Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ereztetek mar, h. megfulladtok...

Ereztetek mar, h. megfulladtok az anyasagtol?

Figyelt kérdés

Bizonyara most kapni fogok hideget meleget, na de nem baj.

Harom gyonyoru gyerekem van, igaz a legkisebbet nem terveztuk, de jonni akart. Mindennel jobban szeretem oket, barmit megtennek ertuk, de vannak napok, amikor ugy erzem, nem megy tovabb, egyszeruen megfulladok. Minden nap otthon, ugyanaz, nincs kulonbseg,h.unnep, hetvege, siras, hiszti, stb. Neha azt sem tudom, milyen nap van.De ha sikerul kicsit kimozdulnom, egyeben sem jar az eszem, vajon mi van otthon, ettek, aludtak, minden ok? Legyszi ne gyertek azzal,h.tudtam mit vallaltam, stb.szaranya vagy, ha ezt gondolod szoveggel.Vannak itt, akik hasonloan ereznek, hogy elitek meg a kisgyerekes letet?



2019. máj. 4. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen éreztem már, ezzel együtt minden pillanatban eszemben van, hogy én vállaltam és az én, illetve férjem felelőssége, hogy őket ellássam és boldogok legyenek. Azt is tudom, hogy ha szakad a cérna, ne féljek segítséget kérni. Férjemmel eddig tudtunk egyensúlyozni, nem igazán van családi segítség, illetve ritkán. Ugyanakkor azt is tudom,hogy idővel egyre könnyebb lesz. Most ezt az időszakot élem. Kemény, de mikor ügyesen intézem a dolgokat, kifejezetten büszke vagyok magamra, hogy nem összeomlottam, hanem össueszedtem magam és jól vettem ezt az akadályt is. Ennyi.
2019. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem még csak egy babám van 8 hónapos. Napi 20x kapok szívrohamot, hogy újabban mit fog kitalálni hogy össze verje magát. Elég hisztis baba. Elég sokszor érzem azt, hogy elegem van de tudom hogy Ő csak rám számíthat.
2019. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem eddig csak egy babám van, de ha így folytatja, nem is lesz kistestvér. Sírós, rosszul eszik, napközben nem alszik.

Vártuk és készültünk rá, de még így is sokszor érzem, hogy nem bírom tovább, mégsem nekem való az anyaság. Aztán összeszedem magam, megy tovább az élet én meg éjjel üvölteni tudnék a bűntudattól, hogy nem vagyok elégedett az életemmel.

Szerintem aki azt mondja, hogy nála mindig minden happy és rózsaszín az hazudik!

Ráadásul mi nagyon aktívak voltunk baba előtt és úgy tervezetük, hogy majd őt is mindenhova magunkkal visszük, hát ehhez képest egy drámakirálynő, így marad a 4 fal meg a napi séta. Én ettől kezdek bekattanni.

2019. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem. 2 gyerkőc van, 13 hónap korkülönbséggel, most másfél éves a nagy és 5 hónapos a kicsi. Mi úgy vagyunk vele a férjemmel, hogy mi ketten vagyunk az alap, a gyerekek pedig beilleszkednek a családunkba. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem a játszótéren ülünk minden héten, vagy a játszóházban, ha rossz idő van, imádjuk őket és alig várjuk a következőt. De igyekszünk belesimítani őket a mi életritmusunkba, már újszülött koruktól. Ha én vásárolni szeretnék, akkor megyünk, ha a férjem meccsre menni, akkor is. Hétköznap persze egyedül vagyok velük, többnyire itthon, de itt is kreatívkodunk kajákkal, sütivel, vagy a kertben. Esténként miután elaludtak a lányok, mindig szánunk időt egymásra, beszélgetünk, szeretkezünk, társasozunk, nézünk egy filmet, stb. Így sem a kettőnk kapcsolata, sem az életünk nem laposodott el. 😊
2019. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ma :(
2019. máj. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Persze! Szerintem nincs ezzel semmi baj. Tudom miről írsz. Pl. elmegyek bevásárolni egyedül és végig azon jár az agyam mit vegyek még neki, mit enne, mit főzzek a gyereknek, megetette-e az apukája és mivel, úgy hiányzik, stb... :) stb :)

Van hogy rohadtul csak bámulnék ki a fejemből és lássa el más pár óráig én meg magamra csuknám az ajtót hermetikusan vagy elhúznék otthonról vásárolni, biciklizni, sétálni, kávézni, könyveket olvasnék, stb...de nincs rá időm, nincs ezekre igazán lehetőségem. Arra gondolok, ha nagyobb lesz nem lesz rám szüksége ennyire és nagyon rosszul fog ez akkor érinteni, ezért igyekszem kimaxolni ezt az időt.

De van, hogy már gyomoridegem van a vinnyogástól, hisztitől, az állandó takarítástól, aminek nulla látszata és azt se tudom van-e alja a szennyestartónak. A villamoson már szinte várom, hogy egy nyugdíjas "leszólítson" annyira kevés felnőttel érintkezek :D Általában azt se tudom hányadika van és milyen nap, mert nem számít. Gyerekre ébredek nem a telefonomra :) Az a durva az anyaságban, hogy míg ezelőtt én rendelkeztem az időmmel most annyi időm van, amíg alszik és akkor is úgy kapcsolok ki hogy pl zenét vagy műsort hallgatok fülessel, amíg nyalom a lakast meg pakolok. Nem tudok felvenni olyan ruhákat, amiben igazán csinosnak érzem magam, a magassarkú felejtős. Minden pillanatban szét kell szakadnom és izgulok, hogy vajon fél perc csend alatt mit eszelt ki, veszélyes vagy sem. Rohangálok mint pók a falon és minden gyerekkel kapcsolatos dolgot nekem kell számon tartanom. Nem baj ez, de van, hogy sok! Mondjuk ezt így levezetem magamban aztán újabb hajrá :)

2019. máj. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Ez olyan érzés amit nem tud olyan ember átérezni aki nem éli át, annyira összetett. Az évekig tartó bezártság, magány, felelősség, nonstop készenlét, kialvatlanság, hisztitűrés, de közben mi magunk sem akarnánk visszacsinàlni. Persze hogy fullasztó érzés! Nekem 2 pici van, én harmadikat már nem is bírnék.
2019. máj. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!