Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos kisfiam baj, ha...

10 hónapos kisfiam baj, ha jól elvan egyedül és nem mindig ránk figyel?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hónapos. Figyeli az arcokat, érdeklődő, tud már tapsolni, gagyog, baba, vau, amiket mondogat.

Azt vettem eszre, hogy ha a jatekaival van, nagyon elmerül. Olyankor, ha háttal ül nekem egy játékkal a kezében, akkor hiába szólítom nem figyel vagy csak többszöri szolitasra.

Ez probléma?

Közben ránk néz, figyel bennünket, ha kimegyünk azt észreveszi és “reklamál”.

Bennünket apával meg tud különböztetni idegenektől. Ritkan látott családtagok, ismerősök esetén megszeppen és kicsit sir is, kell par perc, míg feloldódik.

Amit még észrevettem, hogy a kezemben nem néz ram hiába beszélek közben, hanem fordul kifelé és mindent néz. Csak engem nem. Ez jelenthet problémát?

Viszont másokat figyel a kezemből, szóval nem néz át az embereken, nevet rájuk és gagyog is.


2019. ápr. 2. 09:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi baja a gyereknek!😁
2019. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jaj, ne generálj problémát a semmiből!

Örülj, hogy ilyen a gyereked.

Amikor a kezedben van, akkor nem téged néz, hanem a világot, mert az érdekes és felfedezni való.

Belemerül a játékába, mert tud figyelni tartósan egy dologra. Ez nagyon jó dolog. És abból nehéz kizökkenteni, ami szintén jó.


Az egyetlen, amit nem értek: "ha háttal ül nekem egy játékkal a kezében" - 10 hónaposan már ül?

2019. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, 9 hónapos kora óta tud ülni.

Akkor ezek általános dolgok. Csak aggodos vagyok..

A hozzataplalas is lassan megy, ő még minden étkezés melle iszik tapszert is. Darabosat is még csak most fogadott el tegnap egy kis banánt (5 foga van már, így a ragas nem lehetne gond).

2019. ápr. 2. 10:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Dehogy baj, örülj neki, hogy elvan magában is, ez egy jó tulajdonság. :)
2019. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ennek inkább örülni kéne :-D
2019. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!