Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Édesanyanyák, volt...

Kedves Édesanyanyák, volt akinek a babája sokszor homorított, feszített aztán kiderült hogy mi volt a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap tettem egy kerdest fel ezzel kapcsolatban és nagyon megijesztett az egyik válasz, miszerint ez epilepszia is lehet. Már voltunk neurológusnál más miatt, de ő annyit mondott hogy nem lat semmi eltérést ez inkább feszgetés, mint egyéb. Esetleg volt akinek csinált ilyet a babája és azóta már nagyobb?

Az enyém egyébként feszeng, nyögdécsel, nyom mikor ezt csinálja. Én azt hittem a szelek miatt van. De lehet hogy nem.. Karban, ha felvesszük megnyugszik. Szerintetek is EEG kell neki? Ahhoz amúgy kell beutaló vagy lehet valahol magánútón csináltatatni? 4 hónapos a baba, olyan 3 hónapos kor előtt kezdte. Nem mindennap csinálja, de vannak napok mikor többször is.. olyankor percekig, vagy tovább. Hasraforditassal, kezbe vetellel lehet kizökkenteni. Nem akarok ráparázni de az a válasz bogarat ültetett a fülembe.



2019. jún. 2. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Az meg sem fordult a fejedben, hogy forgolodni próbál?

A nagyom hason háton folyton ezt csinálta, 4-5 honaposan kúszott már. Eszembe nem jutott ezzel orvoshoz rohangálni..

2019. jún. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Nem jutott eszembe, mert nekem álalában úgy tűnik, mintha olyankor valami baja lenne. De lehet, hogy igazad van és csak próbálgatja magát, ezért a nyögés és erőlködés. Neurológusnál csak azert voltunk mert korához képest szük a baba kutacsa és az orvosunk elküldött a biztonság kedvéért.

Pont azért kérdeztem amúgy, mert nem is szeretnék vele feleslegesen orvoshoz rohangálni, és ennek kitenni a családot. Viszont tegnap óta picit utánaolvasva a Dévényes füzetben és több helyen is olvastam, hogy ez azért annyira mégsem jó dolog. De gondoltam előbb kérdezek, minthogy totál beforgasam magam feleslegesen és idegeskedjek. Reméltem hogy van néhányaknak tapaszalatuk. Egyébként a tiédet is köszönöm!

2019. jún. 2. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb 1 felesleges kor, mint otthon varni a csodat. Nekunk teljesen mas bajunk volt, hulyenek neztek aztan ott talaltam magunk az MRI elott, hogy surgosseggel kell vizsgalni, mert eppen az volt a gyanu, hogy tumora van. Most 2 hete mutottek, hala nem tumorra, de a problemank legzeskimaradast okozott. Mindenki hulyenek nezett aztan en tudtam, higy baj van. Ezert mondom, nem bogarat akarok a fuledbe ultetni, ha ilyen van videozd le, de ne egy alkalmat legalabb 2 es vegig majd a neurulogusnak mutasd meg, ha gons vana videobol mar tudni fogja. Anyaiosztonre halgass, sosem csap be! Kitartast es jo egeszseget!
2019. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobb felni mint megijedni. Nezesd meg ha aztol nyugodtabb a lelked. O is megerzi ha stresszes vagy, kihathat ra is. Az en babam akkor csinalta mikor hasfajos volt. Aztan a has problema megszunt majd idovel ujrakezdte a feszitest, de azt mar csak azert mert at akart fordulni 🙂 miota atfordul, nem csinalja.
2019. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*attol
2019. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!