Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül egy gyerek?

Mennyibe kerül egy gyerek?

Figyelt kérdés
Aki fiatalon lesz terhes és nincs előtte munkaviszonya, annak milyen segítség jár?
2019. máj. 8. 10:35
1 2
 11/18 anonim válasza:
Milyen nyelveken tudsz legalább B2 és legalább A1 szinten mert ha megírod van egy ötletem
2019. máj. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mi kéne, hogy járjon?
2019. máj. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég, ha kB csak pelenkát veszel neki még turizol pár ruhát. Ha nem tudsz szoptatni az alapból havi 20 a tápszer. A pelenka popsikrém, fürdető a legolcsobb ól is ha i 15 kB. Ha kell fejlesztésre vinni az is sok pénz (nekü k havi 20). Kb 3-4 havonta kinövi a ruhatárát. Azért valami játék is kell neki mégiscsak. Ha jön a hozzátáplálást mindennap zöldség, gyümölcs, hús. Egy betegség esetén 5-10000 Ft a patikában. És ezek csak az alap dolgok. Az érkezésére fel tudsz készülni? Sok minden kell ám.

Miért akarsz egy gyereket ilyen sanyarú életnek kitenni?

2019. máj. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát a mennyibe kerül elég tág, mert költhetsz rá 700ezret is meg 50et is... de a támogatás összege tuti nem elég.


Kapsz családi pótlékot: 13.700 Ft (ha egyedül neveled)

Gyes: 25.650 Ft

Összesen: 39.350 Ft


Ehhez mondjuk még kérhetsz az apától gyerektartást, de ha fiatal és nem dolgozik akkor az kb. 15e Ft lesz.


Ha a legolcsóbb pelust használod: 39 Ft/db, napi 8 db esetén: 9.360 Ft

Popsitörlő, szintén legolcsóbb: 1500 Ft

D-vitamin, K vitamin, gyógyszerek: 2.000 Ft

Ha nem szoptatsz, akkor tápszer: 4.600 Ft

Fürdető, testápoló, sampon, koszmó elleni krém, stb.: 1.500 Ft

6. hónaptól hozzátáplálás, akkor vagy vásárolsz gyümölcsöket vagy bébiételt veszel. Ha bébiételezel, akkor az kb. 45.000 Ft/hó. Ha főzöl minden nap, és semmi egzotikusat nem adsz, csak olcsó idénygyümiket meg lap zöldségeket, akkor kb. 30.000 Ft.

Én mindent frissen csinálok, de kap déligyümölcsöket is és nagyevő, így nekem ez is 50.000 Ft havonta, bár már 8,5 hónapos.


Ehhez jönnek az olyan kiadások, amiket "meg lehet úszni", kaphatsz ajándékba, kérhetsz a védőnőtől, esetleg ismerősöktől, de alap esetben kell: kb. 2 havonta ruha, kiságy, babakocsi és/vagy hordozó, pelenkázó, textilpelus, előke, orrszívó, baba neszesszer, ha szükséges akkor cumisüvegek, cumisüveg mosó, cumi, stb.


+ ugye az extrák ha akarsz ilyeneket: babaúszás, ringató, játékok, foglalkozások...

2019. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
35%

Sokba, a határ tényleg a csillagos ég.


Persze lehet a létminimum szintjén is tengődni, felnevelni krumplilevesen és párizsis kenyeren, turiból öltöztetve, vagy éppen rokonoktól/barátoktól van kunyerálva minden. Csak úgy tényleg nem értem, miért vállal valaki gyereket. Nekem még pici a babám (3 hós), de már a terhességem alatt is a legjobbat akartam neki. Ezért választottunk magánkórházat, elvégeztettem az összes ajánlott/lehetséges vizsgálatot, vettem rengeteg könyvet, voltam babás tanfolyamon is. Tudom, hogy majd megfelelő oktatást szeretnék neki, ezért valószínűleg nem fog állami intézménybe járni, és ha szeretném, hogy beszéljen nyelveket, akkor különórát, nyelvvizsgát is fizetni kell. De na szaladjunk ennyire előre, babakorban is ott van a babaúszás, babaangol, oviban a fizetős foglalkozások. 9-10 évesen már ciki lesz a mások levetett ruhája, ő is szép új cipőt szeretne, menő iskolatáskát, vagy éppen 1-1 új játékot. Jönnek majd a kirándulásokat, az iskolába kötelezően fizetendő dolgot, 13-14 évesen jön az, hogy szeretne a barátaival elmenni egy fagyira, moziba.

