Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítsam ki a kisfiam...

Hogyan tisztítsam ki a kisfiam fütyijét?

Figyelt kérdés

9 hónapos. Már az első fürdetés óta hátrahúzzuk, es ovatosan tisztítjuk neki,viszont most úgy nézki, mégse jól csináltunk valamit,mert egy kis zsírcsomó van neki rajta. Mutattam a védőnőnek, de csak annyit mondott, hogy tisztítsam ki neki fürdéskor.


Na de mégis hogy? Nem jön neki még teljesen le a bőre.



2018. júl. 15. 12:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Az ugye, megvan, hogy már az első fürdetéstől kezdve sem lett volna szabad hátrahúzogatni neki??
2018. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
Még sehogy! 9 hónaposan ne várd hogy a fityma hátrahúzható legyen, hát gondolj bele, bepisil, bekakil, a bőr meg védi a makkját! Legalább addig hozzá ne nyúlj, amíg a gyerek nem szobatiszta, addig hagyd!
2018. júl. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nálunk a gyerekorvos és a védőnő is egy véleményen van, és mind2 azt mondta hogy húzogassuk neki, mert 1 éves korára fel kell hogy jöjjön teljesen.
2018. júl. 15. 13:34
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

Akkor ezek régivágásúak akik hamarosan erőszakkal akarják majd felszedni a bőrt a makkjáról, a fiad meg nagyon megszenvedi majd! Nem, ez nem vicc! Olvass utána!


De ha ilyeneket tapasztalsz, akkor elgondolkodnék a duó szakmai felkészültségén, mert értelmesebb orvos/védőnő ilyet már nem állít! Hidd el, magas felkészültségű szakembertől tudom ezeket, gondolkozz el orvos/védőnőváltáson, vagy ha ezt nem akarod, akkor amikor viszed hozzá a fiadat, légy nagyon észnél és ha valamelyik a kukijához nyúl, azonnal csapj rá a kezére és vedd el onnan a gyermekedet, mert nem a javát akarják, hanem a régi rossz teóriájukat akarják a fiadon újra alkalmazni, ahogy a többi megkínzozt fiúgyereknél is, és a gyereked a kárát fogja látni, aztán meg jössz ide te is vissza sírni, hogy mitévő légy, mert hagytad, amit nem kellett volna!

2018. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Tudod mit kell elerni? Hogy mm-eket mozduljon a bor. Es evek mulva lesz csak hatrahuzhato, 6-7 eves kor korul. Furdeskor kell epphogy megmozgatni, ennyi. Semmi hatrahuzogatas.
2018. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
3 eves korig ( de inkabb meg kesobb ) tilos hozzanyulni. Kar volt elcseszni ! ( huzogattad es tessek itt az eredmeny ) Az orvos meg vedono gondolom nyugdijas koru, es evtizedek ota nem voltak tovabbkepzesen.
2018. júl. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Hagyd. Ha tud pisilni szép ívben és nem “fújódik” fel neki közben, akkor semmi gond nincs vele.


A családban és a baráti körben van két kisfiú akinek javasolták a húzást. Na most ők (2 és 2,5 évesek) folyamatosan fütyi gondokkal küzdenek. Az egyiknek folyton kenni kell, mert vörösre van irritálva, viszket a fiúnak, piszkálja folyamatosan, a másik gyerekkel pedig már sebészetre kellett menni.

Megérte? Nem.

2018. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

Most biztos le leszek pontozva, de nem nagyon érdekel. A fiam háziorvosa sem volt fiatal, de ő kifejezetten kijelentette, hogy egy éves korig nem szabad hozzányúlni a fitymájához. Persze utána már ő is erőltette, én pedig úgy éreztem, hogy ez korai.

Sokat olvastam utána, találtam egy cikket, ahogy egy anya leírta, hogy az ösztönére hallgatott, és mire a fia 5-6 éves lett, bántás nélkül fel lehetett húzni. Amúgy is a gyerekek kíváncsiak, huzogatják.

Na az én fiamnál sem erőltettem, persze néha megnéztük. A doki persze fel akarta rántani neki. Én nem hagytam, és jól is tettem. Ma már 5 éves és teljesen feljön neki, szóval szerintem ne húzogasd neki, csak hagyd, hogy a maga idejében feljöjjön. Nem kell erőltetni.

2018. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Egyik se nyugdíjas korú. Mindkettő fiatal.
2018. júl. 15. 15:43
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
NEM szabad huzogatni, berepedhet a bor es fitymaszukulethez vezethet! Majd o huzigalja eleget maganak szobatisztulaskor es utana.
2018. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!