Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régen, amikor még nem volt...

Régen, amikor még nem volt tápszer, és az anyának nem volt teje, mivel etették a babákat?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 19:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Megfőzték a rizst a tehéntejben és ezt az átszűrt, sűrű folyadékot adták nekik. Erről az egyről tudok.
2019. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Tehentejbol kevert 'tapszerrel', esetleg mas anyak altal leadott tejjel.
2019. ápr. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Mamám pirított liszt+tehéntej keverékét mesélte.
2019. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Kecsketej ha volt a háznál.
2019. ápr. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha igaza van az 5# válaszolónak. Meg NE PRÓBÁLD amiket leírtunk. A sok bolti cucc nem jó a babának. Inkább válaszolhatnál arra, hogy hol laksz hátha tudunk tápszert adni!
2019. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Tehéntejjel. Nagypapám így nőtt fel. Csak egy tehén tejét adták neki, nem keverve és váltogatva.
2019. ápr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5. Nem én vagyok, de az alapján a kérdés alapján jutott eszembe :D
2019. ápr. 28. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Többen is írtunk az ország különböző pontjairól, hogy szívesen segítünk. Ne a gyereken kísérletezz. Ezeket adták, mert nem volt más. De ne felejtsük el,hogy milyen magas volt a csecsemőhalandóság.

Kecsketejről a zalaegerszegi kórház honlapjáról másolva:


A kecsketej


2007. augusztusában 17 felnőtt beteg került be kórházunk fertőző osztályára vírusos agyhártya-agyvelőgyulladással. A megbetegedéseket fertőzött kullancs által megcsípett kecskék teje okozta. A médiában nagy figyelmet kaptak a történtek, ez adja aktualitását annak, hogy eloszlassuk a tévhiteket, illetve a gyermekek számára biztonságos alkalmazásról beszéljünk.


Tévhitek


- Védettséget ad a parlagfű allergia ellen, mert a kecskében kialakul az ellenanyag, mely a tej révén átjut az emberbe és annak védettséget nyújt!


Tudományos kutatás ezt az állítást nem támasztja alá. Az immunológiai ismeretek alapján sem képzelhető el, mivel a kecske szervezete csak akkor védekezne, ha a parlagfüvet idegen anyagként ismerné fel, illetve ha megeszi a parlagfüvet, az a gyomrában alkotóelemeire bomlik, ezért nem képződik semmiféle ellenanyag.


- Nem alakul ki allergia a kecsketej ellen!


Ezt az állítást számos - eseteket bemutató - orvosi közlemény cáfolja. A jelen kutatások alapján előfordulási gyakorisága kisebb, mint a tehéntej allergiának.


- Tehéntej allergiás beteg biztonsággal fogyaszthatja más emlősállat tejét, valamint az ezekből készült tejtermékeket!


A vizsgálatok szerint erős kereszt reakció mutatható ki a tehén- és a kecske-, valamint a juhtej között. Ez azt jelenti, hogy a tehéntej allergiás betegben más emlősállat teje a tehéntej által okozott tünetekhez hasonlóakat okozhat.


Csecsemők


A csecsemők megfelelő fejlődése és egészsége érdekében 6 hónapos korig a kizárólagos szoptatás, kiegészítő táplálék mellett pedig 12 hónapos korig vagy azután is javasolt annak folytatása az édesanya és a baba igénye szerint.


Ha az édesanya nem akar szoptatni, vagy azon ritka eset áll fenn, hogy nem tud illetve nem szabad, akkor elsőként a standard tehéntej alapú tápszer választandó. Egyéb, szója-, kecsketej alapú vagy más speciális tápszer használata csak orvosi indok alapján ajánlott. Tehéntej allergia megelőzésére illetve annak kezelésére is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésre, melyekben megfelelő a vas és az ásványi anyag tartalom illetve biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét.


12 hónapos korig kerülendő a tehén-, a kecske- vagy más emlősállat tejének adása.



Gyermekek


A kecsketej szegény vasban, folsavban, D- és B12vitaminban, ezért ennek tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vagy megaloblastos vérszegénységhez vezet.


A nyers tejben számos kórokozó előfordulhat, melyek a már említett agyhártya-agyvelőgyulladást illetve Q-lázat, toxoplasmosist vagy brucellosist okoznak.


Ha a kecskét fertőző kullancs csípi meg, akkor gyakran semmilyen tünet nem észlelhető az állatnál és gyorsan átvészeli a fertőzést, miközben vírus ürül a tejjel. Ezért a tej és a tejtermékek csak hőkezelés után fogyasztható biztonsággal, a vírus már 65 C-on elpusztul.


Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tojás, tehéntej) vagy vitaminpótlás (vas, folsav, B12 vitamin) mellett a hőkezelt vagy kereskedelmileg pasztörizált kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetőek.


Forrás:

[link]

2019. ápr. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Tehéntejröl tudok csak. Ja es akkoriban mar kb 2 hosan hozzataplaltak.
2019. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Én is a pörkölt lisztről, átpaszírozott rizsről hallottam. Persze én vizezett tehéntejen nőttem fel, de van akinél allergiához vezetett.

Nem éri meg kísérletezni.

2019. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!