Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék még, hogy leszokj...

Mit tehetnék még, hogy leszokjon a folyamatos hisztiről üvöltésről? Úgy érzem meg fogok örülni!

Figyelt kérdés
5hónapos a kislányom,és szörnyen hisztis és akaratos. Tudom sokan azt mondják hogy ilyen korban nincs hiszti,de igen is van,nekem ezt a kórházban mondták. Mert már ott is voltam vele,hogy nincs e valami baja hogy ennyit sír. Ő inkább üvölt ordít és visít de könny nem jön a szeméből. Nem találtak semmi bajt sem szervit,sem idegit. Azt mondták ilyen a természete,és el lett kapatva. Már nem bírom idegileg azt hogy egész nap üvölt,egy perc nyugtom nincs tőle. Mindent megteszek neki de semmi nem jó,semmi nem köti le. Ráadásul már annyira feszült vagyok,hogy minden kis apróságtól robbanok. Már azt kívánom bár csak egy napra egyedül lehetnék.
2010. júl. 6. 12:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
(13:31-es )Ő üvőlt én bögök !Teljesen kivagyok! Nálunk ha mutaok neki uj dolgokat elvan 5 percig majd üvölt! Lerakom a játszószönyegre ott játszik vigyorog 4-5 percet ,majd üvőlt rázhatom én a csörgöket meg a milió szines játékot ö csak üvölt, beleteszem a 17000ft-os babahintába be se kapcsolom ő máris üvölt a babakocsiba szintén!Ha kimegyünk az udvarra akkor ott egész jól elvan egy fél órát, de csak úgy, hogyha kifelé fordítom magamtól hogy láson. ha magamfelé fordítom Üvőlt! Valamit nagyon rosszúl csinálok pedig nem az első gyerem:
2010. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Írtam privit.
2010. júl. 6. 14:11
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mit érzel, nálunk ugyanez volt. Azt hittem megőrülök, amikor a férjem este hazajötrt sírva mondtam neki, hogy biztos meg fogok őrülni, ez nem normális, hogy a lányunk egész nap üvölt, ha nem szórakoztatom vagy nincs ölben hurcolászva. Én is már dokihoz akartam vinni, hogy tuti valami idegrendszeri baja van és mindent beképzeltem. Teljesen kész voltam. A legrosszabb a 4-6-ik hónap volt.

A kislányom makacs, akaratos és nagyon aktív. Akkor még nem tudott nagyon mozogni és 10 mp alatt mindent megunt, állandóan unatkozott és sírt. De úgy, hogy elfelejtett levegőt venni (rá kellett fújnom, akkor vett), de könnye nem volt, amikor meg felvettük, rögtön boldog volt és nagyokat mosolygott. A férjem kis terroristának hívta, teljesen kikészített minket.

A doki azt mondta, vannak ilyen babák, majd ha már felül, mozogni tud jobb lesz, mert nem fog unatkozni, felfedezi a világot.

6 hónaposan elkezdett gurulva közlekedni és 7 hónaposan felül, akkor lett igazán nagy érezhető változás.

Most 8 hónapos, mászik, fél órákat is eljátszik egyedül, aranyos, édes, mosolygós baba lett, akinek be nem áll a szája, de végre nem egész nap csak völt.

Kitartás! Ez csak az idővel oldódik meg, ameddig ilyen kis "magatehetetlen", de a világra már nagyon kiváncsi, ugyanakkor elég öntudatos babád van, addig visítani fog a kis drága.

2010. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
(13:31-es) ja és képes addig üvölteni amíg meg nem hányatja magát ha nem veszem föl !
2010. júl. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok,nagyjából ugyan ezeket mondták nekem a kórházban is. És én már nem sírok,sírtam már eleget,ami a legrosszabb hogy már nem is fáj annyira. Mert tudom hogy én mindent megteszek!
2010. júl. 6. 14:17
 16/20 anonim ***** válasza:

14.11-es vagyok: a babakocsiban is üvöltött születése óta, minden sétánk agyhalál volt. Olyan nem volt soha, hogy aludt volna benne, de igazán durva a 4-ik hónaptól volt. Állandóan fel akart ülni hasizomból és végig szenvedett, hogy nem lát ki. 5 hónaposan átraktuk sportrészbe, de a séták is csak a 6-ik hónaptól lettek jobbak.

