Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és hova kell mennem/csinál...

Mit és hova kell mennem/csinálnom első gyerek születésénél?

Figyelt kérdés

Pontosabban az lenne a kérdésem hogy: 2 hete született meg a kisfiam és elkezdeném intézni a papírokat vagy amiket kell ilyenkor.


Ami megjött az az anyakönyvi kivonat, ezen kívül semmi.


A taj kártyát csináltatnom kell vagy az is jön?


Ezen kívül miket és hol kell intéznem?



2019. máj. 7. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Taj kartya erkezik a bejelentett cimre, kb 2 het, ado kartya pedig 3 honapon belul kell jojjon.


Tajkartyaval intezheto:

-szemelyi (bar babaknal raer, nekunk ezt az ugyintezo mondta, hogy feleslegesen mig nem megyunk kulfoldre nem surgos a szemelyi)

-adokartya


Igazabol ennyi a baba papirjai.



Tamogatasok, amihez a baba tajkartyaja kell:

Mak: csaladi potlek, egyszeri anyasagi potlek

Oep: Csed, gyed

Nav: csaladi adokedvezmeny, magzat potlek, elso hazasok kedvezmenye


Kormanyablakba, ahol laksz kersz nyomtatvanyt, kitoltod, ott leadod, es mar utaljak is. Minden honap elejen jonnek, elvileg az atfutasi ido az 8 nap.


Csaladi adokedvezmeny es magzati kedvezmeny egybe van mar, evente v havonta lehetett kapni, mostmar ugye csak mult evre vonatkozoan egybe kapod + kell vinni navba a 91. Napot betoltott terhessegi igazolast, amit a nodoki ad/adhatott.


Igazabol a kerdesedbol ezek jutottak eszembe, amit intezni lehet. Ha valamit kihagytam, vagy nem ez erdekelt akkor neharagudj. :)

2019. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 vagyok, annyi meg, hogy a korhazban nem mondtak semmit am a taj kartyarol es a lakcimkartyarol? En ott a lakcimkartyat es az anyakovit vittem haza 3 nap vegen, a tajkartyara mondtak, hogy 2 het mulva postan jon ki. Ha nem, akkor kormanyablakba azt is megcsinaljak.
2019. máj. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi kiegeszites, ha a munkahelyed tb kifizeto akkor ott tudod a csedet, gyedet es az adokedvezmenyt igenyelni.
2019. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen szeretném megköszönni a bő válaszokat, főleg az elsőnek :) mindent leírtál amit tudni szerettem volna.
2019. máj. 8. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!