Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nálunk ilyen a helyzet?

Csak nálunk ilyen a helyzet?

Figyelt kérdés

Párommal terveztük a babát, vártuk is nagyon. 1 honapos lesz a napokban.

A gyerek elött is én végeztem a házimunkát, munka után jöttem haza, takarítás, mosás, főzés, minden nap főttkaja, stb.. sosem volt ezzel problémám, szerintem ez a nő dolga.

Meglett a pici, segítséget az én illetve párom szüleitől nem kaptunk. Én viszem ugyan úgy a háztartást. De ugyebár pici a baba, egész nap cicin lógna. Így sokmindent nem tudok csinálni. Párom egész nap dolgozik, így kb csak fürdetésre ér haza. Akkor egy 10-15 percet játszik vele, és ennyi.

Úgy érzem az én nyakamba szakad minden. Éjjel én kelek a gyerekhez, nem tudom kipihenni magam. Mikor napközben alszik, akkor pedig próbálom behozni a lemaradásom itthon. Egyszerűen hulla vagyok. És segítséget sem tudok kérni senkitől.

Próbálkoztunk a kaja rendeléssel, de azt párom nem eszi meg.

Egyszerűen úgy érzem, nem tudok megfelelni. Nem tudok a dolgaim végére érni. A pici nappal nemsokat alszik, így akkor azt csinálom amit muszáj, a többit meg akkor mikor fenn van, fogom (mert különben sír) és 1kézzel csinálom.

Nem beszélve arról, hogy kb senkivel nem beszélgetek kb egész nap, úgyérzem kezdek becsavarodni.

Más is érzett így?


2019. ápr. 30. 16:24
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Hogy itt mennyi minta család van. Kár kérdezni.örülök, hogy kb mindenki belelát az életünkbe. Csak hogy tisztázzuk. Senki nem várja el ezeket tőlem. Magamnak nem tudok megfelelni. Hogy amit eddig meg tudtam csinálni, most nem megy.
2019. ápr. 30. 18:14
 22/38 A kérdező kommentje:
Párom elmegy fél 7kor, este 7-8 mire hazaér. Hétfőtől szombatig. Egész nap több100 kilós sírköveket emelget.Nem várom el,hogy még nekiálljon takarítani. Nem is ezzel van a baj.és este 8kor altatok, akkor álljon neki játszani a gyerekkel?!
2019. ápr. 30. 18:18
 23/38 anonim ***** válasza:
69%

Nekem tápszeres lett mert nem volt tejem, én jól elvagyok. Napi 6* eszik ill. peluscsere. Azon kívül játék, séta. Mikor alszik meg megcsinálom a házimunkát, főzök. Péntek este pedig a párom van a babával, mosok, takarítok.

2 hetente el tudok járni szórakozni barátnőkkel, a férjem jól elvan vele. Barátnők, kolleganők, család is jön gyakran hozzánk.

Én kb 2 hétig éreztem magam úgy mint te, de mikor elengedtem a szoptatással járó feszültságet, mert így hogy nem volt tejem az volt, akkor helyre állt minden.

2019. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen a párom is dolgozik, de egyik éjjel én kelek, másik éjjel ő.

Így minden második éjjelt át tudok aludni.

Házimunkában is sokat segít.

23as vagyok

2019. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Csak szopizik, és nem fogok fejni. Szóval nálunk a "más etet" nem opció. És mivel még csak 1 hós, nincs kialakult napirendje. Vam hogy egész nap alszik, van hogy kb semmit. Nem lehet tervezni
2019. ápr. 30. 18:26
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy ki mit ír, te rá tudsz kontrázni, hogy de nálatok ez miért így meg úgy.... Akkor kérdező így jártál. Mártírkodj és siránkozz nyugodtan, semmi nem fog változni tőle.... Te döntöttél úgy, hogy ilyen körülmények közé vállalsz gyereket.
2019. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Hat kerdezo, pedig az osszes opciot leirtak mar.

1: apa segit. Akarmit emelget is

2: hivtok takaritonot

2019. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
97%

Értem a problémádat, nálunk 5 hós a gyerkőc.

Én sem tudok itthon sok mindent csinálni, de elég hamar elengedtem :) Csak nehéz, én is szeretnék több mindent csinálni itthon, de nem jutok semerre.

Férjem segít mindenben szerencsére.

Mondjuk ezt a mindennap főtt kaja dolgot nem értettem sose. Mi (együtt, vagy a férjem egyedül!) lefőzünk hétvégén egy nagyobb adagot, azt esszük 2-3 napig, utána vagy kikapunk valamit a fagyóból, vagy rendelünk. A gyerek előtt is így volt. Nem eszi meg? Hát főzze meg magának, felnőtt ember, ne kelljen már elétenni a kaját :(

2019. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
85%

Ha magadnak nem tudsz megfelelni, az qrva egyszerű: felfogod hogy babád lett és nem kell innentől minta haziasszonykának lenni. Ennyi. A saját lécedet csakis te teheted lejjebb. Erre tényleg kár volt itt az időt pazarolni mert csak te tudsz magadon változtatni, vagyis a hozzáállásodon.


A sok "jajaj nincs segítségem" meg "jajajaj szaranya vagyooook brühü" csak szimpla panaszkodás amin mindig csak maga a kérdező tud változtatni ha AKAR. Nem kell mintamamikát meg mintaháziasszonykát játszani es akkor nem lesz jajajaaj.

2019. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
8%
Mennyi minta család meg minta anyuka van már itt. Szegény kérdező valószínűleg nem kritikát kért a minta anyukáktól/ apukáktól. Lehet hogy, ha nektek sem segítene a férjetek most ti írnátok ide ugyan ezt a kérdést.😜 Kedves kérdező! Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak mielőtt meg bolondultam volna kicsit átrendeztük a dolgokat hogy, nekem is jó legyen a gyereknek is és a páromnak is. Ameddig csináltam a házimunkát a gyereket beleraktam a babakocsiba, és mosogatás közbe lábbal tologattam a babakocsit 😅 Akkor még ő is egy hónapos volt,majd jöhetet a pihenőszék, és abba is el volt. Mindenhova vittem magammal a házba. Amikor nagyon fáradt voltam volt hogy direkt két napra főztem és másnap már nem kellett főznöm. Így azt az időt már tudtam kicsit pihenéssel tölteni. Vagy vidd le sétálni az ilyen piciket még nagyon eltudja nyomni a levegő, addig te is a friss levegőn vagy nyugiba. Amúgy vigasztaljon hogy, majd kinövi, lesz majd olyan idő amikor már elszórakoztatja magát,és egyedül játszik ameddig te tudod csinálni a dolgodat. Ez ilyen. 😊
2019. ápr. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!