Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik sajtallergia? Vagy ez...

Létezik sajtallergia? Vagy ez együtt jár más egyéb tejallergiával is?

Figyelt kérdés

Kislányom imádja a sajtot,ezért természetesen adtam neki, most 20 hónapos. Kb pár hónappal ezelőtt vettem észre, hogy néhány szelet sajt után apró pöttyök lettek a lábán és a derekán. Nem foglalkoztam vele,gondoltam, hogy majd figyelem mitől lett. Majd mentem receptért az orvoshoz, mutattam neki, hogy hol erősebb, hol gyengébb a pötty. Azt mondta, hogy ha mostanában valamiből sokat evett, akkor lehet, hogy az okozza a kiütést, függesszük fel egy időre. Ez után 1 hónapig nem kapott egy falat sajtot sem, szépen el is múltak a pöttyök. Ismét megpróbáltuk, és már pár kocka evése után másnap vagy harmadnapra ismét piros pöttyös lett, de sokkal durvábban.

Azóta nem vittem orvoshoz, sajtot nem kap, de a kiütések nem csökkenek 4 napja.

Ez most azt jelenti, hogy nem bírja a szervezete a sajtot? Tápszert kap, joghurtot, tejfölt, túrót, mindenféle tejterméket eszik, de úgy látom, hogy csak a sajttól kiütéses. Létezik ilyen? Semmi tapasztalatom ezen a téren. Mit csináljunk? MI a megoldás erre? A dokinő azt mondta, hogy beutalhat a Heim Pál gasztro-jára, de több hónapos a várólista.

Van valakinek a babája hasonló kiütése?


2011. nov. 4. 22:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyen tapasztalatom, de lehet, hogy valamilyen sajt-összetevôre allergiás (pl. kazein, penészgomba). Ez jelentheti, hogy az összes sajt kiüti, de remélhetôleg csak 1 fajta okozott gondot.

Ha a Google-be beírod, hogy "sajtallergia", van pár értelmes találat is...


Ha nem csökkentek a kiütései, szerintem hívd fel a gyerekorvost, hogy mi a teendô, mit ehet a gyerek - talán most mégis kerülni kéne egy darabig a tejtermékeket is? Ha nem foglalkozik veletek érdemben, akkor meg pofátlan megoldás, de hétvégén bemehettek egy ügyeleteshez...

2011. nov. 5. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!