Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg le van maradva a 13...

Tényleg le van maradva a 13 hónapos kisfiam a fejlődésben?

Figyelt kérdés

Anyósom az agyamra megy, állandóan a másik unokájához hasonlítja a fiamat. Eddig eszembe sem jutott ezeken gondolkozni, de most már nem hagy békén a gondolat, hogy mi van ha igaza van. Amik szerinte "problémásak:

- nem jár még önállóan csak szobányi távolságokat, azt sem egész nap. És csak a lakásban. Még szívesebben kapaszkodik.

- nem pápázik, de nem is erőltettem soha.

- nem tud még egy szót sem, de rengeteget gagyog.

- nem érti még a formabedobós játékot.

- nem rakosgatja egymásba/egymásra a toronyjátékot.

- egy-két testrészt ismer fel, mutat meg.

- puszit nem ad.


Viszont hihetetlenül mosolygós, huncut fiúcska. Imádja a zenét, táncol is rá. A játék szintetizátorán az összes gombról tudja milyen dalt játszik le.

Imád mondókázni, állandóan beszélni, énekelni kell neki. Hintázáshoz, pelusozáshoz, altatáshoz.

- autókázni szeret, szépen gurítja.

- tapsol, berreg, puszit utánoz, hahózik, nyelvével csettintget.

- fejét az ölünkbe hajtja, odabújik


2019. ápr. 6. 22:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva!
2019. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Rossz olvasni, hogy mennyire el tudják bizonytalanítani az okoskodó rokonok az anyukákat!Csak a gyerekorvosra hallgass,max. még a védőnőre, ha szerencséd van, és normális! A leírás alapján szerintem egyáltalán nincs lemaradva. Amúgy "Pistike" pontosan egyidős a kisfiaddal?Az emlékek megszépülhetnek és gyakran kiderül, hogy amit "Pistike" ilyenkor már rég tudott, akkor ő valójában már fél évvel idősebb volt. Ilyen pici korban pedig még néhány hónap, sőt hét is sokat számíthat.
2019. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
"Pistike" most 3 éves, és anyósom szerint nagyon okos, ügyes mindenben. Amúgy tényleg cuki kisfiú, de én addig senkihez nem hasonlítgattam a kisfiam, míg anyósom nem kezdte. Csak azért ingatott meg, mert amúgy meg jó a viszonyunk. Csak ez a gyerek dolog... "Pistike" ennyi idősen már szaladt, pápázott, mondta: papa, mama, hami, stb..., tornyot épített, tudta az összes testrészét. Mutatta a pocakját, ha éhes volt, ismerte a formákat stb... Ezeket hallgatom. Minden alkalommal megkérdezi a telefonba: na, mondott már valamit? Jár már "rendesen"? A férjem leszereli, de engem azért bánt. Tudom, hogy nem kéne, de rosszul esik. És azt veszem észre, hogy "figyelem" a kisfiam. Pedig nem vagyok/voltam paramama. Feleslegesen nem vinném dokihoz, nem gondolom, hogy tényleg szükség lenne rá. Inkább csak elbizonytalanít.
2019. ápr. 7. 22:42
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia , nem tudom itt vagy meg, csak szeretnem megkerdezni, h utana mi hogy alakult veletek ? Remelem minden rendben🙏🏼 En is aggodok mostanaban, de remelem rendben lesz minden
2023. okt. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!