Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, a babátok születése...

Anyukák, a babátok születése óta mennyit randiztok a férjetekkel? Van elég időtök egymásra kettesben?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogyha majd megszületik a babánk, lenne hetente egy "randinapunk", pl elmegyünk vacsizni, moziba/színházba, borozgatni, vagy reggel egy brunchra, kávéra és sétálgatunk, kitalálunk 1-2 órás programokat, később akár 2-3 havonta lehetne egy pár napos wellness is.


Szerintetek ez működőképes lehet?



2019. ápr. 23. 14:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%

Nem járkálunk feleslegesen pénzt költeni. Pontozz csak le nyugodtan kérdező, de nekünk nem kell randi ahhoz, hogy ne lappsodjon el a kapcsolatunk. Van egy fix idő, nálunk az a 9 ora, amikor már mind2 gyerek alszik. A ferjem negyed 11re ér haza, onnantól egymással foglalkozunk. Sőt, ha délelőttös, akkor 9től is csak egymaséi vagyunk. Ha nagyobbak lesznek, akkor is elküldjük majd őket a szobájukba, ahol nem muszáj aludni, de utána az az idő már a mienk. Filmezünk, beszélgetünk, együtt vagyunk. Akkor csak mi vagyunk. Jo nyilvám van olyan, hogy felsir a gyerek akkor megnyugtatjuk, de amúgy nem felébredősek.


Kettesben ritkán mászkálunk el, évfordulón maximum, mert a gyerekek mindenhová velünk jönnek. És nem azért, mert magunkhoz akarjuk láncolni őket, hanem meg akarunk nekik mutatni mindent, amit mi is láthatunk. Borozni, vacsizni, reggelizni itthon is tudunk, a wellness pedig nem olyan dolog, ami nélkül nem lehet élni. A gyerekek előtt is jobban szerettük az apartmanos nyaralást, oda meg simán mehetnek gyerekek is.

Minden pillanatot velük szeretnénk megélni, mert hamar elmegy és aztán kirepülnek, saját családot alapitanak, akkor meg nem akarok azon keseregni, hogy mennyi hetvegi nyaralásból hagytuk ki őket, mikor kicsik voltak.

Lesz még időnk kettesben elmaszkálni, mikor már kifelé jönnek a kamaszkorból, vagy mikor kirepülnek.


Persze azert a nagy már alszik a mamánál úgy 2 hetente, de az megint más, az általában azérr van, mert szeretné, és imád ott lenni, nem azért, mert le akarjuk passzolni.

2019. ápr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
74%

De kis bunyevác vagy kérdező, ha tudom előre, biztos nem válaszolok. :D meg lett válaszolva a kérdésed több ember által. Ergó a válaszok hasznosak, mert a saj@t sztorit, tapasztalatot kértél, csak te nem értesz egyet senkivel kb.

Na akkor tervezd el a heti lepasszolását a még csak meg nem született gyerekednek, oszt menjetek faterral randizni. 100%-ot kérek. Köszi🤝

2019. ápr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

?

Neked mi a bajod? Sehol nem mondtam, hogy ne lennének hasznosak a válaszok, és nem is vitatkoztam. Egyedül ezzel a "lepasszolás témával" nem értek egyet, hogy az ördögtől való, hogyha a nagyszülők vannak néha-néha a babával 1-2 órára. Leírtam az én tapasztalatomat, hogy gyerekként imádtam a nagyszülőknél lenni, és hogy ettől szerintem senki sem lesz rosszabb szülő. :)

Nem ítélek el senkit azért, mert éppen a gyerek 14 éves koráig nem csinálnak semmit kettesben, de itt több válaszból azt érzem, hogy szerintük csak úgy a jó, ahogyan ők csinálják, és milyen házasság az, ahol a felek néha igénylik, hogy kimozduljanak, mint felnőttek, nem anya-apa szerepben.


