Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a fogzás kikészít. Normális...

Ez a fogzás kikészít. Normális, h üvöltözök egy 5 és fél hónapos kisbabával? Van egyéb tanácsotok, azon kívül amit már kipróbáltam?

Figyelt kérdés
Eddig tündéri kislányom teljesen megváltozott. 3 hónaposan kijött a két alsó foga. azt észre sem vettük. de most a felső kínszenvedés. eddig legalább az elalvással nem volt gond. de már elaludni sem alszik. Próbáltuk a dologélt, virbucolt, chamomillát, nurofent,... csak pénzkidobás volt. két hete nem alszunk a férjemmel. Sík ideg vagyok, kimerült és elegem van!! Kérlek adjatok olyan tanácsot, ami nálatok bevált, mert már azt hiszem feladom és hagyom hadd üvöltsön 24 órán át.
2010. júl. 5. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Hagyhatod üvölteni,nem lesz tőle semmi baja. Most már inkább hiszti,mint valódi fájdalom. "Élvezi",hogy mindig felveszitek. Kiabálni felesleges vele,mert azzal nem érsz el semmit. Az ínyére pedig,ha gondolod,a régi módszer szerint dianás sósborszeszt kenj. Régen bevált ,talán nálatok is beválik.
2010. júl. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se hagyd üvölteni,hiszen töled várja a segítséget!!!Nem lehet hogy fejlödési ugrása van?(felállesetleg elkezdett mászni?Biztos a foga miatt ilyen nyügös?Legyél vele törelmesebb,menj el valahova pihenni váltsátok egymást a pároddal.Szegény nem tudja miért üvöltözöl vele így mégjobban rázendít majd.Nálunk is megváltozott valami eddig simán elaludt most már ringatni kell mert különben nem alszik el.Nekem nincs segítségem a párom külföldön dolgozik és anyosékra se nagyon számíthatok, és Én sem vagyok a türelem mintaképe, de megoldom mert meg kell oldanom és nem adhatom fel.Fel a fejjel, számolj el 10ig és puszilgasd meg a babádat.Kitartás.
2010. júl. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Na én nem írom, hogy hagyd sírni vagy ne hagyd. ne üvölts vele az biztos! Hiszen szenved és nem erre van szüksége. Nálunk a dentinox segít.... próbáld ki, hátha.
2010. júl. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És ha többet kimozdulnátok? Nem terelné el a figyelmét a fájdalomról? Nem aludna be séta közben? Te is kikapcsolódnál.

Egyébként mi fogzás nélkül sem alszunk sokat, felváltva kelünk a párommal. Én nappal és éjjel, a párom hajnaltól reggelig, aztán dolgozik estig. Így én reggel alszom 1,5 órát, meg éjjel megszakításokkal 1-1,5 órákat, így még bírom.

2010. júl. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nagyon nehéz most neked, de ne kiabálj vele.

Tartogasd ezeket a kirohanásokat a hiszti-korszakra...


Aludj, ha a törpöd alszik napközben is, akkor jobban bírod az éjszakázást!

Pár napig le kell sz..rni a háztartást, rendeljetek pizzát, nem kell főznöd, most egy kicsit csak arra koncentrálj, hogy ezt az időszakot át kell vészelnetek ép ésszel!


Nálunk is bevált a Dentinox, de olvastam itt, hogy nem mindenkinél használ.

Én lefekvéskor szoktam bekenni neki, meg éjjel egyszer, és egészen jól aludt a kislányom.

Most jön a szemfoga, de fura módon egészen nyugodtan alszik, csak egyszer ébred - Dentinox - és alszik tovább.


Kitartás, nem tart már sokáig ez a fog.

Tudom, mit érzel, nálunk az első fog elindulása óta minden egyes fogzási periódus kínszenvedés volt!

Éjszakázás, sírás, nappali dilizés, kimerülés, idegesség.

De előbb utóbb ezen is túl lesztek, pihengess, amíg ő elvan, és aludj, amikor alszik!


Más tanácsot nem tudok sajnos adni.

Túl kell élni ezt az időszakot, hidd el, vége lesz!

2010. júl. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Dentinox: fültisztitóra nyomod és alaposan bedözsölöd a fájó részre.

Estére Viburcol (tudom, irtad, hogy nem segit, de a dentinox-al lehet, hogy már jó lesz). Nekünk simán bevált ez igy.

2010. júl. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is sík ideg voltam rá. Nem evett napokig semmit, csak ivott. Amúgy is sovány. Aztán gondoltam de hülye vagyok, csak félni fog tőlem is.


Azóta amikor fogzik szerencsétlen (most egy hét alatt 3 foga jött egyszerre és a negyedik is már ott fickándozik az íny alatt) ha felhúz kimegyek és otthagyom az etetőszékben. Kicsit lefröcskölöm magam vízzel, elszámolok tízig, majd mosolyogva visszamegyek, megpuszilgatom, és még vagy 5 féle kajával próbálkozom, hátha mégis elfogad valamit.


Nekünk az éjszaka Viburcol, nappal a Nurofen epres jött be kombináltan. Néha kenegetem Dologellel de csak vigyorogva lenyalogatja.


Nálunk már megkezdődött a hiszti korszak is...na hát amit művel :) Tudom nem szabad, de kiröhögtem úgy meglepődtem. Aztán be a víz alá az észhez térítette. Még jó, hogy nyár van...


13 hónapos miniszörnyeteg anyukája

2010. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk a borostyán-lánc vált be! Csak napközben van rajta, de éjjel is nyugodtan alszik, és azóta nem kiabál-sikogat "ok nélkül" napközben. Már 4 fogacska kint van, 2 fent, 2 lent :-)
2010. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Látom azért nem vagyok teljesen egyedül. Borostyánláncunk is van már 2 hónapja. semmi. :-( a dentonix van még hátra. Egy életem egy halálom, kipróbálom.... magam részére a vízzel való lespriccelés hatásos! kipróbáltam. röhögtem hogy annyira hülye vagyok, hogy tényleg megcsináltam...legalább ennyi öröm volt a napban... ja, és az evés? katasztrófa. csak anyatejes. egy hete kezdtem a barackot. mára már semmi nem kell neki. ott tartottam tegnap, h még a cumisüveget is elővettem. pedig még soha nem vlt a szájában és bíztam benne, h nem is kell soha... tévedtem. (bár abból sem evett)
2010. júl. 6. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!