Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, írjatok, mert már...

Anyukák, írjatok, mert már tanácstalan vagyok?!

Figyelt kérdés

1éves múlt a gyerkőcöm.

Tápit kap 2x. A tejes dolgok bevezetésével több dolgot hallottam/olvastam. Többek közt, hogy nem szabad adni kb. 1,5 éves korig konkrétan a tejet vagy a nem HA-s tápit a laktózérzékenység miatt pl. Vannak, akik pedig azt írták, hogy neki direkt javasolták, hogy adjon, mert pont hogy így alakul ki a laktóz -érzékenység vagy allergia a tej vmely összetevőjére.

Mivel a táplálási útmutató szerint már ehet kefirt, joghurtot, ezt bátran adom neki.

Eddig HA-s tápot kapott, de voltam olyan merész , hogy simát vettem.

Most az a dilemmám, hogy a nem HA-s tápszer más, mint a kefír, sajt, túró vagy joghurt? Vagy 1 éves kor után az is mehet?


2010. júl. 5. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

ha a babád nem tejérzékeny akkor nyugodtan adhatotd neki a sima tápszert. enyém tejérzékeny volt, de egy éves korátol itt a junior tejitalt és nem volt semmi baja tőlle. kb 15hós korátol kezdtem neki adni kakot, semmi baja nem volt.


szeriten a sima tápszert nyugiban adhatod. és el lehetne kezdeni neki kis adagokban adni joghurtot, majd tejet, kakaot is.

2010. júl. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Már akár 6 hós kortól ehet nem HA-s tápszert, főleg, ha a családban nincs laktózérzékeny ember.


Savanyított tejtermékeket már 8 hós kortól ajánlott adni a babáknak, ha nincs laktózérzékeny a családban.


A tejjel én is vártam 1,5 éves korig, de az én kislányom azóta sem szereti, sajna, így csak nagyon keveset iszik, viszont minden nap kap tejterméket, ill. főzelékekeben, levesekben kapja a tejet. Tejjel habart főzeléket már 10 hós korától kezdve kapott.


Nem lesz semmi baja, nem kell túlparázni ezt a dolgot (sem). :)


21 hós kislány anyukája

2010. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én mindig az akciós tápszert veszem 2000ft körül.
2010. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 1 éves, és még HA-s tápszert kap, 1 éves korig javasolta a doki, (2 nap múlva megyünk gondozásra, lehet hogy már nem kell a HA tovább)

nálunk van a családban allergia, nem tej, hanem egyéb, ezért mondta hogy 1 évig HA-s legyen, de 10 hónapos volt a babám, amikor azt mondta hogy lassan bevezethetem a savanyított tejterméket, mert az nem allergizál annyira: sajt, túró, natur joghurt. Ezeket eszi kb másfél hónapja, és mellette HA-s tápszert ivott. Nem lett semmi baja ezektől.

2010. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi 6 hónapos koráig ha-s tápszert vettünk, aztán orvosi "engedéllyel" (+ onnantól már nincs receptre) sima dm-es 2-es tápszert vettünk, semmi baja :) Azért óvatosan próbáltuk , amikor először kapott pár kortyot, még volt otthon bőven a ha-sból is. Másnap már kapta. Nálunk nem volt semmiféle ételallergia a családban, ezért is mehetett a dolog.

Egyébként nem vagyok a téma nagy szakértője, de ha már kapott tejterméket, miért is ne ihatna sima tápszert??? :)

2010. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, az én babám allergiára hajlamos, úgyhogy HA-s t kap, tejet nem, max. olyan ételt amiben van, de nagyon nagyon kevesrt, emellett kevés sajtot, kefirt, a joghurtot nem is szereti.

igazából nem a laktózérzékenység a lényeg, hanem a tejfehérje allergia. és úgy áll a helyzet, hogy akkor van esélye kinőni, ha olyan 2-3 éves koráig minál kevesebb allergizáló dolgot kap.

ehhez tartván magamat, én allergizálóból igen keveset adok neki, nem kap aprómagvas gyümit se, se narancsot, se diót, mogyorót.

amíg nem csináltuk a diétát, a testén voltak kisebb száraz bőrfelületek, az arca pedig mindig nagyon piros és érdes volt, aztán mióta diétázunk, mindenz eltűnt.

Másfél éves kislány.

2010. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!