Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adjam a kislányom...

Melyik nevet adjam a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Első - Rubina

Második Nadin


Szóval mindkettő nagyon tetszik, viszont mindkettővel van egy-egy bajom :D Az elsővel az, hogy többen mondták, hogy romanév. Semmi bajom velük senki ne értsen félre, de nem akarom hogy olyat higyjenek majd róla a származását illetően, ami nem igaz hisz fehér magyar emberek vagyunk. Továbbá lehet, hogy kicsit kemény hangzású egy kisbabának. De apuka nagyon ezt szeretné. Vélemények?

Második kicsit lágyabban hangzik, jobban eltudom képzelni. Mindössze annyi a bajom, hogy van a családban, vagyis inkább a tágabb rokonságban egy Nadin, és az egész család ahogy kimondom, egyből arra a kislányra gondol. :/ Tehát nem lenne olyan egyedi.


Segitsetek kérlek! Nagy dilemmában vagyunk. Melyik szebb? Minden vélemény számit. :) De az elől sem zárkózom el, hogy újat irjatok!


(Mielőtt valaki azt javasolná, legyen mindkettő, az nem opció mivel a második nevének az enyémet kapja.)



2019. ápr. 30. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Mindkettő romás, én gondolkodnék még valami normális neven.
2019. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Fuuu ne haragudj, de egyik se! Ha mindenáron csak ez a kettő lehet terítéken, akkor már inkább a Nadin.


De amúgy meg ha ilyen jellegű-hangzasu, hasonló nevek érdekelnek, akkor Natália például! Lehet Nati belőle, az már majdnem olyan, mint a Nadin, de mégis normálisabb, vállalhatóbb név egy magyar, "fehér bőrű" kislánynak! :) És Lia is lehet, amit én személy szerint IMÁDOK!! Ha kislányom lesz, Liának szeretném hívni, remélem, a közeljövőben ez megvalósul! :)


Jó egészséget és gratulálok a kicsihez!


23 / Lány

2019. ápr. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

En egy Nadint ismerek, o egy arab, muzilman lany, szoval, nekem ez sem "feher" nev :D


Rubina sem tetszik,de akjor inkabb mar ezt, nen marad oroke kisbaba, h "kemeny" neve legyen..

2019. ápr. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy Nadint ismerek. Ő egy arab (férfi!) nőgyógyász.


Egyiket sem adnám. Rubina a brazil szappanoperákat idézi.


De persze, ha nektek tetszik, nem mindegy, hogy mi mit gondolunk?


Engem tuti nem érdekelne idegenek véleménye a gyerekem nevével kapcsolatban.


Egyre több az ilyen kérdés!

2019. ápr. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne a kisbabát elképzelve akarj nevet adni, mert ha felnő is ezt fogja viselni. :) Mi meg tényleg egy roma, Rubina nevű kislánnyal szoktunk találkozni a játszótéren :) bár kedves, rendes kislány. Van Nikol is, az hasonló, mint a Nadin. Nekem ezek mind olyan túl királylányos külföldies nevek, mintha parfümmárkát vagy énekesnőt szeretne a szülő. De ilyen stílusban hasonló ötleteim még: Aisa, Ameli, Aura, Bella, Berill, Dana, Elena, Elina, Eliza, Elza, Fióna, Gina, Heidi, Helen, Inez, Indira, Jamina, Jázmin, Kála, Karen, Kendra, Kenza, Kiara, Kíra, Kitti, Kora, Korina, Leila, Lilien, Lizett, Lola, Lora, Lorett, Luna, Mara, Mea, Mia, Milla, Minna, Mira, Nadira, Naomi, Nella, Paloma, Perla, Rea, Riana, Romina, Sanel, Seila, Senon, Szaffi, Szelina, Szofi, Szonja, Tara, Tia, Tina, Véda, Zamira, Ziara, Zina, Zoja...
2019. ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Rubinát adnám,mint Nadint. A Nadint csak külföldi filmekben hallottam,nem is tetszik nekem.
2019. ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, gyereknek keres nevet nem kisállatnak ne haagudj..az általad felsorolt nevek lennének az igazi kiszúrás a szerencsétlennel:-D


Nadin nem rossz, én nem adnám, de ezerszer jobb mint a Rubina.

2019. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva egyik név sem tetszik, ne haragudj! A Rubina nekem nagyon kemény hangzású, számomra nem túl nőies név, a Nadin meg olyan semmilyen. De a kettő közül inkább a Nadin.
2019. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A Nadint nem adnám, ha van a közeli ismerettségi/családi körben. Pedig erre szavaztam volna.

A Rubina meg romás, a védőnőnél hárommal is találkoztunk az elmúlt években.

2019. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A szobatársnőmnek a kisfia volt Nadin, de neki arab volt a férje...
2019. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!