Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban túlsúlyos lehet? Ti...

Valóban túlsúlyos lehet? Ti babátok mekkora volt 4 hónaposan? 7200g,64 cm.

Figyelt kérdés
Kb 1 hétig adtam neki 160ml tápszert, aztán rámszólt az orvos, hogy túl kövér, neki csak 130ml-t szabad ennie. Már 2 hete újra csak ennyit kap, de így is hízott 1 hét alatt 200g-ot. Szerintem nem kövér, formás kisbaba.
2019. máj. 22. 10:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek, az előttem szólókkal, hogy ilyen pici korban nem tudod "diétáztatni".

DE!

"Előtte az egész élet, ráér még diétázni eleget, ha kövér lesz."

Ezt azért gondold át. Ismerősöm kisfia baba kora óta, "formás" volt kis hurkákkal. Ők is azt mondták, ó majd kinövi.

Most 8 éves, kétszer akkora, mint az osztálytársai, mindig gúnyolják ő meg folyton sír, és ha szomorú akkor eszik, mert az megvigasztalja. De még mindig ott tartottak, hogy majd megnyúlik és kinövi, mert ez csak babaháj... aztán az orvosi vizsgálatok kicsit észhez térítették őket. Nem egyszerűen kövér, hanem a cukorbetegség határán áll jelenleg. Olyan sok inzulint termel a szervezete, hogy a cukorral felvegye a harcot, ami még egy felnőttnek is sok.

És most van az igazi szenvedés neki. Keményen diétáznia kell és mozognia, most meg emiatt sír állandóan. Ha már kisgyerek korától odafigyelnek most nem szenvedne...

Szóval ezt csak azért írom, hogy ne úgy állj hozzá, hogy majd amikor nagyobb lesz ráér fogyózni. Már kiskorában, tudatos táplálással tudsz neki segíteni, hogy jobb legyen az élete.

2019. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

Fel evesen 10 kilo volt,megis mit csinaltam volna,éheztetem?

Ma 8 eves teljesen átlagos testalkatú.

2019. máj. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%
Kisebbik lányom fél évesen 10 kg volt. Csak anyatejet kapott :)
2019. máj. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27%
Csodálkozva olvasom, hogy az orvosotok szerint kövér.4kg és 50 cm született a lányom én minden alkalommal elszörnyedtem mikor mérték, hogy atya ég..Az orvosunk meg nyugtatott, hogy nem lesz ez mindig így ha elindul a mozgásfejlődése lassul a hízása is.(Ami amúgy hülyeség, mert lányom pld 3 hónaposan forgott,5 hónaposan mászott 9 hónaposan járt, mégis 10.5kg lett
2019. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
33%

Bocs elküdtem:D

Szóval 10.5 kg lett 1 éves korára.(pedig ahogy írtam az előbb mozgott rendesen).Viszont láthatóan a hozzátáplálás megkezdése után kezdett a súlygyarapodása lassulni.Szóval majd a mozgás + hozzátáplálásnál szerintem neki is lassulni fog a súlygyarapodása.Amúgy lányom pld mindig kevesebbet evett mint amit a kora ,,megkívánt" volna az első évben mégis ,,túlsúlyos".

Majd ha 1 éves korában megnézegeted a mostanában készített fényképeket észre fogod venni mennyire dundi is volt.Én is mindig szépnek formásnak láttam a lányom, de így utólag vissza nézve tényleg ég és föld a mostani fizimiskája :D

Másfél évesen 12kg és 88cm.Nem vékony még mindig, erősebb felépítésű és durva, de a rokonságban a 2 éves lányok között simán megállja a helyét.Sőt ők tűnnek mellette törékenynek.Nagyon odafigyelek az étkezésére, mert szeretném, hogy ne legyen később kövér.Nem ismeri a csokit,cukrot csak vizet iszik és tejitalt.Nem eszik péksüteményt, bolti krémtúrókat ízesített joghurtokat is kerüljük,nincs nasi egyebek és még így is duci.Persze nem állítom ,hogy a te gyerekeddel is így lesz, de azért ha már mindent megeszik nem baj ha megnézed mit adsz neki enni, mert fontos, hogy egészségesen tápláld.

Amúgy nálunk az 1 éves státusznál mondta az orvos, hogy na mostantól kell okosan adni neki az ételt és ne akármit, hogy ne legyen belőle kövér gyerek.

(bocs, hogy hosszú lettem:)

2019. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

A lányom 3200-al és 52 centivel született, 4 hónaposan 7750g és 67 centi volt.

Most 7 hónapos 9100g.

Soha nem piszkáltak a súlya miatt, igaz ő 100% anyatejes baba, de ha tápszeres lett volna akkor sem diétáztattam volna egy ilyen pici babát.

2019. máj. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

4 hónapos lány

6650 gramm 61 cm


2420 g, 49 cm született


Ő most is kicsi a többi 4 hónapoa babához képest, legalábbis mindenki ezt mondja 😢

2019. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Én is ennyivel szültem. Csak anyatejet (volt tejem bőven) evett így nem bírtam szabályozni. De nem is akartam. Mondta a védőnő, hogy próbáljunk meg kihagyni egy evést. De ha szerette a hasát ki az aki hagyná hogy sírjon a gyereke ha éhes. Volt rajta kis plussz de most 3,5 éves csinos nagylány. Semmi plusz nincs rajta.
2019. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!