Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha néhány hetes baba...

Baj, ha néhány hetes baba egyedül alszik el?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szerencsések vagyunk, hogy nem kell órákig altatnunk a babánkat, de néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy mi nem szeretgetve (énekelve, simogatva, ringatva) altatjuk a most 5 hetes babánkat.

Az első 2-3 hétben cicin aludt el és utána betettem az ágyába (külön szoba), 2 hete azonban nem alszik el cicin, csak az ágyában, de nem kell hozzá semmi extra altatós módszer, egyszerűen letesszük. Ő csendben elnézelődik egy ideig, van hogy pár percig, van hogy fél óráig, aztán elalszik. Ha fél órát nézelődik, akkor sem sír, nyugisan fekszik. Próbáltuk ilyenkor ringatni, simogatni, de attól felélénkül, és egy idő után sírni kezd. Úgy látszik, neki is az a legjobb, ha egyedül alszik el.

Csak mindenhol azt olvasom, hogy az ilyen pici baba még mennyire igényli a folyamatos testkontaktust, a legtöbben ölben alszanak el, és ilyenkor elgondolkozom, nem baj-e, ha a mi fiunk egyedül alszik el.


Amúgy persze sokat van kézben napközben, szeretgetjük, énekelünk, ha nyűgös felvesszük és attól megnyugszik. De ha elalvásról van szó, az tűnik a legjobbnak, ha egyszerűen betesszük a kiságyba és egyedül hagyjuk.


Ugye nem baj ez?


2019. máj. 9. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 2,5 éves nagylányom és egy 8 hónapos kisfiam, sose kellett altatni őket, mindig elaludtak maguktól. Szerintem örülni kell ennek. Nem vészmadár akarok lenni vagy hogy mondjam, de még olyan pici a babád, de az hogy ennyi idősen elalszik egyedül ez nem jelenti azt, hogy később is elfog.
2019. máj. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki! Az első lányom másfél évig fogta a hajamat. Ahogy álltam a kiságy mellett, beállt a hátam. Ezek után kaptunk egy hugit, aki akkor aludt a legjobban, ha betoltuk a mózeskosarát egy sarokba, és otthagytuk. Áldás volt. :D
2019. máj. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam ilyen. A kicsi 4 hós, leteszem kb 2 perc és már alszik is.
2019. máj. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!