Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos kisfiam csak...

6 és fél hónapos kisfiam csak a bébiételeket eszi meg, amit én csinálnék neki azt nem. Nem gond ez igy?

Figyelt kérdés
Már elég sokan piszkálnak vele,hogy miért csak ezt eszi,hogy éheztessem ki 1-2 nap és akkor majd megeszi az itthonit is.De úgy gondolom,hogy amig megtehetem ,mást miért zavar,hogy olyan drága,meg persze éheztetni sem fogom.Persze eszik mellette tejpépeket és tápszert is,csak a főzelék mindig üveges.A gyümölcsöt pedig elég ritkán fogadja csak el.
2010. júl. 7. 08:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia .

Az én kislányom is csak az üvegeset eszi.

Ezt a kérdést én tettem fel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Viszont a gyümölcsöket megeszi.Próbáld megszeretettni vele valahogy:)

2010. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt, elég finnyás volt a kisfiam, amit én csináltam, általában a kukában kötött ki. Az üvegeset bezzeg megette. Csak amikor már napi 2 üvegnyi fogyott, akkor áttértünk a saját készítésűre, mert anyagilag nem bírtam volna.

De legalább kitapasztaltam, miket szeret, és utána elkezdtem azokat leutánozni. Így már megeszi. Persze rájöttem, hogy mi volt a baj: nem turmixoltam eléggé pépesre, és túl sűrű is volt, kevés volt benne a víz.

Nincs azzal semmi baj, ha eleinte csak üvegeset eszik. Ne foglalkozz senkivel!

2010. júl. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 8 hónapos (!) koráig nem ette meg, amit főztem! Csak bébiétel, nagyrészt csak gyümölcs!

Aztán rendeződött. Ne izgulj és mindent csinálj úgy, ahogy Te jónak látod!

2010. júl. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kínálgasd felváltva a bébiételt, meg a te főztödet. Nincs hozzászokva a hazai ízekhez. Minden bébiétel egyforma ízű. Ha anyagilag bírod, az a te dolgod, senkinek semmi köze hozzá, csak szerintem a babának nem túl jó, hogy nem ismeri a házikoszt ízét. Gondolj bele, ha te mindig csak fagyasztott kaját ennél, elég unalmas lenne.
2010. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A nagyfiam, aki most 5 éves 1 éves koráig csak és kizárólag a bébiételt volt hajlandó megenni, a főztömet nem. Amióta abbahagytuk a bébiételeket nagyon rossz étkű lett. Lehet, hogy sokan ki fogtok most nevetni, de mai napig, ha nem fűlik a foga ahhoz, amit mi eszünk, szívesebben megeszik egy bébiételt, úgyhogy mindig van itthon vésztartalék.
2010. júl. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom (7 hós)is csak a bébiételeket hajlandó megenni, és egy véleményen vagyok veled, amíg meg tudom venni addig megveszem neki. Egyébként nem értek egyet azzal, hogy minden bébiétel egyforma ízű, mert rengeteg fajta van belőlük, a gyártókról nem is beszélve.

Aki pedig azt tanácsolja, hogy éheztesd ki a babádat, az magán próbálja ki ezt először....

2010. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,segitettek.
2010. júl. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!