Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek?

Mennyibe kerül egy gyerek?

Figyelt kérdés
Aki fiatalon lesz terhes és nincs előtte munkaviszonya, annak milyen segítség jár?
2019. máj. 8. 10:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Alanyi jogon a gyes + családi pótlék.
2019. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokba.

Gyes és családi pótlék, ez harmincvalahány ezer havonta, plusz egyszeri anyasági, az hatvan valamennyi. Na, ebből nem fogsz tudni eltartani egy gyereket.

2019. máj. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2700ft/gr
2019. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha nincs munkaviszonya, de egyetemre járt minimum két félévet (meg van határozva mennyivel a gyerek születése előtt, ezt nem tudom pontosan), akkor két évig diplomás gyedre jogosult.
2019. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg dologtól függ, meg az igényektől is, mennyibe kerül egy gyerek.


Munkaviszony nélkül 25800 Ft GYES és 12200 Ft családi pótlék jár a gyerek után, meg az anya TB-je rendezett a GYES idejére.

2019. máj. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokba ...


Mindig van valami, és nem az eleje a sok , mert a kiságyat, babakádat cumis üveget is lehet venni használtan. Hanem később lesz több amikor már óvodás, aztán iskolás , mennek kirándulni, amikor már kéri hogy milyen ruhát meg cipőt vegyél neki mert a többieknek is olyan van stb.


Az enyém még csak óvodás, egyedül nevelem, anyagilag megvagyunk, de azért sok mindent nem tehetünk meg amit az óvodás társai pl. nem tudom minden esős nap játszóházba vinni mint a többiek, vagy állatkertbe húsvétkor rendszeresen, most még nem fogja fel de később nem tudom milyen érzés lesz amikor az osztályban mindenki megmondja hogy volt nyaralni mi még nem voltunk sehol.


És nem, nem a semmire szültem mert egyetemi diplomám van, 15 éves munkaviszonyom, több éves párkapcsolatom volt, de ugye sosem lehet tudni hogy mikor marad az ember egyedül a gyerekkel. Na belegondolok hogy még végzettségem se lenne meg munkaviszonyom sem, hát lehet éhen halnánk!

2019. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokba... nyilván lehet kevésből is, meg csilliókból is gyereket nevelni, de hogy kenyelmes is legyen és a gyerek se szenvedjen hiányt azt mondom még úgyis sokba. Mindenesetre alapszinten is több mint a gyes meg a családi. Én nem tenném.ki ennek a gyerekem de a te dolgod.p
2019. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem vettük, ingyen csináltuk.
2019. máj. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól számolok, az 38ezer/hó? Annál is többe van? Mert anyukámmal élek, mi ketten megvagyunk abból, ha a gyerek megvan a juttatásból.
2019. máj. 8. 11:39
 10/18 A kérdező kommentje:
Dolgozok, de nem fog összejönni amennyi kéne.
2019. máj. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!