Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valahol olvastam, hogy 5...

Valahol olvastam, hogy 5 hónapos baba még csak 5 napig emlékszik az emberekre. Szóval ha nem látja apát 3 hétig, őt is elfelejti?

Figyelt kérdés
2019. máj. 26. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Párom rendszeresen utazik pár hetekre.Az első hónapokban semmit nem vett belőle észre a babánk.Fél -1 éves kora között már kellett fél nap, hogy újra ,,haverkodjon" az apjával annak ellenére ,hogy pld 1 éves kora környékén az elutazás után pár napig láthatóan kereste.Most másfél éves elmúlt már és kb 5 perc alatt összehaverkodott az apjával a hazaérkezés után viszont mikor elment,nem kereste.

Nálunk így alakultak a dolgok.Gondolom nagy vonalakban nálatok is hasonló volna a helyzet.

2019. máj. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
38%

Előfordulhat, de eléggé egyéni, hogy ez egy babánál pontosan mennyi idő. Apósom anno 2-3 hetekre utazott el külföldre dolgozni és a 2 éves fia (sógorom), rendszeresen ordított mikor meglátta, mert számára teljesen idegen volt. 30 év telt el, de ez az időszak a mai napig meglátszik a kapcsolatukon.

De annak idején mikor még nem volt látogatás a gyerekkórházakban, akkor is előfordult, hogy egy pár hetes benttartózkodás alatt még az anyját is elfelejtette egy kisebb gyerek :(

2019. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
A szomszédunk évi 3x jár haza külföldről, a lánya ordít a kezében egy hét után is. Valami csak van ebben..
2019. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem embertől is függ, meg a gyerek korától is, hogy kinél ordít és kinél nem. Bár a férjem max 4 napokat volt távol a fiam életének első 15 hónapjában, soha nem kellett “szoknia”. Most hogy már lassan 20 hónapos egy itthon töltött hosszú hétvége elég hozzá, hogy egy munkanap után/miatt rá legyen sértődve, de akkor sincs ilyen jellegű probléma.

Szerintem a legtöbb azon múlik, hogy milyen kapcsolat/kötődés alakult ki köztük.

2019. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!