Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem bírom az éjszakázást,...

Nem bírom az éjszakázást, tudtok tanácsolni valamit? Meddig megy ez még így?

Figyelt kérdés

Egy éves lesz a fiam, és nagyon rossz alvó. Általában 2-3 óránként kel fel éjjel, jobb esetben visszaalszik egy kis víztől, de mostanában egyre többször ez sem elég, van, hogy 4-5ször is vissza kell mennem hozzá, mert mindig sír, ha kimegyek a szobájából. Mostanában az óránként, félóránkénti ébredés is gyakori, én meg már tök türelmetlen és ideges vagyok..:((

Ez egyébként így megy már születése óta, tudtok tanácsolni valamit?? homeós szerek nem használnak, próbáltuk, sajnos jön a foga folyamatosan, meg mindig valamilyen mozgásfejlődés is aktuális, plusz a szeparációs szorongás, szóval mindig van mire fogni a rossz alvást, de én már kezdek kiborulni...:(

köszi


2010. júl. 8. 08:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk 9 hós koráig, akkor aztán meguntam és magam mellé vettem. most 16 hónapos és együtt alszunk. Már nem tudtam mit kitalálni csak az együtt alvást. Tudom hogy nehéz lesz leszoktatni, de már ALUDNI akartam. Szóval ezt tudom javasolni.
2010. júl. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy szoptatsz-e.

Ha igen, lehet, hogy nem elég tápanyagdús.

Válts tápszerre, pl.: BEBA

A fogára Panadol Baby (3 hónapos kortól), Germicid c kúp, Dentinox kenőcs jók.

A szeparációs szorongásra játszóház, én Budapesten élek itt sok ilyen van az interneten.

Utazzatok el pár napra valahová vagy kiránduljatok rendszeresen. El kell hogy fáradjon a gyerek, az ágyban fekve pedig nem fog.

2010. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

köszi mindkettő választ. elsőnek: megértelek... én az együtt alvást nagyon szeretném elkerülni, ezért ez lesz az utolsó utáni megoldás, de lehet, hogy végül csak ez marad, ha aludni akarok... bár az én babám, ha pl hajnalban/reggel magamhoz veszem, mert nem bírok felkelni, ott sem alszik, sőt, olyan érdekes neki, hogy egyből feláll, mászik, stb...

másodiknak is köszi, a gyógyszereket próbáltuk, nem használnak, ugyanúgy felkel (meg hát nem lehet őket mindennap adni). Természetesen nem ágyban fekszik csak a gyerek, hanem megy ezerrel, egész nap a kezembe kapaszkodva megy, pakol, szerel, egy nap háromszor megyünk ki sétálni/játszótérre, hogy lefoglaljam, szóval tuti hogy lefárad nap végére, de úgy vettem észre, hogy ez nála nem számít, éjjel ugyanúgy felkel akkor is, ha eső miatt egész nap otthon ültünk és akkor is ha épp barátoknál töltöttük az egész napot, játszott és alig aludt... tanácstalan vagyok...

2010. júl. 8. 10:06
 4/13 A kérdező kommentje:
ja és nem szoptatok, tápszert kap és rengeteg gyümölcsöt és főzeléket eszik mellé, tuti nem éhes..
2010. júl. 8. 10:07
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak az vált be, hogy amikor már 13 hónapos elmúlt akkor egyszerűen nem bentem be hozzá ha sírt. A 3. éjjel óta szó nélkül alszik este 9-fél 10-től reggel 8-fél9-ig. Én már nem bírtam tovább mert ugyanez volt mint nálatok. Csak az első éjjel volt kicsit húzós de nem volt vészes. Tényleg nem. El-elaludt néha aztán megint sírt kicsit de egyre halkabban. A második éjjel már sokkal jobb volt a 3.-on már csak 2-3x sírt fel fél percre és utána mintha elvágták volna úgy aludt. Persze van, hogy felsír manapság is de nem megyek be mert tudom, hogy csak álmában sír vagy épp a szúnyogok zavarják. Hallom a sírásából.

