Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen igazából a babáknál az...

Milyen igazából a babáknál az ún. nevezett szociális mosoly? Vagy mennyit “kellene” mosolyogni/visszamosolyogni egy átlagos babának mondjuk közel 4 hónapos korban?

Figyelt kérdés

Bocsi ha túlparázós a kérdésem, de a védőnő kérdéseitől néha felmerülnek bennem dolgok.

Azt mondta hogy túl keveset mosolyog a babám és hogy ha máskor is így van, akkor az lehet hogy gond lesz. Amúgy sajnos tényleg nem mindig viszonozza a mosolyt, gyakran csak akkor ha kedvesen beszélünk is hozzá mellé, de akkor se mindig. Idegenekre pláne nem szokott visszamosolyogni, maximum csak hosszas dumálás után. Amúgy ha mosolyog sokszor közben elfordítja a fejét, kivülről olyan mintha szégyellős lenne, de ennyi idős korban ezt kétlem.

Amit még megjegyzett, hogy nem “beszél” sokat, se emberekhez, se játékokhoz. A játszószőnyegen, pihenőszéken lógó játékok pl nem igazán kötik le, valóban nem gagyog nekik, ilyesmi. Mostanában amúgy is inkább visongani szokott.🤷🏻‍♀️

Ami esetleg még fontos lehet, hogy napközben nem alszik valami jól, inkább többször rövideket (20-30 perc) és a zajokra összerezzen, könnyen megébred.

Kicsit olyan érzésem van a védőnővel kapcsolatban, hogy nagyítóval vizslatja a gyerekem, de még ha ezek nem is jól mennek neki, szerintem akkor se tudunk mit csinálni.

Születésétől kezdve nyűglődősebb baba, de ezek engem eddig nem zavartak annyira, szerintetek kellene aggódni?



2019. máj. 25. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szociális mosoly 6-12 hetes kor körül jelenik meg. Addig csak reflex mosolyok vannak, nem tudatos. Az első szociális mosoly más, rögtön lehet tudni, hogy ez bizony tudatos volt és neked szól.


Az én fiam 6 hónapos, szintén elég nyűgös baba. De sokat mosolyog, kacag. Viszont ő is keveset beszél, ahhoz képest hogy mondjuk 4 hónaposan milyen sokat hallottuk a hangját. Nekem erre meg azt mondta a védőnő, hogy nem gond, ő most inkább figyel.

2019. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ne ellenségességnek tekintsd a védőnő figyelmét. Azért csinálja, hogy minél hamarabb észrevegyék, ha eltérően fejlődik a gyerek, és minél hamarabb fejlesztőhöz kerüljön, ha arra van szükség.
2019. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy segiteni akar! Nem akartam ellenségesnek tűnni. Csak őszintén szólva megijesztett és az is hogy igazából én is látom ezeket. Azóa meg persze figyelem is és ez kicsit frusztráló nekem és szerintem a babának is.

Egyébként tudom hogy 6 hetes kortól kezdenek mosolyogni igazából. Ő pont ezen a héten ezt meg is tette. Azóta is csinálja, csak mostanában abszolút nem mindig.

Sajnos valóban nem általános hogy mosolyra mosollyal válaszolna, inkább csak az esetek 60-70%-ban, de akkor is ha beszelunk hozza és amolyan szégyellőssen, ahogy îrtam. Amugy kacagni is szokott ha valami igazan jokedvre deriti, de sokszor van hogy 2-3 nap is alig tudjuk mosolyra rávenni. Aztán megint jobban van kedve. Bízom amugy a vedőnőnkben és természetesen a legjobbat akarom a gyerkemnek, csak nehéz még belegondolni is, hogy valami lehet nincs rendben.

2019. máj. 25. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 7 hónapos fiam is ilyen. Követem hátha valaki mondd valami okosságot.
2019. máj. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs gond a babáddal. Nekik sincs mindig kedvük vigyorogni, ahogy nekünk sem.

Én azt vettem észre a fiamnál, hogy azokra nem mosolyog, akiket én sem kedvelek.

2019. máj. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha aggódásból mosolyogsz rá, az másképp néz ki. Inkább maradj spontán. Ez nem számolgatásra megy. Lényeg hogy megjelent nála a szociális mosoly. Minden baba más.
2019. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen egy pár hétig én is aggódtam ebben a korban. Aztán volt, hogy sokat mosolygott és sokat is gagyogott, következő héten morcosabb volt és csak sikítgatott. Szóval nyugi, pillanatok alatt változnak a dolgok. Az én babám is ugyanígy szégyellősen mosolygott, irtó cuki dolog szerintem ☺️ Ő mostmár 18 hónapos, és minden rendben vele, barátságos, érdeklődő és a beszéde is rendben megindult, kétszavas mondatokat pakolgat össze.

Élvezd a kisbabád, rettentő gyorsan elszalad az idő!

2019. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, megirnad kérlek hogy a babád maradt olyan kis komoly vagy változott a természete? Én babám is ilyen. Koszonom
nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!