Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlteng bennem az anyai...

Túlteng bennem az anyai ösztön? Mit tegyek, ha féltem másnál a babánkat?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de egyszerűen félek, ha nincs nálam, nem látom, nem vagyok vele. Áprilisi születésű a kislányunk, minden tekintetben "álombaba", de vannak helyek, amik nem egy picinek valók. Ha ilyen helyre megyek/megyünk, akkor vagy anyukám, a párom anyukája, nagyszüleink, vagy a legjobb barátnőm van a picivel (aki a keresztanyukája is lesz). Csupa olyan ember, akikre az életemet is rábíznám, és akik napi szinten látják a babát, foglalkoznak vele, és nagyon szeretjük őket (tehát nem "kényszerből" találkozunk velük). Ráadásul jelenleg még a szüleimnél élünk, szóval anyukámékon alkalmasabb embereket nem is tudnánk találni, ráadásul mindig annyira lelkesek, ha unokáznak.


Mégis néha elfog a rosszérzés, hogy jaj vajon mi lehet vele, alszik-e, evett-e már. Pedig mindig jó a kedve, nem szoktak nagy sírások lenni nélkülem... Tudom, hogy örülnöm kéne, mert más szülő még 1-2 év után sem tudja másra hagyni a gyerekét, de valahol rossz is. Sőt, azt vettem észre, hogyha nincs ott, akkoris róla beszélek, róla nézem/mutogatom a képeket, videókat, vagy éppen azt zaklatom, aki vigyáz rá, hogy mit csinálnak éppen.

Az egész terhességem alatt 'laza' voltam, meg úgy alapból az életben is igyekszem az lenni, de most nem annyira megy. Hogy változtathatnék ezen?


2019. máj. 15. 17:41
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
76%

Fogalmi zavar van nálad.

Nem túlféltés egy 1,5 hónapos mellől NEM eljárkálni, hanem teljesen természetes dolog, hogy valakinek (a többségnek) semmi igénye ilyenkor még fodrászhoz, ide-oda mászkálni a pici nélkül. Lesz rá bőven alkalom később is.

De én nem ítéllek el, mások vagyunk. 2 hónapos múlt a másodikom, de még nem voltam nélküle. Nem hiányzik. Borzasztóan gyorsan elmúlik ez az időszak. Olyan mintha tegnap lett volna a csecsemő a nővére is, holott már önálló ovis, akit kergetni kell, hogy megszeretgethesd.

2019. máj. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
62%
Mozi, fodrász, színház hat hetes baba mellől, gratulálok.
2019. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nem kell gratulálni, semmi extra teljesítményt nem igényeltek ezek a programok. A rosszindulatoddal meg mehetsz máshová, Utolsó. :)
2019. máj. 15. 21:45
 24/24 anonim ***** válasza:
18%
Teljesen normális amit érzel. A fodrász, kozmetikus, nem napi programok, hanem havi, úgyhogy menj nyugodtan. Ha heti egyszer elmész 2 órára, semmi gond nincs. Postára én se vittem, ha lehetett. Zsúfolt, sokat kellett várni, beteg emberek stb.
2019. máj. 16. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!