Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alig alszik az újszülött...

Alig alszik az újszülött napközben, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Másfél hete született a babám. Éjszaka egész jól alszik, maximum egyszer-kétszer ébred, de napközben szinte csak fél óra-egy órákat alszik és ébred, sír, nyűglődik..

Mellen ellenne egész nap, eleinte igény szerint szoptattam, de a gyerekorvos szólt, hogy túleszi magát, tartsuk a 2-3 órás etetéseket, úgyhogy megtesszük, de kínszenvedés "kivárni" vele az etetéseket. Lehet, hogy fáj a hasa (a túlevés miatt), adjuk neki a co-lactase-t.. És így szerintem többnyire nem hasfájás áll az ébrenléte mögött.

Egyszerűen ahogy lerakom a kiságyba fél óra, max egy óra múlva felsír, és addigra "felmászik" egészen a kiságy tetejébe (ezt sem értem miért csinálja).

A gyerekorvos azt mondta, hogy cumival, vízzel próbáljuk kihúzni ezeket az időszakokat etetés előtt, mindkettő csak egy ideig működik... Utána sétálgatás fel-alá, meg rajtam néha megnyugszik, de azt sem lehet hogy rajtam/mellemen lóg egész nap...

Tudom, hogy örüljek neki hogy éjszaka sokat alszik, de ez nem jó így, még van segítségem, segítenek a ház körül és a főzésben, de ha egyedül leszek vele egész nap vele kell majd foglalkozni és semmi ilyesmit nem fogok tudni megcsinálni mellette- kivéve ha hagyom a kiságyban sírni, de azt nem szeretném. Lehet, hogy ez így tök normális, de én mindenhol azt hallom hogy eszik-alszik a baba, nem értem ő miért van fent ennyire sokat, miért ébred annyira hamar...

A fentieken kívül valakinek valami tippje, hogy mit tudnék tenni vele etetések közötti ébrenlét alatt?


2019. máj. 25. 16:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Marmint attol lenne elkenyeztetett meg akaratos, hogy reagalsz az igenyeire? Ezt szerintem olyanok szoktak mondani, akiket gyerekkorukban sirnihagytak, es megtanultak, hogy folosleges jelezniuk, ugysem erdekel senkit. Az elkenyeztetes meg akaratossag szerintem ott kezdodik, mikor a gyerek mindent meg akar venni a boltban, es te megveszed neki, mikor valami olyat akar csinalni, amit nem szabadna, de te rahagyod, mert nem mersz nemet mondani, mikor a hatarokat feszegeti, es te nem mutatod meg neki, hogy azok hol is vannak pontosan. Ehhez nem kell kiabalni, utni-verni, csak jo peldat mutatni, es a csaladi szabalyokat megismertetni vele. Na de egy ujszulottel?


Talan majd 1,5-3 eves kor kozott, jo peldaval, 2,5-3 eves kortol emelle magyarazatokkal, aztan kovetkezetesseggel. Igeny szerint, es sokaig szoptattam a gyerekem, nem lett eveszavaros, nem az etel a megoldas neki mindenre, aki ezt mondja, nem ismeri a szoptatas sokfele funkciojat, pl. szomjoltasra is valo, akkor a gyerekorvosod sem iszik vajon, csak 2-3 orankent? A testkontaktus-igenyt is ez adja meg a babaknak, ha nem hordozod, ezert pl. sok esetben a hordozott babak kevesbe gyakran igenylik a szoptatast. Azt meg, hogy mekkora a babagyomra, megnezte ultrahangon, onnan tudja, hogy eleg a tiednek 2-3 orankent?


A gyerekem mar ovis, egy rossz szo nincs ra, imadjak, folyton azt hallom, milyen szofogado, o a leglelkesebb rendrako, masokkal kedves, sok baratja van, pedig a temperamentuma nem a legnyugodtabb, mar babakent is nagy igenyu volt, de ezt sikerult megfelelo nevelessel ellensulyoznunk, igy egy temperamentumos, de megis nagyon jol egyuttmukodo gyerek lett. Mindig ott vagyok neki, ha valami banat eri, babakent azonnal, mostanra viszont mar sokszor van, hogy vagy elintezi maganak, vagy varnia kell, mert en mast csinalok, es tud varni. Kicsi koraban sokaig megkaptam regebbi, 3 orankenti felfogas kepviseloitol, hogy ne ugorjak neki rogton, mert nem fog megtanulni varni, akaratos lesz, meg elkenyeztetett, ilyeneket mondtak. Hat megtanult varni, nem lett sem akaratos, sem elkenyeztetett, viszont tudja, hogy mindig szamithat ram.

