Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Iszonyatosan ideges vagyok és...

Iszonyatosan ideges vagyok és félek az anyaságtól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon vártam, hogy legyen végre gyerekünk a párommal, de amióta terhes vagyok iszonyat nagy nyomás van rajtam. Az állandó rosszullétek is kikészítenek, ideges vagyok, hogy baj van a babával vagy nem lesz egészséges, meg hogy nem leszünk jó szülők. A párom is már ideges, veszekszik velem, mert nem érti mi bajom van, hogy eddig akartam babát, most meg "eltáncolnék", én meg nem tudom ezt elmagyarázni neki, mert én sem értem magamon ezt az idegességet. Anyáméktól is csak azt hallom, hogy minek kellett gyereket vállalnom, amikor még én is gyerek vagyok, semmit nem éltem és most oda a "fiatalságom".

Szörnyen érzem magam, mert más meg regénybe illő áhítattal van a babája iránt, én meg... :( Mit tegyek?


25/N


2016. jún. 24. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is természetes, amit érzel, ne aggódj.

Az életed teljesen meg fog változni, ez aggódással tölt el.Teljesen más ábrándozni valamiről, a babáról, és más, amikor már a pocakodban van, és bizony meg fog születni.

Normális dolog a félelmed, mert felelősségteljes ember lehetsz: tudod, hogy a babáért, és később, ha már felnőtt, a gyermekedért egész életedben felelősséggel tartozol.

Ne hallgasd meg a negatív hangokat! A szüleid nem segítenek neked most ebben, de biztosan imádni fogják az unokát, ha megszületik! :)

A terhesség és az anyaság nem rózsaszín köd, és cukorfelhő! Lesz sok-sok nehéz nap, álmatlan éjszaka, de gyerekek nélkül viszont semmit nem érne az életem.

Én 26 évesen szültem az első gyerekemet, és nem éreztem azt, hogy lemaradtam valamiről, hogy elment mellettem az élet.

Ha nem tudsz egyedül kikeveredni a rossz hangulatból, keress valakit, akivel őszinte lehetsz! Nem kell feltétlenül szakember, csak egy jó barát, vagy még jobb lenne egy hasonló cipőben járó kedves idegen.

Azon ne aggódj, hogy nem leszel jó szülő. Minden gyereknek a saját édesanyja a legjobb anya, persze, az extrém szélsőségeket kivéve.

Drukkolok neked!

2016. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mind a 3 gyerekünket nagyon akartuk,de mind a 3 gyereknél amikor a pocakba voltak mindig előjött a biztos ?mi lesz?hogy lesz? Az elsőnél azon aggódtam,hogy mivel az első jaj nem fogok boldogulni mert nem tudom majd mikor mit csináljak....a többi gyereknél meg,hogy fogok boldogulni annyival stb stb mindig voltak kétségek. A hormonok miatt alapba fúria voltam néha.
2016. jún. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első pár hónapban én a 2.nál voltam így,sok aggódás és kétség, de egyszer csak fordult a dolog, most 34.hétnél nagyon várom már :-)
2016. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki fél valamennyire. :) Legalábbis nagyon sokan. Az életed sose lesz már olyan, mint volt. Felelősséggel tartozol egy kisember iránt, tőled függ a jóléte. Nekem olyan álmaim voltak, hogy megszülöm 24 hétre, meg kiesik a kezemből, gond van a szüléssel és hasonlóak, volt mikor el se mertem már aludni. Ez a félelmeimet tükrözhette. Féltem a szüléstől (hogy minden rendben legyen, nem a fájdalomra gondolok) meg a babázástól meg úgy nagyjából mindentől, ami ezzel kapcsolatos.

Ettől függetlenül nagyon vártam már a szülést, hogy végre lássam is a babát, meg hogy hármasban lehessünk otthon stb.

Most is néha van bennem egy kis félelem, hogy egyes nehéz dolgokban mennyire fogok helyt állni. De a terhesség a hormonális változások miatt és az egész élet megváltozása miatt sokkal nehezebb.

Szóval nem kell tenned semmit, ha van kedved olvass egy kicsit a szülésről, babázásról, bármiről, amitől félsz (velem a férjem fürdetéses meg pelenkázásos videókat nézetett, a kezdeti sokk után jobb lett) vagy akármit, az ismetetlentől jobban félünk, amikor nem tudjuk, hogy mi vár ránk.

2016. jún. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja meg a másik, ami aggaszt, hogy én valamiért nem ragadtatom el magam babáktól, mint a párom. Persze, aranyosak, meg minden, de a gügyögés meg a tutujgatás, grimaszolás, stb, amit néhány ember levág... Én nem ilyen vagyok, ha próbáltam is így tenni, az számomra sose volt természetes, ezt meg nyilván más is érzi... Ez is aggasztja a párom...
2016. jún. 24. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Az anyává érésnek folyamata van.van mélyviz is de leginkább a gondolkodáson kell állitani mert ha nem ez akkor a kialvatlanságot v később a dackorszakot sem fogod birni ezzel a habitussal.


Először határozd el hogy már csak azért is boldog leszel és mosolyogni fogsz minden sz..r ellenére.


De majd jön ez magátol is, de segitheted tudatosan!

2016. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én sem voltam el mások el gyerekeivel,de nem is igen voltak a környezetemben de a sajátod egészen más valahogy

3

2016. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudj de jobb ha kicsit lecsillapodsz,én ezt hisztériának nevezném ha nem csak időleges hanem állandó.Ha a terhesség ennyire megvisel mi lesz élesben amikor fáradt leszel és akkor is el kell látni a gyermeket.Szerintem örülj mi baja lenne a babának?Ártasz neki ?Nem jó a lelkiismereted?és ezért vagy ilyen?Hát hallod örülnöd kellene és a párod ne haragítsd magadra mert ő fog titeket eltartani ,hogyan lesz így erőtök egy gyermeket felnevelni,ha már most ez van?Egy családban a nő az összetartásért felel és ne lerombolja saját fészkét hisz ezért vagy nő.Próbálj sétálgatni ,sokat aludni,B vitaminokat szedni,Folsavat,C vitamint ,reggel kb 2dl colát a hányinger ellen meglásd jobban leszel sokkal.Tessék ezt a hisztit abbahagyni!
2016. jún. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!