Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá férjemet...

Hogyan szoktassam rá férjemet a babánk pelenkacseréjére?

Figyelt kérdés
Kislányunk mindjárt 2 hónapos és férjem nem cseréli meg a pelusát, azt mondja nem birja a szagot, látványt...Van valamilyen bevált módszeretek, amivel rá lehet venni őt erre? már sokat mondtam neki azt, h muszáj lesz csinálni, ha én nem vagyok otthon vagy, hogy ez is a babához tartozik, de még nem tudja megtenni, azt mondja még nem. Amúgy nagyon szépen bánik vele, ügyesen gondozza, eteti (tápszeres). Köszi előre a tippeket!
2010. júl. 7. 19:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem nem kell erőltetni, csak tudja az "elméletét" hogy hogyan kell, ha a szükség úgy hozza, hogy neki kell kicserélnie, egyébként nálunk dettó ugyanez a helyzet, 1x cserélte ki, pedig a kicsi már 14 hónapos lesz:)

Ő se bírja az ilyen kaki-pisi dolgot, hiába az egyszem lánya, én meg nem erőltetem..

2010. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ne kényeskedjen, mert ő egy felnőtt férfi...
2010. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lépj le otthonról néhány órára ...
2010. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én megszoptatnám a babát és lelépnék egy kicsit kiszellőztetni a fejemet. Neked is jót fog tenni, meg talán ő is rájön, hogy itt nem az ő igényei az elsők és később is lesznek olyan dolgok, amiket a gyermeke érdekében meg kell tennie, hiába nem füllik hozzá a foga.

A Tesóm ugyan ilyen, (fiú, 40 éves)de annyira szereti a pici lányunkat, hogy azt mondtam Neki, csak akkor adom oda majd ha nagyobb lesz (pár órára akár), ha át is pelenkázza (ő még akkor is elszalad, ha bukik egyet:). A múltkor legyőzte az undorát és odaállt mellém, amikor pelenkáztam, nehogy baj legyen, ha egyszer tényleg beállítok hozzá, hogy itt a gyerek, leléptem:)

(természetesen ezeket nem kell szó szerint érteni:)

2010. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy az elején kell mindenbe befogni a férfiakat, mert miunnél későbbre hagyom, már nem fogja csinálni. Szerintem igaza van.

Ha most még várni akar, akkor nem is fogja csinálni soha (maximum, ha tényleg rákényszerül). Ráadásul ahozzátáplálással sokkal büdibb lesz a kaki, mint az elején. Szóval valahogy vedd rá minnél hamarabb.

Ötleteket nem nagyon tudok, amit eddig írtak azok jók lehetnek. Szerencsére az én férjem pelusoz bármikor és nem csak pisis pelust. Az ő feladata a peluskuka ürítése és átnejlonozása is. Na az aztán tényleg büdös. :D

Úgy hívja, hogy majomketrec ürítés. :DD

2010. júl. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

De most oszinten honnan tudna a ferfi megis mikor kell pelust cserelni ha anya nincs ott mellete es nem mondja/tisztelet a kivetelnek/mert szerintem sokan nem tudjak mikor mi van!

Amugy ne eroltesd ha annyira akarta volna mar csinalta volna.nagyon sok ferfi nem veszi ki a reszet ebben a feladatban.

2010. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én férjem is mindent szívesen csinál a babával, de pelust nem cserél. Viszont ha kell, pl. sietünk valahová és én készülődök, kicsit lassabban, óvatosabban mint én, de meg tudja csinálni... engem nem zavar...
2010. júl. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17 hónapos a kisfiunk, még egyszer sem cserélt pelust. Nem i erőltetem.
2010. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hagyd őket magukra 3-4 órára. :)

Én bevallom, úgy oldottam meg, hogy nagyon depis voltam, egy nap kb 2. héten kiakadtam, és jól leorditottam a férjem fejét, hogy miért mindent csak én csinálok a gyerekkel, az ővé is... Ettől úgy megszeppent, hogy megtanult mindent megcsinálni. Nem mondom, hogy ez a követendő módszer, de hallgass az ösztöneidre.

2010. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

20:32-es valaszado, ilyen jot regen rohogtem! :)

Az en ferjem is ugyan ez. 5 hoanpos a kisfiunk es egyszer pelenkazta at amikor nem voltam otthon. Tudja, hogy kell pelusozni de megsem csinalja. En nem tudtam ravenni eddig semmivel de nem is eroltetem. Viszont ha nem vagyok itthon akkor tudom, hogy megcsinalja mert muszalj lesz neki.

2010. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!