Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17hónapos a kisbabánk, és még...

17hónapos a kisbabánk, és még nem fogja egyedül a cumisüveget. Tanítom neki, hogy kell fogni, de egyből felidegesíti magát és eldobja az üveget. Azt akarja, hogy én fogjam. Ha nem itatnám, akkor egész nap nem inna. Hogy tanítsam meg, hogy fogja?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
17 hónaposan miért nem iszik pohárból? Nem tudom, hogy tanítsd, az én lányom 5 hónapos, magától jött rá. Esetleg vegyél olyan cumisüveseget, aminek van fogója.
2010. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Előbb utóbb megfogja és tartja magának (hacsak közben nem szoktok át más ivóalkalmatosságra).

Az én lányom már majdnem 2 éves volt, amikor hajlandó lett "magát megetetni", nem mintha nem lett volna rá képes előbb, inkább kényelmes volt a dologhoz.

(Egyébként 25 hónapos és esténként még mindig cumisüvegből issza a kakaóját elalvás előtt. Biztos vannak akik ezt már nem néznék jó szemmel, de ez egyenlőre az esti rituálé része, nekem nincs vele semmi bajom. Egyébként tud inni ügyesen pohárból is.)

2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem 17 hetest akartál írni? Csak mert 17 hónaposan már a pohárból ivást tanítsd inkább szerintem. Az én babám is 5 hós kora körül jött rá magától.
2010. júl. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én 5 hósom is remekül megoldja egyedül a cumisüvegezést.
2010. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 5 hónaposan ügyesen fogta a cumisüveget.


Most 1 éves, és marhára nem akarja fogni, fekszik és várja hogy tartsam neki. Ha nem tartom, nem eszik. :-)

Szilárd ételnél ugyanígy nem érdekli az evőeszköz.

2010. júl. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
HA OLYAN KEDVE VAN 2-3KORTYOT ISZIK POHÁRBÓL,DE SZERETNÉM HA AZ ÜVEGET IS EGYEDÜL FOGNÁ,MERT A TEJET IS ÜVEGBŐL ISSZA LEFEKVÉS ELŐTT.
2010. júl. 6. 21:13
 7/7 anonim válasza:
Szia az én 17 hónaposom is 2 hete kezdett egyedül inni először a fogantyusból aztán a csőrösből majd a sima üvegből tejet ezt 3 nap alatt mindig rátettem az ujjait és mondtam hogy fogd meg és felemeltem eddig mindig én fogtam neki most meg nem is engedi
2010. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!