Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a szabadban?

1 éves a szabadban?

Figyelt kérdés
13 hónapos lányom itthon sokszor megunja magát, én szívesen kivinném a kertbe, ki is viszem, viszont ott meg nagyon hamar megunja magát a hintaágyban, vagy az ölemben. Nyilván, mivel egy mászó babáról van szó, aki szeretne felfedezni. Ha leteszem a fűbe, az baromira tetszik neki, viszont kb mindent a szájába vesz. Emiatt nyilván csak egy ideig tudom letenni. Ha elviszem sétálni, akkor pedig az a gond, hogy utálja a babakocsit, hiába képzeltem, hogy majd nagyokat sétálunk, mert utálja. Egyáltalán nem az a nézelődős típus, hanem folyamatosan nyíg a kocsiban. Igen van a hordozás is, azt is csináltuk már kiskora óta, de már AZT IS UNJA! Egyszerűen nem tudom, hogyan tartsam a szabadban napi 1 órát legalább. Van valami épkézláb ötletetek?
2019. ápr. 30. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyd, hogy a kertben másszon, sétáljon erre-arra, ha valami olyat vesz a szájába, amit nem szabad, akkor mondd el neki. Hagyd szabadon mozogni, biztonságos környezetben, ettől fejlődik. Azért nyűgös, mert nem tudja levezetni az energiáját.
2019. ápr. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy 13 hósnak, aki most kezdi felfedezni a körülötte lévő világot, már nem elég, hogy nezelődik a babakocsiból, ill ücsörög az öledben. Pont arra van szüksége, hogy szabadon, szabadabban mozoghasson, hiszem így tud fejlődni. A fejlődéshez elengedhetetlen, hogy a dolgokat a szájába vegye, de Te ott vagy vele, vigyázol rá, ha veszélyes dolgot venne a szájába, közbe tudsz avatkozni, elmondod neki, hogy igen érdekes dolog, de ezt nem szabad a szádba venni stb...

Ő már nem csak pusztán megfigyelő, hanem felfedező. ;)

2019. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, lehet, hogy túlféltem... be kell szerezni sötét nadrágokat, persze van is, de kintre azt adok rá. Illetve olyan cipőt, amit nem sajnálok, mert mivel mászik, jól felhorzsolja az egész elejét. Múltkor egy bodobácsot akart bekapni... :D:D szóval folyamatosan nézni kell, mit vesz a szájába.
2019. ápr. 30. 10:12
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ideje "levetkőzni" a paramami stílust...
2019. ápr. 30. 10:15
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Persze, hogy folyamatosan nézni kell, de mit gondoltál?

Ekkora gyerek felügyelete egy személy teljes figyelmét kívánja. Ezért adnak rá gyest... (mondjuk nem túl sokat). Nyilván nehéz, mert itthon minden más is a nők nyakába szakad, de elemi szükséglete ennek a gyereknek, hogy mozogjon, tanuljon, fejlessze a készségeit, felfedezzen!

Szegény gyerek, hadd mozogja ki magát! Az én 4 hónaposom megbakkan, ha nem teszem szabad (nyilván pokróccal letakart) padlóra, földre eleget...

Esetleg a kertbe még egy nagy járóka jöhet szóba, ahová beteheted, ha be kell szaladj valamiért (tartósan ott se lesz el).

Ruha meg mindegy. Olyat vegyél, amiért nem kár és kényelmes neki.

2019. ápr. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ott vagy vele, vigyázol rá, hogy olyasmit ne vegyen a szájába. Az immunrendszerének, idegrendszerének viszont óriási szüksége van a természetre! Hidd el, egy kis földtől, fűtől semmi, de semmi baja nem lesz, ha beveszi a szájába, akkor sem. Egy idő után megtanulja majd, hogy nem veszi a szájába, addig meg marad az, hogy ott vagy és figyelsz rá. Kell a levegő, a fű, az egyenetlen talaj, a szél, a madarak, egyáltalán a természet a megfelelő fejlődéséhez.
2019. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy folyamatosan figyelni kell, nem panaszkodásból mondtam, de látom nem jött le. Amiatt írtam, hogy még a bogarat is bekapja. Mivel nem minden gyerek vesz mindent a szájába, de mindegy. Járókát biztos nem veszek, mert otthagyni nem fogom a kertben egyedül, akkor inkább viszem magammal, ha valamiért be kell menni addig.

Köszönöm a tippeket mindenkinek!

2019. ápr. 30. 10:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En lanyom 12 hos. O pont az ellenkezoje imad kint lenni allandoan a kertben lenne. Van ilyen kis kagylos homokozoja simanel homokoz benne 1 orat. Kis csuszdaja is van, mivel megnem jar stabilan egyedul, en csuszdaztatom nagyon szereti. Van tobb szelforgoja leszurva kint a fube nagyon szereti nezni ahogy porog. Le szoktam tenni maszni a fube, persze nem olyan helyre ami tele lehet szuros akarmikkel meg darazsakkal nagyon figyelek. Egyszer suedett kavicsot a szajaba gyorsan kivettem. Elnagyaraztam neki h fuj azt nemszabad, megtanitottam neki ha talal kavicsot adja nekem oda. Igy mikor legkozelebb folvesz egy kavicsot nez ra en tartom a markom mondom neki h kerem es minden hiszti nelkul oda adja, megdicserem annak nagyon orul. Mar okosak ennyi idosen, meg lehet nekik tanitani. Mi se babakocsizunk sokat azt unja, babakocsival megyunk a legkozelebbi jatszoterre ott van babahinta stb azokat szereti, ha nagyon nyugos a kezebe adok egy falevelet amig oda nem erunk.
2019. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ez egy olyan korszak, hogy folyton a sarkában kell lenni és akkor is meg fog enni valamit, mert pislogtál és tuti a másik irányba esik, mint számítottad. Adj rá olyan kiscipőt, aminek nagyon hajlékony a talpa és esetleg esőnadrágot, ha fűbe teszed és még nincs nagyon meleg.
2019. ápr. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondoltam, hogy panaszkodsz, csak azt, hogy nem reálisak az elképzeléseid.

De ezt se rossz szándékból mondom.

Szerintem normális, hogy mindent a szájába vesz.

És szerintem egy járókában simán ott tudod hagyni. A lakáson belül is gondolom, otthagyod...

Tudom, hogy ez egy vitás kérdés manapság, de nekem csomószor nincs választásom, mert egy széttagolt ház háztartását, kertjét látom el. Én a kertbe is kimegyek rövid időre, ha bent van a baba, csak előtte meggyőződöm a biztonságáról. Ha mindenhová cipelném, sosem tudna öt percet se nyugodtan játszani, én pedig megnyomorodnék.. és főleg megenné a kosz a házat és sose lenne étel az aaztalon.

Persze amikor már mozognak, még nehezebb és fő az óvatosság.

De ha csak arra gondolsz, hogy mondjuk elől ültetsz virágot és hátra kell szaladni egy szerszámért vagy előreszaladni, mert jön a postás, akkor egy ilyen járóka praktikus lehet.

De ha nem, nem, akkor viszont úgy tudod napi több mint egy órára a szabadban tartani, hogy napi több mint egy órát osztatlan figyelemmel vele vagy és csak azzal foglalkozol, hogy játsszatok és amikor meg nézelődik akkor ne egyen bodobácsot (nem mintha az tragédia lenne).

2019. ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!