Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nehèzsègek adódhatnak,...

Milyen nehèzsègek adódhatnak, ha egy 3.5 èves óvodás gyermek mellè èrkezne a kistestvèr?

Figyelt kérdés
Szeretnènk testvèrt a kisfiamnak ès nagyjából ezt az időszakot lőttük be (persze, ha minden úgy alakul). Akiknek hasonló korú gyermekei vannak, mik azok a dolgok, amik megnehezíthetik a mindennapokat? Az újboli èjszakázás, testvèrfèltèkenysèg...stb mellett.
2019. máj. 16. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Két lányom között pont 3,5 év van. Semmi gond nem volt. Sokszor haza tudtam hozni ebéd után az oviból, amit imádott, rengeteg időt töltöttünk együtt. Tényleg nem tudok hátrányt mondani, a legszebb évek voltak. Nem volt féltékenykedés sem, ez olyan buta általánosítás. Ami nem volt túl jó, inkább az, amikor a nagyobb beteg volt és vihettem a picit is a betegek közé a rendelőbe. Az oviból/ban is kapott el pár vírust, a csoporttársak mindig fogdosták a babát. Ma meg már úgy összenőttek, olyanok, mint a legjobb barátok. Együtt játszanak, filmeznek, sportolnak.
2019. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk pont így volt, csak lány a nagy, fiú a kicsi. Az égvilágon semmi extra nehézség nem volt. A lányom már beszokott az oviba, nem kötötte össze a tesóval (1 hetet itthon lehetett, miután hazajöttünk a kórházból). Szerintem nagyon jó ennyi különbség, már mindent meg lehetett vele normálisan beszélni, értette a helyzetet, tudott türelmes lenni, mikor szoptattam stb. 4,5 hós most a kicsi, nagyon szereti a nővére, öleli, puszilja, mesél neki, játszik vele, kéri az ölébe, a kicsi meg vigyorog ezerrel, ha meglátja, nagyon édesek :)

Talán annyi nehézség van, hogy amikor altatnám a kicsit, a lányom nem mindig van csöndben, nem direkt, csak megfeledkezik magáról, ez úgy megnehezíti néha aza altatást. De ennyi tényleg, amúgy nem nehéz velük.

2019. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Nekünk az a legnagyobb nehézség, hogy nem számoltunk azzal, hogy mégse lesz ovis. Augusztus végi születésű és nem lett szobatiszta szeptemberre, így felmentést kellett kérnünk. Januárban még kezdhetett volna, de folyton beteg volt, én pedig kórházba kerültem, nem volt egyszerű. Közeledett a szülés és nem akartuk, hogy összekösse a kettőt, így nem erőltettük a beszoktatást. Majd következő szeptemberben kezd. Most 2 hónapos a kicsi, a nagy láthatóan már szereti, segít körülötte, de nagyon eltérőek az igényeik és még nem sikerült összehangolni. Remélem alakul majd.
2019. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanaz van nálunk is, mint a kettes válaszolónál. :)
2019. máj. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!