Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult valakinél, hogy...

Előfordult valakinél, hogy kisbabáján látott down szindrómára utaló jeleket, de kiderült végül, hogy feleslegesen aggódott?!

Figyelt kérdés
Csak érdekelne ,mert kisbabámnak mongoloid szeme van ,de a többi tünet igazából nem felelhető nála.Esetleg még annyi ,hogy viszonylag nyugodt baba, és pici orra van ,de nem nyomott.

2017. márc. 10. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vizsgálatok? Orvos?
2017. márc. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Még genetikain nem voltunk.5 hónapja született a kislányom ( kora szülött lett. 1 hónappal korábban jött, de okát nem találtak,hogy miért) mandula vágású szeme van és aggódom ez miatt. Rengeteg cikket elolvastam már ezzel kapcsolatban, és nem tudom mire gondoljak. Szinte semmi más tünetet nem produkál. Nincs a tenyerén végig futó majomredő. Nincs kiálló füle, nem nagy a fej,nem kicsik a végtagjai, nem barázdált a talpa, nem lóg a nyelve, normális méretű nyaka van,izgőmozgó,mindent megfigyel,gügyög. Nagyon nyugodt baba. Keveset sír és nagyon mosolygós ( ez is utalhat rá ?!). Viszonylag korának megfelelően fejlődik, csak a fejtartással van appróbb bökenő ( még picit imbolygósabb) Mivel korábban született ,így bent voltunk a kórházba 3 hetet. Nem találtak nála szervi problémát sem. Védőlőt kérdeztem, ő azt mondja talán nem .Lehet,így is down szindrómás?
2017. márc. 10. 11:07
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem egy down szindrómás babát könnyű felismerni bárkinek, dokiknak meg pláne, szóval ha eddig nem merült fel, akkor biztosan nincs ilyen irányú gondja.


Csak az hogy a szemhéja olyan mint az ázsiaiaknak, semmit nem jelent, egy rakás ember van akiknek egyik szülője sem mongoloid szemhéjú, ő maga pedig olyan.

2017. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Komolyan nem értem: Down-gyanú van, de öt hónapja nem nézetted meg, csak a védőnő látta?


Terhesség alatt sem volt szűrés?


Miért nem foglalsz időpontot vizsgálatra?

2017. márc. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Terhesség alatt nyaki redőt néztek ami teljessen jó volt. ( 1,3 ) Rendellenességet sem találtak ultrahangon. Mikor megszületett rendes szeme volt. Később alakult ki ilyenre a szeme.
2017. márc. 10. 11:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Foglalj egy időpontot szakorvoshoz, a magad megnyugtatására.


Mondjuk, nem értem, hogy a mandulavágású szemnél miért kell azonnal down-t kiáltani, de vizsgáltasd meg, az a biztos. Itt csak tippelni tudunk.

2017. márc. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Orvos azt mondta ,szerinte több tünetnek is jelentkeznie kellene, de így ránéztére nem tud mit mondani, mivel csak genetikai vizsgálattal lehet kiszűrni. El is viszem.


Tehát a kérdésem ,hogy volt e olyan akinél felmerült és elvitte a babáját genetikai vizsgálatra ,és semmi baját nem találtak a picinek?!

2017. márc. 10. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Babákat fejlesztek. Egyszer volt nálam egy kislány, aki kinézetre Down-sy.-nak tűnt; ráadásul több fejlődési probléma is volt vele. Nem volt egyértelmű, csak gyanús. Ahogy nőtt, úgy változott a kis pofija, s bár eleve örökletesen is mandulavágású maradt a szemformája, de már egyértelmű volt az öröklött forma, nem pedig a mongoloid benyomás.

Szóval és már találkoztam ilyennel.

Saját megnyugtatásra azért beszélj erről a gyerekorvossal; de nem hinném, hogy gond van, ma már nagyon jól működnek a szűrések.

Ha nehezebben tartja a buksit, akkor legyen hason többször, rövidebb időkre, amit fokozatosan nyújtani kell.

2017. márc. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi a baj a mandulaszemmel? Nem ertem.

Kicsi az orra...5 honapos es koraszulott, mekkora legyen? Meg rengeteget fog valtozni.

2017. márc. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező: attól nem lesz a te gyereket downos vagy nem downos, hogy másnak milyen eredménye született a genetikán. Vizsgáltasd meg.
2017. márc. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!