Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma voltunk doktor néninél a...

Ma voltunk doktor néninél a fiammal, és azt mondta, hogy le van tapadva a bőr a kukiján, és fel kell vágni! Nagyon megijedtem, mit tegyek, hogy ezt elkerüljük?

Figyelt kérdés
Eddig mindig csak addig húztam Neki,míg engedte a bőr,de tovább nem megy,állítólag már teljesen le kell,hogy menjen. Viszont olyat is hallottam,hogy 3 éves korig ez a normális,csak utána lennének problémák. Akkor most kinek higgyek?! Kérlek adjatok tanácsot,mert félek! 18 hónapos elmúlt
2010. júl. 7. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy másik dokihoz is, ugyanis én is azt hallottam, sőt a családi tapasztalatok szerint is 3 éves korig rendbe jöhet! víz alatt mozgasd neki fürdés közben, úgy kevésbé fáj!
2010. júl. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi is 18 hónaposan voltunk gyermeksebésznél, mert a dokink is nagyon aggódott. A sebész mondta, hogy teljesen normális, hogy le van tapadva, hisz a pelusban bármi bele kerülhet, és elfertőzhetné a kaki, vagy ilyesmi. Azt mondta: nem szabad erőltetni, majd magától feloldódik. Legalábbis reménykedek. Fürdés közben szoktam felhúzni, megmosni, esetleg néha pelenkázás közben. Igazán még nem látom rajta, hogy valaha is feljönne, de reménykedek. A sebész azt mondta, hogy 2,5 éves korában menjünk vissza, és majd megint megnézi.

Van az utcánkban egy 3 és egy 5 éves fiú, még egyiknek se lehet felhúzni. Mondjuk az 5 évest azt majd meg kell múteni, mert van egy heg a kukiján, mert el volt fertőződve.

Amúgy én nem engedném felvágatni, hallottam, hogy vannak krémek, amivel kenegetni kell, azt is meg kellene előtte próbálni, biztos volt már akinek használt.

2010. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nem hagynám. Ftorocort krémmel kenegettem 1 hétig és teljesen feljött a bőr a fütyin. Előbb próbáld ki. Receptre adják,a gyerekorvosunk ajánlotta.
2010. júl. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ma a héten voltunk a 2 éves tanácsadáson, s eléggé le van tapadva. Bár a doktornő rendesen felrántotta neki, nem addig, ameddig engedte, de nem is teljesen. Így most tartjuk azt, hogy ne tapadjon az se vissza. Szegénykém, utána mindig sírt, mikor pisilt, csípte neki. A doktornő azt mondta, ne aggódjunk, iskolás koráig kell teljesen fel jönni a bőrnek. Semmiképp nem kell még vágni. Erőltetni sem szabad, fürdékor húzd neki, ameddig engedi, s bízzunk benne, hogy mire kell 'normális' lesz.
2010. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Semmiképp se engedd felvágatni neki 3 éves koráig!!!

Urológus barátunk fiának 3 éves kora után vágták fel, pedig ott apa igazán ért hozzá, ő akarta felvágni is, csak anya nem engedte :-), inkább vágja más.

Minden fürdéskor húzogasd, de ne erőltesd.

2010. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az öcsémnél volt ilyen gond, és anyáék is a Ftorocort-ot használták, nagyon szépen rendbe hozta, én már 15 voltam, szóval azért tudom miről van szó:)

Mindenképp próbáljátok ki először szerintem a krémet, ne essenek neki...

2010. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Most nagyon megnyugtattatok,köszönöm a bíztatást! Nem engedem semmiképpen felvágatni,szerintem ez nagyon korai lenne.Fürdés közben mindig megmosom,minden nap,és addig húzom ameddig a bőr engedi.Tegnap este kicsit tovább volt a vízben,és többször is húzogattuk férjemmel,be is pirosodott,de nem fájt Neki szerencsére.A védőnőnek megemlítem ezt a krémet! Köszönöm mégegyszer a válaszokat! Szép napot Mindenkinek!!! :)
2010. júl. 8. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért se szabad engedni a vágást, mert ami pici korban egy pici heg, az nagyobb korban már egy nagyobb heg. Nekem kisiskolás koromban végezték el a HeimPálban a körülmetélést és aztán nem is foglalkoztam vele (csak a többiek az öltözőben, ez is sok rosszat hozott az életembe) viszont amikor kezdtem volna nemi életet élni, akkor döbbentem rá, hogy nem fog menni és valóban, (józanon, megfelelő drogok nélkül) nem is megy, a bőrhíd, amit akkor még nem is lehetett látni, feszül, ami a makkra van tapadva... persze, csak akkor, amikor merevedésem van, amúgy "nincs gond" az orvosok széttárják a karjukat....

A makk az évek alatt durván kiszáradt (ez pl típus kérdése, hát ezzel is megszívtam) és egyre foltosabb lett, mostanra már úgy nézek ki, mint egy nemibeteg. Plusz kérges a tapintása.


Azért írom le mindezt, hogy az anyukáknak és apukáknak legyen figyelmeztetés, hogy nem muszáj megadni (a kb 20%) esélyt arra, hogy rosszul sikerüljön a vágás és aztán romokban heverjen még egy embernek a nemi élete, ami miatt minden úgy sz*r, ahogy van.

Plusz az se mindegy, hogy mennyire lesz hálás a szülőknek - én pl nem igazán díjazom utólag ezt a dolgot, de ez már nem fontos a kérdés szempontjából, csak később lehet az, egykét évtized múlva

2010. júl. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!