Mostmár imádja, előrehajolva nézelődik, beszél a kocsikhoz.

Én azt csináltam, hogy nagyon szigorú napirendünk volt, az volt a feladatom, hogy lefárasszam, akkor aludt 1 órát és addig pihentem, aztán megint 2-3 óra "szolgálat" és alvás. Délelőtt-délután 1 órát tornáztunk Halász Juditra és közben énekeltem (járunk babatornára és amit ott csináltunk, azt én mindennap 2-szer eltornáztam vele otthon is).

2010. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
13:31-es vagyok a te babád anyatejes vagy tápszeres? Nekünk azt momták a kórházba azért üvölt mert nem tartjuk be szopások közti 3 óra szünetet! (persze ha betartjuk akkor is üvölt)
2010. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Az én babám kb 2hónapos korától ülni akar. Ha felültetem minden hepi. Mostanában már állni is szeretne,mióta az apja párszor megcsinálta vele. A babakocsizás nálunk is agyhalál. Volt hogy úgy mentünk hogy félkézzel toltam az üres kocsit,a másik karomon a gyerek. Őt semmi nem érdekli ha egyedül van,sem a zene,sem a játék semmi. Egész nap nem lehetek és nem is tudok folyton vele lenni. Akkor is állandóan ölben akar lenni. Anyatejes és kb 1hónapja tápszert is kap. Nekem azt mondták nem elég neki a tej pótoljam. De legkevesebb minden szopinál 120-150ml megeszik. Kap már bébi ételt is. Ja és vele a 3órát is nagyon nehezen lehet kivárni,főleg hogy most ez a nagy meleg van.
2010. júl. 6. 14:42
 19/20 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt!! bár szerencsére voltak kisebb-nagyobb nyugalmas időszakok is. Azt hittem megőrülök, anyaként csődöt mondtam stb. Szörnyű érzés volt. Ez a hullámhossz-dolog tényleg hülyeség, különben is fordítva volt, hiszen te lettél ideges miatta, nem ő vette át tőled. Az én babám a kórházban is sokat üvöltött, mondták is a nővérek, hogy sok bajunk lesz vele, mert mérges természetű!! ja és az én anyósom is azt mondta, hogy mitől ilyen ez a gyerek? sajnos semmi nem segít, csak a túlélés, egyszer úgyis abbahagyja. Én már annyira kivoltam, hogy (és most jön a lepontozás:)))) tévét kapcsoltam neki, az egy időre lekötötte. muszáj volt, az senkinek nem lett volna jó, ha teljesen kiborulok. Szóval, kitartás, minden jót!1 éves kislány anyukája
2010. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
6 hónapos múlt a kisfiam és nálunk is ez volt, már a kórházban is közölték, hogy egy basáskodó kis hisztigép és sikít mint egy kislány.Én teljesen kikészültem az első időkben, de aztán - igaz a háztartás rovására- szinte minden időt vele töltök napközben. Az elején sokat volt kézben, aztán lazítottam: mellé feküdtem/ ültem és ő hozzám ért. Most már néha 10-20 percig elvan egyedül a játszószőnyegén, de rengeteget foglalkoztatom, sétálunk és minimum heti 1* leadom vagy anyukámnak vagy anyósomnak és akkor 1-2 órát lazítok. Amikor először sikerült lepasszolnom a férjemmel elmentünk a tescoba vásárolni és kinevethetsz, de azt mondtuk ez most olyan mint egy jól sikerült randi végre csak kettesben:)
2010. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!