Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kislány babának...

4 hónapos kislány babának 42,5 cm fejkörfogat nem nagy?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre mikor rá akartam adni a babámra a napozó kalapját, hogy kinőtte, pedig 1-2 hete még jó volt rá. Gyorsan megmértem a kis fejét, és az előző méréshez képest ami 3 és fél hete volt 41 cm, nőtt másfél cm-t. Nem nőtt hirtelen sokat? A táblázat szerint ez már nagy. Amúgy mindig is nagy baba volt, most 7 kg környékén van és 64 cm ( mondjuk nem olyan hosszú).

Nyugtassatok meg mert nagyon megijedtem hogy valami baja van, alig tudtam elaludni.


2010. júl. 5. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, csak támpont: kislányomnak 1 évesen volt 45 cm a fejkörfogata, de Ő nem nagy baba, ugyanekkor volt 70 cm és 8200 gramm.
2010. júl. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy nagy-e nem tudom, de az enyém 33-as fejkörfogattal született (nem nyomódott picit se össze neki, mert csupán a kitolás előtt repesztettek burkot), 3 hónaposan már 39 cm volt neki... a súlya meg 5220g és 59 cm volt hozzá... Az agya ilyenkor intenzíven fejlődik,nő, szóval kell a hely neki. Ha jól emlékszem, ez első hónapokban teljesen normális a havi 1,5-2 cm-es növekedés.
2010. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónaposan rendelkezett az első válaszoló lányának a méreteivel kb. :o) Most 7,5 hónaposan 74 cm, 8500 g, a fejkörfogat 45 cm. Szerintem nincs gond, ha lenne, akkor a gyerekorvos már mondta volna. Egyébként nekünk mondta is, amikor 43,5 cm-t mért, hogy nagy a feje, de ő ilyen. Kérdezte, hogy van e esetleg a családban hasonlóan nagyobb fejű.... ennyi volt. Mi voltunk neurológusnál is kétszer más okból, ő nem mondott rá semmit. Én abba bízom, hogy majd a teste fog a fejéhez nőni.... Most még egy kicsit fejnehéz :o)
2010. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vali79 válasza:

Hát az én lányomnak is hatalmas a feje ... egyetlen kalap, sapi sem jó. 1 hónaposan volt 40 cm, 3 hónaposan 43 cm, most 4 hónaposan pedig bő 44 cm, ami már olyan 7-8 hónapos méret. Nem tudom, hová fog még nőni... Igaz, anyósnak meg apának sem kicsi a fejük, de azért ez kicsit túlzás. Féltem én is, hogy kóros, de vizsgálták, és nem találtak semmit. A két fiamnak teljesen átlagos feje volt.

Ja, és állítólag 36-os fejjel született a lányom, amit szerintem elmértek, mert kizárt, hogy 4 cmt nőtt egy hónap alatt.

2014. máj. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!