Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy fülbevalót kapjon egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Mi egyáltalán nem akartunk a kislányunknak fülbevalót, hiszen mégis csak egy kisbaba, egy gyerek, anélkül is megvan. Majd ha nagyobb lesz eldönti, hogy kell-e neki vagy nem. De egyre több babán látok fülbevalót és nagyon aranyosak. Kicsit elbizonytalanodtam, lehet, hogy mégis szeretnék? Véleményeket szeretnék kérni, hátha ez segít a döntésben.

2019. máj. 10. 21:25
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
93%
Nekem nem lőtték ki gyerekként, már egyetemista voltam amikor elmentem megcsináltatni mert olyanom volt. Azóta már eltelt sok év, egy ideje nem hordok fülbevalót de múltkor kipróbáltam és még mindig megvan a lyuk, szóval attól még, hogy később lövik/szúrják, még nem nő be. Az én lányom még kisbaba, neki sem lövettünk, majd ha szeretne akkor minden további nélkül lehet neki, szerintem is aranyos.
2019. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
93%
29-es ez nem csak eros ferdites, de logikailag is bukfenc. Te vagy a szulo. Eldontod, hogy mi az amit megengedsz a gyerekednek idosebb koraban, ha szeretne. Az orrkarika nem lesz opcio. A fulbevalo meg igen, mert az neked belefer. Most ezen mi olyan bonyolult?
2019. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
52%

Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Ez komolyan egy mm-es fekete pont az ember fülén.... Semmi esztétikai negativuma nincs egy lányon, kb mindenkinek van a fülcimpáján lyuk.


Fáj egy picit, aztn elmúlik. Emlékezni nem fog rá. Ha később nem akar fülbevalót nem teszi be, ha meg igen akor ott a lyuk.


De ez miért ekkora egetrengető probléma, hogy 2 táborra szakadjon a társaság itt? Komolyan ez az "ő teste" duma úgy hangoztatja be a fülbevalót, mint ha a gyerek lábát vágnánk le. Még is milyen kihatásai lehetnek a későbbi életére, ha persze odafigyelnek rá, hogy ne fertőzödjön el? Leszakad a karja később vagy mi?

2019. máj. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%

Pont erre akartam rávilágítani, amit az utolsó írt!

Azért forgattam ki ilyen szélsőségesen a kérdésre adott válaszokat, mert ti is így tettetek.

De ez az "ő teste" "ő döntése" nekem még mindig úgy hangzik, mintha 3-10 évesen (ahogy mondjátok) joga lenne dönteni bármiről!

Nem! Ezért vok én a törvényes képviselője

2019. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
45%
Még nincs gyerekem,de ha lány lesz még pici korában ki lesz lyukasztva.Ha fiú,akkor meg ha akarja.Mit kell ezen hisztizni.Van aki így gondolja,van aki úgy.Nekem az a furcsa amikor egy kislánynak nincs lyuk a fülén,mégsem sápítozok miatta.
2019. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg ha a 3-10 éves gyerekem el tudja dönteni, hogy akar-e pl borsófőzeléket enni és mondjuk úgy dönt, hogy nem, akkor nem nyomom bele a fejét a tálba mert "én vagyok a szülő és el tudom dönteni". Miért lyukasztanám ki a testét a megkérdezése nélkül? Mindennek van határa szerintem.
2019. máj. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
73%
33-as. Nem eget rengeto problema, de mint irtam, en utaltam a fulbevalot. Alsos koromba ki is szedtem. (10 eves korom elott boven). Azota sincs. Volt-e igy ertelme kiskoromba kiloni es penzt kolteni arany fulbevalora? Nem. Egy kisiskolas boven el tudja donteni akar e fulbevalot es nem faj az se jobban mint az oltas amit elsoben kap. Ettol en nem itelem el aki kiloveti a gyereke fulet hisz nem azert teszi hogy bantsa, es nem is tesz különösen rosszat. Csak felesleges, ami nem a gyerek erdeket szolgalja, hanem a szulo szorakozasat.
2019. máj. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan írtok. Végül is úgy döntöttünk, hogy maradunk az eredeti tervnél, hogy nem lesz fülbevalója a kislányunknak, legalábbis addig, amíg ő saját akaratából nem szeretne.
2019. máj. 12. 15:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!