Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Játszótéri biztonság! Ti hogy...

Játszótéri biztonság! Ti hogy álltok hozzá?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a másfél éves kislányom szeret egyedül csinálni mindent, és tkp. meg is tudja csinálni azt, amit egyedül szeretne, amihez segítség kell, ahhoz kér.

De! még elég szeleburdi, van, hogy mondjuk felmászik a lépcsőn a csúszda tetejére, ott megáll (ilyen fa várkastélyszerűséghez van illesztve a csúszda, biztos tudjátok), és nem csúszik le egyből, hanem pl. elmegy a játszó mellett egy érdekes járgány, mondjuk traktor, vagy ilyesmi, és elkezd mutogatni, és egyből elfelejti, hogy kapaszkodnia kéne. én persze egyből rászólok, hogy kapaszkodj, és akkor észbe kap, de sok ilyen szitu van, és én meg nagyon félek, mert azért ilyen magasból ha leesik, a nyakát is kitörheti, ugyanakkor azt sem akarom, hogy erre se mehetsz fel meg arra, se, mert akkor gyakorlatilag ki se mehetnénk a játszóra, meg nem tudom, hogy ha semmire se mehet fel, hogy fogja megtanulni, hogy óvatosnak kell lenni. pfff.


2010. júl. 6. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Szintén másfél éves kislány. Én mindenhova engedem mászni, de persze megyek vele, és nagyon figyelek.

Ha ott vagy mellette, akkor nem baj, ha nem kapaszkodik, akkor fogd te. (És persze szólni neki, hogy kapaszkodjon.)


És egy kis off: Felénk ha elmenne egy traktor, én bámulnék, mert évek óta nem láttam igazi traktort, csak a tévében :) :)

2010. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kösz a választ. :)

mi sopronban lakunk, és elég sokszor látunk traktort, pedig azért nem falu. :)))) de ennek ellenére még midnig újdonság.

2010. júl. 6. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerencsére lányom még nem akar felmászni, inkább a házikó alá bujkàl be, meg szaladgál hintázik, abból ki se lehet szedni annyira szereti a játszótèri hintát, na de a lényeg, nem enedem fel három éves koráig, mert a multkor egy kislány nálunk leesett, és nagyon rondán összetörte magát, szerencsére komolyabb baja nem lett mert arra a gumi kockàs földre esett, de a bőr a fél arcáról kezèről lábáról lejött vérzett, ès egy hónap után is varas volt, ahol pedig esik le a varr ott friss rózsaszín bőr van, nagyon csúnya lett szegényke!

Már csak azért sem engedném fel lányom, mert nem mindig hallgat rám, én meg nemtudok mellé felmászni, de nálunk sok anyuka aki sportosabb felmászik a gyerekhez!

2010. júl. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!