Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud 5 hónapos kisbabátok?

Mit tud 5 hónapos kisbabátok?

Figyelt kérdés
Ilyesmikre gondolok,hogy : forgások,megtalálta e a lábát,utánzás,hallgat-e a nevére,érdeklődik-e a rendes ételek iránt,mennnyit tud aktívan ébren lenni napp, de bármi egyéb is érdekel.

2019. ápr. 1. 11:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Az én babám 5 hónapos

Kúszik, hasról hátra és hátról hasra fordul, hallgat a nevére, 4-órákat ébren van és utána csak 1-1,5-2 órákat alszik. Mindent megenne amit csak tud. Nagyon szereti a hasát, olyanokat már eszik, hogy répa, rizspuding. A fozelékeket nagyon szereti persze nem darabosan hanem össze turmixolva. Bekapja a lábujjait nézegeti a kezeit is. Apróbb és nagyobb dolgokat is meg fog, a nappaliból atkuszik a konyhába ha ott vagyok. Szeret hintázni meg fürdeni. Van hogy csak bele teszem a pihenőszékbe az üveg ajtó elé és akár 2 órán át is nézi a madarakat meg a fákat. Most a mászással gyakorlatozik nagyon de az még nem sikerül.

2019. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Első vagyok. És persze hason fekve tartja magát nyújtott karon is elég hosszú ideig. Ha valami felette van és az érdekli akkor hátra fordul, hogy jobban lássa.
2019. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi megint én... Pelenkázás közben még az is eszembe jutott, hogy segít a vetkősésnél is. Emeli a fejétmeg húzza a kezét amikor veszem le róla a fuhát. És amikor össze gombolom alul előtte ugye oda kell húzni a háta alól. Én nem a lábánál emelem hanem oldalra fordítom és már magától fordul oldalra ha az jön. A tükörben is nagyon szereti nezeketni magát. Nevét, sikít, beszélget magával. Vannak mondókák amiket már annyiszor hallott és annyira szereti, hogy ha már csak bele kezdek nevét rajta.
2019. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez gondolom több mint amit tudnia kéne ennyi idősen nem? Enyém is fordul hasról hátra és vissza,de nem kúszik. Másfél óra fenntlét után kell egy 45 perc alvás neki, szintén megfog kis és nagy játékokakt, szereti tükröt,rázza a csörgőt,mivel össze vissza becézzük a nevére nem hallgat még.Öltözésnél van h emeli a fejét,nyújtja a karját,de nem mindig.Lábát már megfogja,nézni de nem kapja be. Igaz egy hét múlva lesz csak 5hós😁
2019. ápr. 1. 14:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja és nyújtott karon még nem támaszkodik,csak alkaron,mondókák dalok megnevettetik hamar.
2019. ápr. 1. 14:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Még nincs lekésve semmiről, minden baba máshogy fejlődik :) van aki 6 hósan már ül és van aki még 9 hósan sem akar. A kúszást és a tartás valóban korán van de ő csinálja. Nem is értem miért pontoztak le. Bocsánat, hogy az én kislányom más ütemben fejlődik mint ahogy az a nagykönyvben van írva. Komolyan mondom annyira szánalmas emberek vannak itt fent. Vagy lehet hogy a répa vagy a rizspuding volt a baj? Tudják vajon mi az a rizspuding? Vagy szimplán nem tetszik másoknak, hogy az én babám ezeket csinálja?
2019. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De választ persze neked nem tudnak adni közben....
2019. ápr. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem. Teszek bele körtét és fahéjat.

2019. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagy fiam van / volt, 4650 grammal született. 5 hónapos korában már elértük, hogy nem üvöltött, ha hasra tettük, de nagyon kétségbe esetten nézett. Tehát nem forgott semerre sem. Voltunk akkortájt Dévényesnél, azt mondta, semmi gond nincs ezzel. Én - bevallom, besz.ri voltam és - a HT-t 7 hónaposan kezdtem el nála. Ebből sem lett semmi hátrányunk, hamarabb kezdték a darabos dolgok érdekelni. Nevetett már akkor nagyon, a pihenőszékben döntve remekül lehetett szórakoztatni. Találtam egy olyan videót, ahol az Apukája ölében ül és egy ujjal egy erdei asztalon kopog. Ezt azt Apa el kezdi utánozni, aztán már nem is lehet tudni, hogy ki követ kit... A lábujját már megtalálta. Kezébe adott dolgokat vadul rágicsál. Remélem, tudtam segíteni, nekünk már több, mint egy éve volt.

2019. ápr. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm. Az én kislányom is egybőpa szájába vesz mindent,sokat rágcsál, szeret hason is lenni. Utánzás még nincs. Igazi nevetés is pár napja de ő inkább sikongat örömében.
2019. ápr. 2. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!