Lehet Te sem lennél ennyire feszkós, ha több időd jutna magadra. Csak tipp. :)

2019. ápr. 23. 16:02
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
Nem vitatkoztál, csak nyomtad a piros kezeket. Hát persze, az más. Pedig én sem azt mondtam hogy ördögtől való, csak hogy nem mindegy mikor passzolják a gyereket. De ott a hozzászólásom, nem írom le többször ugyanazt. Időm meg van magamra ami kell, de a feszkót jól látod, csak nem amiatt van amit tippeltél. :)
2019. ápr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Semmi kezet nem nyomok, nem igazán izgat ez a piros kéz-zöld kéz játék. Mások is ugyanúgy értékelhetik a válaszokat, nem csak a kérdezők. Ezzel jobb, ha tisztában vagy, mielőtt más felhasználóknak is nekiesel!:)
2019. ápr. 23. 16:09
 16/26 anonim ***** válasza:
Igen én is szerettem nagyszülőknél lenni, de az inkább ovis kor volt. Most pár hetes a babám, el nem tudom képzelni, hogy itt hagyjam+én sem etetek cumisüvegből és jelenleg mindennél többet jelent nekem az alvás 😅 a randi még várhat.
2019. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

😃😃 Egy gyerekkel még sok minden kivitelezhető. Meg ha van szitter, mama-pápa, aki vigyáz a kölyökre. 2-3 gyerenél azért adódik probléma a logisztikával, na meg a betegséges időszak,elég halál tud lenni.

Meg ugye ha második gyereket szeretnétek annak elkészítését az első gyermek nagyban nehezíti🤣

2019. ápr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
44%
Most 8 hetes a lányom és nagyon hasfájós és nagyon igényli a közelségünket. Egyszer bíztuk rá anyukámra kb. 2 órára,mert begyulladt a császáros hegem és mentünk az orvoshoz. A rendelőben végig nézegettük a képeket róla és nagyon hiányzott nekünk. Persze, azért nevettünk is,hogy milyen jó ez a "randi" gyerek nélkül. Oda adhatnám anyukámnak, hogy vigyázzon rá, de hiányozna nekünk, pedig összebújni sem tudunk tőle,szexről meg nem is álmodunk,mert akármikor is szeretnénk rögtön kel és azonnal sír, szóval már bele sem merünk kezdeni,mert tiszta stressz az egész. Ez van. Azért vállaltuk,mert szerettük volna és mindezek ellenére ő a legjobb dolog az életünkben.
2019. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
37%

"Nem ítélek el senkit azért, mert éppen a gyerek 14 éves koráig nem csinálnak semmit kettesben, de itt több válaszból azt érzem, hogy szerintük csak úgy a jó, ahogyan ők csinálják, és milyen házasság az, ahol a felek néha igénylik, hogy kimozduljanak, mint felnőttek, nem anya-apa szerepben."


Nem azt irtam, hogy nem csinálunk semmit kettesben, de mondjuk egy faraszto nap után tökéletes a kanapen beszélgetni egy pohar bor mellett, vagy filmezni kettesben, mint elmászkálni egy olyan helyre, ami tele van emberekkel(étterem). Vagy mondjuk az egesz napos gyerekkel valo játék utan energiam nem lenne még sétálgatni a parkban kezen fogva, mint valami tini pár.

Képzeld, mi a párommal elsőként nő és férfi vagyunk, csak utána anya es apa, hiszen a gyerekek előtt is nő és férdi voltunk.

Nincs igényünk heti egyszer kimenni vadisegen emberek közé, a romantikus és harmonikus kapcaolat nem ott kezdődik, hogy elmegyünk vacsizni, vagy sétálni. Majd pár év múlva rájössz, hogy az csak felesleges rongyrázás, a lényeg nem ezekben van.

2019. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám elég sokat vigyáz a gyerekeinkre, de leginkább olyan alkalmakkor, amikor nem vihetjük őket magunkkal pl. ügyet intézni,bevásárolni. Vacsizni szülinapokon és évfordulókon szoktunk elmenni kettesben, de több napra nem tudnám itt hagyni őket. Egyszerűen nem érezném jól magam nélkülük. Már a pár órás programok alatt is nagyon hiányoznak.

Majd meglátod, hogy te hogy fogod érezni.

2019. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!