Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba súlygyarapodása, mit...

Baba súlygyarapodása, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Annyira már nem baba, 14 hónapos. Viszont nagyon lassan hízik, és egy hónapja is ugyanennyi volt. A v.nő aggódik nagyon, de sem a gyerekorvosunk, sem én nem izgulunk emiatt, főleg, hogy vérvételen is voltunk és semmi gond nincsen. Egyébként eszik mindent, csak nem zabál. Jobban szereti a zöldséget, gyümölcsöt, mint a gluténos kajákat (ami egyáltalán nem baj), és pl az édességet nem szereti. A teát is üresen issza, szoval nem hízékony és kész.
2019. máj. 29. 14:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Nekem az a velemenyem, hogy keves a sulya!
2019. máj. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
A mostani hosszát még nem mérték, jövőhéten fogják.
2019. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Nekem az a velemenyem, hogy keves a sulya!"

Milyen hosszú gyerekhez képest????

2019. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
20%
Na akkor elmesélem neked, mi hogy jártunk... 1. Fiam fel éves koráig szépen hízott, nőtt. Ahogy az elvárt, fél éves korára duplázta, egy éves korára triplázta a súlyát. Fél éves kora után egyre lassabban hízott, nőtt, soha nem zabált, ahogy fogalmaztál, de az adagját megette. Hiába aggódtam miatta, és vittem el vérvételre, mert igen, engem érdekelt, hogy miért van, nem találtak semmit. Ahogy jött, egyre jobban leamardt a kortársaitól, fáradékony és nyűgös volt. Tökéletes vér eredménnyel. Majd 4 évesen már annyira le volt maradva, hogy jöttek a további vizsgálatok, és kiderült, hogy gluténérzékeny. Igen, valóban, nem divatból, ténylegesen az. Nos, ha jobban bele gondolok, születése óta az lehet. A növekedés leállása egybe esik a glutén tartalmú ételek bevezetésével. Hűha, vajon a te gyermekednél is ez lehet, és azért nem szívesen eszi a gluténos cuccokat, mert fáj a hasa, vagy diszkomfort érzése van miatta?! Nemtudom, nem vagyok doki. Második fiam. Koraszülött volt, 40 cmrel született, 1 évesen 69 cm volt. 2 évesen pedig 79. Ő sem volt egy hízóbajnok, és nem is nőtt évről évre túl sokat. De nem, ő nem gluténérzékeny. Mivel nála is aggasztott a dolog, szintén dokihoz vittem. Ő növekedési hormon hiányos. Igen, igen, tudom, gyűjtöm a ritkaságokat. De mindig aggasztott, és utána jártam! Nem szartam rá, és nálunk valóban gond volt! Nálatok is lehet! A védőnő biztos nem véletlenül aggódik. Nálunk a gyerek doki sem aggódott egyiknél sem, én aggódtam! Én, az anyjuk! Rám fogta a doki, hogy azért nem hízik a gyerek, mert éheztetem, nem jól etetem, vagy nem eleget... Nem nem, nagyon enm így van, volt. Én azt javaslom neked, hogy kezdj el aggódni rajta, és járj utána! Lehet, hogy semmi nincs, és tényleg ilyen alkat, de az is lehet, hogy gond van. A te dolgod utána járni! 14 hónaposan kevés a súlya a születési súlyhoz képest, és a magassága is. És itt nem a súlyon van a hangsúly, hanem a magasságon főként! 75-80 cm körül kéne járnia. Ehhez képest a 68 az kevés!
2019. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Hany centivel szuletett?

Hosszra sem sok mondjuk

2019. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
A 14-es jól összefoglalta, én a helyedben beszélnék az orvossal. Ahogy mãr irtam, szerintem a babád arányai nem rosszak, csak egészében véve picike. A lányaim is nagyon hasonló paraméterekkel rendelkeztek olyan 6-7 hónapos korukban. A kisebbikem pont 13 hónapos, és 77 cm, pedig nem tartozik a nagy babák közé, születésekor csak 47 cm volt. Halgass a 14.-re, jarj utána.
2019. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Hm, annyira nem ritkaságpk ezek azért ;)

Egyébként remélem, azt is olvaszad, hogy elvittem kivizsgálásra, még pajzsmirigyet is nézettem neki. Tehát nem tojok rá. A glutén dolog nem vág össze abszolut a gyarapodás lassulással, mert annak ellenére, hogy a nagyokosok újabban azt találták ki, már fél évesrn nyomassuk a csecsemőbe, én nem voltam hajlandó. És előtte is lassan nőtt/ hízott. A növhormon hiányt is ismerem. 3 éves kor alatt NEM vizagálják ki a gyerekeket erre a betegségre. Igen, nálunk is van a családban, de ő reljesen leállt a növekedésben és olyan tünetekkel járt, ami nekünk nincsen. De nyilván, ha bármi gyanús lesz, az orvos makd továbbküld, vagy ha nem, szólok.

2019. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Bocs, telóról írtam.
2019. máj. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Egyébként én úgy tudtam, hogy a koraszülötteknek eleve adnak növ hormonpótlást. De lehet, hogy csak a nagyon koraszülötteknek.
2019. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Ja bocs, a kérdező vagyok, csak véletlen máshogy léptem be.
2019. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!