Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk ilyen a helyzet?

Csak nálunk ilyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Párommal terveztük a babát, vártuk is nagyon. 1 honapos lesz a napokban.

A gyerek elött is én végeztem a házimunkát, munka után jöttem haza, takarítás, mosás, főzés, minden nap főttkaja, stb.. sosem volt ezzel problémám, szerintem ez a nő dolga.

Meglett a pici, segítséget az én illetve párom szüleitől nem kaptunk. Én viszem ugyan úgy a háztartást. De ugyebár pici a baba, egész nap cicin lógna. Így sokmindent nem tudok csinálni. Párom egész nap dolgozik, így kb csak fürdetésre ér haza. Akkor egy 10-15 percet játszik vele, és ennyi.

Úgy érzem az én nyakamba szakad minden. Éjjel én kelek a gyerekhez, nem tudom kipihenni magam. Mikor napközben alszik, akkor pedig próbálom behozni a lemaradásom itthon. Egyszerűen hulla vagyok. És segítséget sem tudok kérni senkitől.

Próbálkoztunk a kaja rendeléssel, de azt párom nem eszi meg.

Egyszerűen úgy érzem, nem tudok megfelelni. Nem tudok a dolgaim végére érni. A pici nappal nemsokat alszik, így akkor azt csinálom amit muszáj, a többit meg akkor mikor fenn van, fogom (mert különben sír) és 1kézzel csinálom.

Nem beszélve arról, hogy kb senkivel nem beszélgetek kb egész nap, úgyérzem kezdek becsavarodni.

Más is érzett így?


2019. ápr. 30. 16:24
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
19%
Ne engedd, hogy állandóan a cicin lógjon a baba, ezzel csak elrontod. Ahogy az sem jó, ha magadra kötözöd. Szopi után legalább 2 óra hosszat legyen el az ágyában. Így marad időd mindenre.
2019. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%

Sajnálni kéne? Edd meg amit főztèl. Nálunk a kezdetektől fogva egyértelmű volt, hogy mindketten dolgozunk, közösen visszük a háztartást. A nő dolga akkor volt ez, amikor a férfi tartotta el a családot. Ha mindketten dolgoztok, milyen jogon a nő dolga a háztartás? A pasi addig meg vakarja a tökeit a tv előtt?

Szóval nálunk mindig megvolt osztva a feladat, gyerek után is. Bár arányaiban akkor többet csináltam, de a párom is kivette a részét mindenben. Gyereket nevelni nem napi 15 perc.

Valószínű eleged lesz hamarosan mindenből, a párod megunja és félre lép. A gyerek meg két instabil szülő közt őrlődik. Szép kilátás.

Ha változtatni szeretnél, akkor beszéld meg a pároddal. Legyen többet a gyerekkel és kapj segitseget (bébicsosz heti pár órában, amíg kicsit kikapcsolòdhatsz, találkozhatsz a barátaiddal stb). Ha mindent magadra vállalsz az nem lesz egyszerű. Nyugodtan kérj segítséget a párodtol...

2019. ápr. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
72%

Kétnaponta panaszkodik ezen valaki. Értsétek már meg, hogy a férj is be kell hogy szálljon a teendőkbe! Dolgozik, és?! Nagy dolog, attól még családja is van.


A másik amit imádok, amikor leírja vki hogy "nagyszülő nem segít". Miért is kéne neki? Menje át felmosni vagy mosogatni? Nem. A feleség+férj osztozzon csak szépen, feleseg 70%, férj 30% arányban. Ti ketten vállaltatok gyereket. Nálunk két gyerek van (úton a harmadik), sosem szakadtam meg mert váltva csináltunk mindent. Amíg ő dolgozott azalatt en sem a s**gemet vakartam! Miután hazaért, onnantól pedig felesben folytattuk a napi teendőket. Altatás után tudtunk pihenni mindketten.

2019. ápr. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

"És segítséget sem tudok kérni senkitől."


Ezt sem értem. Kitől kéne, a szomszédtól? Menjen át főzni nektek?

Elárulom: párodtól. És az neki nem segítség hanem kötelesség.

2019. ápr. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
19%
En igy ereztem. Oszinten nem tudom mi a jo. Idővel ha nott a baba jobb lett. Es ennyi.
2019. ápr. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
80%
Igen, eleg rossz ferfit valasztottal. Miert is lenne minden a no dolga? Foleg ha nincs nagyszuloi segitseg, igen is be kellene h segitsen a haztartasban. Nrm varhatja el h mindent te csinalj egy pici baba mellett. Nalunk igaz mar 1 eves a gyerek, de ugyan ugy apuka haza jon munkabol latja h ott a mosatlan nem kerdore von hanem szo nelkul elmosogat. Vagy leszedi a ruhat, tereget, nem kell szolni neki semmiert, foltalalja magat. Nem varja el, h en csinaljak mindent, mert tudja h faradt vagyok, rengeteget ejszakazok a gyerekkel. Amikor alszik napkozbe en is pihenek h birjam az egesz napos jatszast vele, es az ejszakakat mert 10+ kel egy ejjel. Egy gyerekneveles es hazvezetes nem a no dolga. Kozosen vallaltatok, nem? Ne legyen elszallva az agya, h o dolgozik, az enyem is dolgozik, megis ha arrol lenne szo zok szo nelkul folkel hozza ejjel. De hat ejjel csak anya jo. Ezert marad az h munka utan es hetvegen segit.
2019. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
6%

Nem éreztem így, sajnálom.

Nekem a legjobb időszak volt, amikor otthon voltam. Mindenre volt időm, mire hazajött a férjem, csak megvolt minden, így akkor tényleg együtt lehettünk.

2019. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
8%
8as, ennyi erővel lusta nő se szüljön. otthon van egész nap nehogy belehaljon már a házimunkába. Ez a baj a mai nőkkel, azt hiszik neki minden jár, keressen sokat a férj, segítsen otthon, csinálja meg az asszony feladatait is, keljen a gyerekhez aztán meg sírnak nem értik miért hagyták el őket.
2019. ápr. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
78%
#18 te direkt kiforgatod az ember szavait. Senki nem mondta, hogy csakis a férfi végezze a házimunkát és azt sem, hogy csakis ő keljen fel éjjelente. Arról van szó, hogy ő is segítsen be. Napi fél óra házimunkába és heti 1-2 éjszakai műszakba ne haljon már bele, ez lenne a minimum, még így is a feladat oroszlánrésze az anyára hárul, ő terhes, ő szül, szoptat stb. Vagy szerinted az apaság annyit jelent, hogy napi 15 percre ránéz a gyerekre, aztán megy recskázni, sörözni a haverokkal, vagy Xboxozni?
2019. ápr. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%
Igen és amikor majd a kérdező vissza megy dolgozni és dolgozik annyit mint a férje? Majd azt mondja, hogy bocs dolgoztam, törődjön a gyerekkel meg mosson, főzzön aki akar?
2019. ápr. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!