Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba súlygyarapodása, mit...

Baba súlygyarapodása, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Annyira már nem baba, 14 hónapos. Viszont nagyon lassan hízik, és egy hónapja is ugyanennyi volt. A v.nő aggódik nagyon, de sem a gyerekorvosunk, sem én nem izgulunk emiatt, főleg, hogy vérvételen is voltunk és semmi gond nincsen. Egyébként eszik mindent, csak nem zabál. Jobban szereti a zöldséget, gyümölcsöt, mint a gluténos kajákat (ami egyáltalán nem baj), és pl az édességet nem szereti. A teát is üresen issza, szoval nem hízékony és kész.
2019. máj. 29. 14:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
ok értem én, hogy képben vagy, de a dokitok mégis mivel magyarázza, hogy egy évesen a magassãga kb az egyes percentilis görbén volt? Mivel a családotokban van példa növekedési problémára, lazának tartom a dokitok hozzáállásat...
2019. máj. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
A növekedési hormonhiány nem örökletes. Azt nem tudom, mivel magyarázza, alsó határ alatt van 2 cm-el (egyébként a vizsgálat feltétele a mínusz 3 cm, a 3 éves kor elérése mellett) DE a 15 hós oltásnál megtudom majd, azóta mennyit nőtt. Nyilván, ha semmit, akkor más irányba is tapogatózunk, de nem úgy látom a ruháin. Mondjuk az meg nekem fura, hogy ha egy 1 eves 86 cm, az miért nem ad okot aggódásra?
2019. máj. 30. 21:59
 23/29 anonim ***** válasza:

Ti átlagos magasságúak vagytok? A mi orvosunk mindig azt mondja,hogy kisebb szülök gyerekei ált. súlyra is kisebbek, nem csak hosszra. Viszont nálunk (nem Magyarország), már egy-két êves korban küldenek endokrinológushoz, ha indokoltnak tartják: pl. tartósan fennálló lassú növekedés, ha a baba tartósan a hármas percentilis alatt van, vagy ha a méretei nagyon elütnek a szülöi mintától (pl fura ha egy 180 cm anyának és egy 190 cm-es apának a gyereke sokkal kisebb,mint az átlag).


A 86 cm-es egy evest én személy szerint szintén megnézetném, de ha van a képben egy két méteres apuka, vagy nagypapa, akkor már nem olyan furcsa.


Az orvosod szerint akkor tulajdonképpen minden ok, csak a védöno aggodalmaskodik, te pedig megerösitést szeretnél, hogy nem kell aggódnod?

2019. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
14es vagyok. Igen, sajnos 3 éves kor alatt nem foglalkoznak vele. Születésekor nem kapott hormont, 4,5 évesen kezdtük el. Viszont mi nem vártuk meg, hogy teljesen leálljon a fejlődésben, így is tudtuk, hogy gond van. A gluténérzékenység nem feltétlenül vág egybe a bevezetéssel, később is kialakulhat. Gasztros doki egy vérvétel alapján már látja, hogy gyanús, vagy nem.
2019. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

23-as, na végre valaki, akit az is érdekel, hogy mi, szülők milyen magasak vagyunk. NEM, nem vagyunk magasak, én 163, férjem 173 cm.

"Az orvosod szerint akkor tulajdonképpen minden ok, csak a védöno aggodalmaskodik, te pedig megerösitést szeretnél, hogy nem kell aggódnod?"

Pontosan. De mondom, azért annyira nem ész nélkül, mert mint írtam, vérvtelen már voltunk nem is egyszer, és nyilván, ha bármi más kiderül és a doki küld, megyünk.

2019. máj. 31. 13:56
 26/29 A kérdező kommentje:
Ja és eleve Ő nincs a 3-as percentilis alatt!
2019. máj. 31. 13:57
 27/29 A kérdező kommentje:

Utolsó ez a gastros dolog azért a fejemben marad. Mondjuk ha később mennénk is, akkor biztosan magánban, mert már annyira elege lett a lányomnak a sok vérvételtől, hogy ordít, ha ilyen helyre megyünk be. Magánban meg azért mégiscsak más, legalábbis nem kell fél napokat ott tölteni. MÉg egy kérsésem lenne Hozád, a gastron hány vérvétel kell a megállapításhoz? Mondjuk ha pozitív lesz, akkor van további vérvétel is?

Egyébként mi L.uczai Drnőhöz jártunk Endora. Előtte a Budaiba, de onnan eljöttünk.

2019. máj. 31. 14:01
 28/29 anonim ***** válasza:
14,23as vagyok. Egy vérvétel van, ha az pozitív, akkor vékonybél biopszia van utána. Egyébként mi sem vagyunk magasak a férjemmel, 166 cm mind2en. Mindig mondta a doki, hogy apuka sem kosaras, a gyerek sem lesz az, így bagatelizálta el a dolgot. Luczai drnő egyébként nagyon jó. Mi Hosszú drnőhöz járunk.
2019. jún. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. jún. 2. 20:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!