2019. máj. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia! Látom tegnapi a kérdés, de hátha elolvasod. Mintha az én babámról írtál volna egy az egyben😊 Nagyon durva volt vele az első hónapunk de főleg úgy 10 napos korától 6 hétig.. azt is mondtuk soha többet másik baba. Ma már nem így gondoljuk (3,5 lassan 4 hónapos)

Ő is nagyon hasfájós volt, és mai napig nem múlt el teljesen sajnos, de már bírható. Nekem pont hogy az i.sz. szopit javasolta a gyerekorvos, de nálunk valóban durvább lett tőle a dolog, így én tartottam a kb 2,5-3 órákat.

A nappalok voltak itt is a nehezek, nem nagyon aludt sajnos, de az éjjelek nála is jobbak voltak. Lassan 4 hónap alatt összesen 6-7 sírós éjszaka volt, de 1 hónapja mi már nem kelünk éjjel😊 persze ki tudja ez meddig tart🤪

Nálunk a biogaia hozott enyhülést. Illetve a kendő (rugalmas hordozókendőt használtam) meg a babakocsi. Manapság már a pihenőszék is megoldás, illetve sokan ajánlják az adamo hintát is. Ha így elmászik a kiságyban, az is lehet hogy feszes picit-nálunk ez volt. Esetleg érdemes lenne később egy gyógytornásznak, vagy dévényesnek megmutatni.

2019. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, igen, lehet hogy tornázni kell majd vele, ezt mondta a gyerekorvos is, hogy azért ilyen "mozgékony"...hát, meglátjuk.


Egyébként ma meg tegnap pont hatalmasakat aludt délelőtt (éppen most is), cserébe az éjszakánk rémálom volt, vigasztalhatatlan sírás, vergődés, pedig hulla fáradt volt... Lehet, hogy áttolódott valahogy az eddigi éjszakai pihenése délelőttre?

Mondjuk tegnap nehéz napunk volt, vinnünk kellett autóval, és lehet hogy ez viselte meg...


És igen lehet hogy még a cseppekkel kísérletezünk még mással is... ezeket lehet egyszerre többfélét szedni?

2019. máj. 27. 11:36
 14/15 anonim ***** válasza:

Az en babamnak mindig estere fajt borzalmasan a hasa, sokszor fent volt ejfelig, egyig, mert amint letettuk, sirt. Akkoriban sokat aludt hordozoban, mert ott megnyugodott. Ugye nekunk is felnotteknek ha faj a hasunk, osszehuzzuk magunkat, gondolom ezert nem volt jo neki a vizszint. Nem lehet, hogy nalatok is hasfajas van?

En csak biogaiat adtam neki, mert az elvileg emesztest elosegito es anyatejbol allitjak elo. Amikor espumisant adtam, minden BORZASZTO volt. Allandoan azt hallottuk, hogy rettenetesen mocorog a kis hasa, en azt utana szepen felre is tettem, senkinek sem ajanlom azota. Egyebkent ha hasfajas, akar fejre is allhatsz, sajnos csak az ido oldja meg. Miutan elfogyott a biogaia, en mar azt sem adtam, mert nem volt jobb se vele, se nelkule, ugy lattam jonak, ha nem terhelem a kis pocakjat minden sz*rral. 3 honapos kora elott par nappal ugy mult el, mintha elvagtak volna.

Nem hinnem, hogy a nappali alvas miatt ilyen, mert a babak ilyenkor meg nagyon sokat alszanak.


5-os

2019. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azóta minden étkezés előtt adjuk a co-lactase-t, és úgy néz ki nálunk hasfájásra beválik...nagy sírás-vergődés emiatt nem volt mostanában. Viszont ma is délelőtt aludt egy hatalmasat, eltolódhatott a "napirendje" és mintha az éjszakai alvást kitolná délelőttre...

Továbbra is sokat van fönt (azt az egy nagy délelőtti alvást leszámítva) de most kevésbé zavar, mert nem sír folyamatosan, nézelődik, elvan...

Etetések igény szerint vannak, de már 2 óra várakozás van köztük (védőnő és orvos is azt mondta, hogy az emésztése miatt érdemes) szóval nem kell "kihúzni" az időt, és most nyugodt a baba is, én is..

Most más problémánk adódott az evéssel, de ez már egy másik történet :)

2019. máj. 28. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!