Lehet, hogy nem lesz egészséges, és nem kell most súlyos dologra gondolni, elég egy ekcéma, szemüveg, vagy bármi, amire gyógyszer kell. Azt is meg kell venni mindig, rendszeresen kivizsgálásra hordani, ahová magánúton célszerű menni, mert a magyar egészségügyben szociális alapon nem nagyon fogsz előrébb jutni egyről a kettőre.


Szóval lehet szülni a "semmire", de kérdem én, minek?

2019. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nezd, meg lehet oldani de piszok nehez. Ha nagyon azt nezzuk hol lehet sporolni:

Moshato pelus

Szoptatas

Ha hozzataplalsz akkor mar fozol nem keszen veszel baba kajat, mindig azt veszed ami hozzaferheto es olcso

Popsi torlo nem letszukseglet le tudod mosni a babat a csapnal is- bar az ugy meg viz..., de hasznalhatsz kis talba furdetis vizet abba belemartasz papirtorlot stb.


Szoval van egy csomo dolog amin lehetne sporolni de kerdes megeri e.


Ha anyukadnak atadod a gyamsagot, akkor tud igenyelni gyedet a fizetese mellett. Az joval tobb penz. Abbol mar skerulhet. Nalunk egy kolleganonel igy van. O a gyamja az unokajanak. De nem tudom ennek mik a pontos feltetelei. Erdemes lehet utana kerdezni.


A nagyszuloi gyed amit most lobogtatnak nem tudom hogy mukodik, de gyanitom munka mellett nem.

2019. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az én lányom még csak két hónapos, de nem nagyon tudom elképzelni, hogy 38.000 ft-ból kijönne havonta a gondozása. A fontos vizsgálatokra magánba vittem, mert tb alapon volt, amire két hónapot kellett volna várni és nem voltam róla meggyőződve, hogy biztosan ráér addig. A szemészet, hallásvizsgálat és csípőszűrés összesen 22.000 ft volt, ezekre kb. egy héten belül mentünk. Csak megfázott, mire mindent megvettünk, ami a gyógyuláshoz kell (porszívós orrszívó, kétféle vitamin, vényre kapható gyógyszer, orrspray) kb 10.000 ft-ot költöttünk. Tegnap vettem pelusból dm-eset 3 csomaggal, plusz két tégely popsikrémet, 13.000 ft-ot hagytam a boltban, ezek örülök, ha hónap végéig kitartanak, bár a pelusban nem vagyok biztos. A ruha áráról nem írok semmit, mert azt lehet turiból is venni, de egyébként megdöbbentő összegeket lehet otthagyni alap ruházatra is. Ezek szerintem alapvető apróságok, nyilván ennél komolyabb problémák is lehetnek, amikre sokkal többet kell költened rendszeresen.
2019. máj. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
17-es vagyok, az oltásokat ki is hagytam. Mi kértük külön a rotavírus ellenit, darabja 20.000 ft, kettő kell belőle. A Bexserot is beadatjuk, ami a meningococcus B ellen van, ennek darabja 40.000 ft. Ezek nem kötelezők, de úgy vagyunk vele, hogy a gyerek egészsége a legfontosabb, így amire úgy látjuk, hogy szükség van még pluszban, azt beadattatjuk.
2019. máj. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!