Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Poszttraumás stressz szindróma...

Poszttraumás stressz szindróma szülés után hőhullám és pánikbetegség halálfélelem. Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Másfél hónapos kislányom.

Szoptatom.

A fent leírt problémák mindegyike fennáll nálam.

Az a baj egyedül vagyok vele itthon párom dolgozik egész nap és elkap a pánik hogy meghalok és annyira bepánikolok hogy tényleg rosszul leszek.

Nagyon félelmetes ahogy elkap a halálfélelem.

Viszont ha elmegyek orvoshoz felír nyugtatót.

Akkor abba kell hagynom a szoptatást.

A kislányom pedig üvölteni fog mert cicifüggő.

Így viszont én vagyok folyton rosszul.

Még szoptatás közben is szédülök halálfélelem kap el.


2018. nov. 23. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sok gyógyszert lehet szoptatás mellett is szedni. Én a helyedben mindenképpen elmennék orvoshoz, legalább biztosat tudnál.
2018. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp menj orvoshoz. Én alapvetően szoptatás-párti vagyok, de ha ilyen helyzetben vagy, és a gyógyszer miatt szükséges a szoptatást abbahagyni, akkor ez van. A babádnak egy egészséges anyára van szüksége!
2018. nov. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Csak a hőhullámhoz tudok hozzászólni, az normális a hormonális ingadozás miatt, nekem is volt, pedig se pánik, se más nekem nem volt.


Mindenképp kérj szaksegítséget, nem biztos hogy gyógyszerre lesz szükséged, csak pszichoterápiára.


Senkinek nem jó, ha ebben az állapotban maradsz.


És ne okold magad emiatt, ez ugyanolyan mint a fogfájás, nem tehetsz róla.

2018. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Soha nem szednék gyógyszert, főleg, h emiatt a szoptatást kellene abbahagynom.

Hasonlóképp voltam én is, halálfélelem, szédülés, zsibbadás, sírógörcs, pánikrohamok, minden egyes napom megkeserítette és így a családom életét is.

Már azt hittem meg fogok bolondulni,be akartam utaltatni magam pszichiátriára :D

De aztán kb. 6-7 hónapos lehetett a lányom mikor szép lassan egyre csökkentek a tünetek.

Kitartást neked, a hormonális változás és a tartós alvásmegvonás undorító dolgokat tud csinálni az emberrel. Én is azt éreztem egy selejt vagyok, nem vagyok önmagam. Főleg, hogy a világ azt "várja el" az anyáktól, hogy legyen boldog, ússzon rózsaszín ködben szülés után, pedig az anyaság veszettül nehéz munka, nem is való akárkinek.

2018. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%
Hormonok simán okozhatják. Van, akinél a szoptatás váltja ki (olvass utána, de ha csak nem leszel rosszabbul :)). Nyugtatóra való rászokás helyett pszichológusnak több értelme lenne. És több alvás, napközben a babával együtt is. Ha van lehetőség, kérd meg, hogy legyen veled valaki, nem helyetted babázni vagy takarítani, hanem társaságnak. Ha nincs, akkor jobb híján skype-olj :) rokonokkal, barátnőkkel, bárkivel, aki meghallgat és eltereli a figyelmed. És a testmozgás is jó, ellentétes hatású, szóval nagy kilépős séták a jól bebugyolált babával - ha sikerül átlépni a küszöböt, már hidd el, menni fog.
2018. nov. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Megérkezett a nazzolós.

A legutóbbi kérdésednél csak éjjel szoptattál nappal tápszer , várj, belinkelem ha nem emlékeznél.


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopt..

2018. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!