17 hónapos anyuka

2010. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

utolsóra: köszi neked is, erre már én is gondoltam, sőt ki is próbáltuk úgy kb 6 hónapos korában, de akkor sajnos nem hatott. Vagyis, úgy 10-20 perc sírás után mindig visszaaludt, nem mentünk be hozzá, viszont még két hét után is ugyanúgy felkelt többször, szóval egyszerűbb volt felkelni hozzá és gyorsan egy kis vízzel visszaaltatni...

de lehet, hogy most már hogy egy éves, már működne... de tuti felverné az egész házat szegénykém... jó kis tüdeje van a lelkemnek :)

2010. júl. 8. 11:33
 7/13 anonim ***** válasza:

szia, mi együtt aludtunk emiatt. 16 hós koráig egy fia éjjelt nem aludt át, és nagyon gyakran kelt általában, én zombi voltam. nálunk semmi nem vált be. csak az idő. mert akkor hirtelen elkezdett egyre jobban aludni, mára gyakorlatilag átalussza az éjjelt, hajnalban még felke, és cicit kér, de utána visszaalszik.

18,5 hónapos kislány

2010. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

11.13-as vagyok.

Én is próbáltam úgy 8-9 hónapos korában is de akkor nekem sem vált be. Szerintem akkor még nem volt rá megérve de most már igen. Ki kell próbálni megint. Én is akkor csináltam amikor a felettünk lakó szomszédék elmentek nyaralni 1 hétre, mellettünk meg csak 1 szomszéd van de ők nem hallják a sírást éjjel. Na, gondoltam...akkor most vagy soha. :p

2010. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a következőket csináld.


Első lépés: Türelem, először az éjszakai vízivásról kell leszoknia, valószínűleg annyira hozzászokott, hogy már csak azért is felkel, hogy egyet, kettőt kortyoljon. Tehát nem adsz neki vizet, nem fog szomjan halni, csak ordítani, de megnyugtatod, ha kell félóránként, 1 hét után már nem lesz szomjas éjszaka. Tanácsos egy cumi helyett a kismacit a kezébe nyomni. (Nálunk kettő is van.)


Második lépés: Megtaníthatod aludni, csak akkor menj be hozzá, amikor tuti, hogy már magánál van és az önkívületbe esős sírás következik. Nekem áll az ágyában ilyenkor és rázza az ágyat, vagy felül és úgy ordít. Melléfekszem, le a földre és benyúlok a kiságyába és fogom a kezét, amíg megnyugszik, van hogy belealszok és reggel arra ébredek, hogy teljesen elgémberedve alszok lent a földön mellette. Van, hogy ül és ordít én meg fekszem a földön mellette és megpróbálom jobb belátásra bírni, hogy ott vagyok és feküdjön le nyugodtan, néha egy órába telik, de sikerül megnyugodnia.


Tanácsos egy-két hétre magadhoz is venni, amíg kipihened Magadat, biztosan nagyon jót fog tenni neki és NEked is az együttalvás. Közben lehet trükközni vele, amikor már jó mélyen alszik, akkor visszaviszed egyszerűen az ágyába, hajnalban mindenképpen, hogy reggelre a saját ágyában ébredjen. Az esti elalvás szigorúan a kiságyhoz kötött.


Csak és kizárólag akkor nem fog felébredni, ha már teljesen biztos benne, hogy mindig számíthat Rád, illetve akkor, amikor már beletörődsz abba, hogy a Te babád ilyen és kész. Ha nem foglalkozol vele sokat, hidd el hamar elmúlnak a problémák. Egyszerűen kinövi és kész.


Sok sikert (egy születésétől fogva felébredős baba beletörődős anyukája)!

2010. júl. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
lehet megint megpróbálom, más ötletem nincs már... nálatok meddig sírt, mielőtt visszaaludt volna? és hányszor az első éjjel? köszi még egyszer mindenkinek
2010. júl. 8. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!