosszindulatú ember, hagyd figyelmen kívül, amit mond!
2019. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!