Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a babájánál megkésett...

Akiknek a babájánál megkésett volt a mozgàsfejlődés, annak mi volt az oka?

Figyelt kérdés

Köszönöm a válaszokat!

Pusztán kíváncsiság.


2019. jún. 10. 23:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Izomfeszesség.
2019. jún. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl hajlékony a lányom. Tehát túl lazák az ízületei, így ugyanazt az izületet több izomnak kell megtartani ahhoz, mint másnak, a mozgáshoz meg még több kell. 9 hónaposan kezdett forogni, 10 hónaposan kúszni, 12 hónaposan mászni és felülni, 15 hónaposan indult el. 5 hónapos korában kezdtük a gyógytornát és 16 hónapos koráig jártunk. Nem feltétlenül kellett volna járnunk, de én is gyógytornász vagyok - én felnőttekkel foglalkozom, az egészen más tészta, így láttam jónak.
2019. jún. 11. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hipotón izomzat (laza). Valószínűleg a születéskori minimális oxigénhiány okozta, vagy csak felerősítette az örökölt izomtónust, mivel a gyógytornász szerint én is laza vagyok, de nem okozott megkésettséget. 1 éves képemen járok.

Ezzel szemben lányom 6 hónaposan forgott, 9 hónaposan gurult, 10 hónaposan kúszott, 12 hónapos volt, amikor feltérdelt, felállt és ezzel egy időben kapaszkodva oldalazott a bútorok mellett.

13 hónaposan mászott, 18 hónaposan indult el.

3 hónapos státuszon derült ki, hogy gond lehet (nem tartotta a fejét hason), onnantól hordtuk gyógytornára ill. volt otthoni gyakorlat is. A mai napig kell torna. 4 éves.

2019. jún. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sérült szülés közben a jobb vállam így nem tartotta a karját, nehezebben ment minden, amihez az kellett.

Így kb 10 hónaposan tanult meg forogni, de ezt azóta behozta.

8 éves, a nagymozgások közül csak a hintázás okoz neki gondot már, de lassan abba is belejön.

2019. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Mindkér gyermekem megkésett mozgásfejlődésű, semmilyen testi és idegrendszeri eltérést nem mutattak ki náluk. A nagy szimplán csak lusta volt, a kicsi pedig óvatos. 1 éves korukra behozták minden lemaradásukat.
2019. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5, miféle megkésettséget lehet behozni 1 éves korra? :)

Az nem megkésettség pl: ha nem forog 6 hónaposan.

2019. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak találgattak, mi lehet. Valószínűsítették hogy a koraszülöttség (36 hétre jött), és hogy egy ikerpár egyik tagjaként született. Ez utóbbi miatt kevés volt neki a hely az anyaméhben, és a kényszertartás okozta az izomtónus eloszlási zavart. Az önálló járásban volt megkésve, végül sok dévény- és TSMT torna után 20,5 hónaposan indult el. Viszont ezután minden mozgásfejlődési elmaradást behozott 2 éves korára.
2019. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!