Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napos bébinél hasfájás?

12 napos bébinél hasfájás?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem el szedni a Lactinatal kapszulát, és Beba1 optiprot kap a babám. Valahol akkortájt kezdődtek a sikítva sírások nála. Az orvos infacolt írt neki. A lactinatal édesköményt, és ánizst tartalmaz, ami elvileg nyugtatja a babát, de máshol azt olvastam, hogy ezekre is lehet érzékeny. Elég folyós a széklete, és fáj a hasa közben, de az orvos erre is azt mondta, hogy a túlevéstől van, és amig csak napi 1 ilyen van nem 5-6 hasmenéses pelus addig nem kell aggódni.

Először a tápira gondoltam, hogy attól fájhat neki, de a kórházban is kapott, és ha csak anyatejet kap, akkor is görcsöl sokszor. A lactinataltol lehet?


2019. máj. 11. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Bár én még nem vagyok nagyon tapasztalt (3 hónapos az első gyermekem) de a hasfájást mi borzasztóan megjártuk. Nekem a babám kezdettől anyatejes+tápszeres volt. Aztán 1-1,5 hete már csak tápis.

Nálunk olyan 10 napos kora körül kezdődött és 14 napos korában lett nagyon brutális. Egesz napos nyűglődés, rengeteg sírás. Mindig evéa után... borzalom volt.

Én egyszer ittam laktoherb teát, tejszaporító gyanánt. Abban is van édeskömeny..nálunk brutál hasfajas lett a következmenye. Így azt többet soha nem is használtam.

A tápszeből a Bebat egyáltalan nem bîrta, mi kiprobaltuk a sensytivet is, de az sem jott be. Végül a Milumil Pregomin bevált.

Annyi biztos hogy nálunk volt túleves és az nagyon nem tett jot. En 3.heten jöttem erre rá-sajnos jó későn. Ezt követően mindig mértem hogy mennyir szopizik és nem adtam a megengedettnél több tápszert neki. 6-7 hetes korara ez teljesen beállt magától. Azota sincs a kiszamolt mennyiseggel gond (testsúly osztva ezerrel szorozva 150-nel-> ennyi a napi adag nagyjabol)

Ezen kivül én a bufiztetesr se jol csinaltam. Lehet az is baj, hogy bent ragad neki levegő. Nalunk eleinte 15-20 perc is kellett neki hogy megkönnyebbüljön

A gyógyszertári szerek köz

2019. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok. Veletlen elküldtem.

Annyi még, hogy a gyógyszertári szerek közül nalunk csak az Espumizan es a Biogaia vált be. De erdemes lehet a Laktaz cseppet is kiprobalni, hatha azzal van a baj.

Amugy a hordozo kendő nekem sokat segitett, es a levegőztetes is (mikor már batran lehet). Az idő amugy a legnagyobb gyógyír. Kitartás!

2019. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!