Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg a...

Hogyan szerettessem meg a tehéntejet a lányommal?

Figyelt kérdés

13 hónapos és nem akarja meginni sem felfőzve, sem kakaónak. A tejtermékeket amúgy imádja, mindent megeszik, a tejet nem.

Ötleteket adjatok, kérlek, ti hogy csináltátok.

Köszönöm!


2010. júl. 5. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Tejeskávé? A macikávét ihatja. Vagy turmixnak próbáld meg.
2010. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
házi kecsketej? az egészségesebb.
2010. júl. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sehogy, én is utálom a tejet, és ha valaki rám akarná erőltetni, hát bizony lehánynám :)

Tejbegríz?

2010. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, kislányom ugyanez. Minden tejterméket megeszik, kivéve a tejet. Őt sem lehet kakaóval, vagy maci kávéval átverni. Ezért a mai napig babatejet (junior italt) iszik reggel és este, abból is csak a banánosat hajlandó meginni. Fura módon, Én is ilyen vagyok. Minden tejtermék csúszik, kivéve a tejet. Utálom, ha csak megérzem a szagát, öklendezni kezdek. Mindig is így volt, gyerekkoromban is. Anyu mesélte, hogy egyszer az oviban rám erőltették, megitatták velem a tejet, és 2 percen belül lehánytam az óvónénit. Szóval, Én nem erőltetem, ha nem, hát nem. :-)
2010. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

"házi kecsketej? az egészségesebb."


Van gyereked?

mert ha van jobb lenne, ha nem lenne.


Súlyos vérszegénységet okoz, meg csomó kiforralhatatlan baktériumot


Azért van tele a kórház beteg gyerekkel, mert ennyi esze van némely szülőnek



Kérdező, neki még babatejet, tápszert adj,semmi szüksége még a tejre, főképp,ha minden tejterméket megeszik

2010. júl. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Babatej, tápszer kilőve, utóbbi nem kell, mert anyatejes, előbbit meg a doki nem javasolja.

Kecsketejet szintén nem, mert vérszegénységet okoz.

házi tej mehet, azt mondta.

Én sem szeretem a tejet, de ettől neki nem muszáj utálni, csak gondoltam hátha van valakinek ötlete...

2010. júl. 5. 11:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Én javasoltam a kecsketejet.


Csecsemők táplálására is kitűnő


A szoptatás után vagy annak kiegészítésére netán ha nem akarunk szoptatni, a kecsketej a legideálisabb bébitáplálék. Az egyre gyakrabban jelentkező tehéntej-allergia és -intolerancia, mely tejótvart, erős puffadást, bőrirritációt vagy viszketést okoz, a kecsketejet fogyasztóknál lényegesen ritkábbak e panaszok, jelentkezésükkor az orvos általában "szójatejet" ír fel. Ennek következtében pedig később nemegyszer szójatej-allergia alakul ki. A különféle, mesterségesen előállított műtejek, tápszerek helyett is érdemes inkább a kecsketejet választani. Ha azonban az allergiát minden állati fehérje kiváltja, értelemszerűen erről is le kell mondani.


Hogyan adjuk a kecsketejet?


Amennyiben az első hat hónapban adjuk a csecsemőnek, vízzel kell hígítani feles vagy háromnegyedes tejre. Ügyeljünk arra, hogy a víz is alkalmas legyen a csecsemő táplálására. Először forraljuk fel, majd hűtsük le. Rendkívül praktikus a Nyugaton már kapható kecsketejpor, ami Új-Zélandról származik. A feldolgozás során, melyhez kizárólag legelőkön tartott kecskék tejét használják fel, csupán a vizet vonják ki, az összes többi értékes alkotórész változatlanul megmarad. Így az élő erőstruktúra nem csökken.


Egyébként a kecsketej sajátságos, pikáns íze valódi különlegesség. Ha valaki nem szereti, vízzel hígítva is fogyaszthatja, így kevésbé érződik jellegzetes íze.


[link]

2010. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz vérszegény a baba, ha mellette eszik már gyümit, főzleéket. Kicsit utánaolvashatnának azok,akik ennyire lesajnáltak...
2010. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!