Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám az aki teljesen földbe...

Anyám az aki teljesen földbe tiporta az önbizalmamat, és mindig is lenézte azt a személyt aki vagyok. Kezd lassan elegem lenni, miért nem tudja megérteni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Rengeteg hátrányossággal rendelkezem : lobbanékonyság, türelmetlenség, a fóbiáim (hemo {vér} és arachno {pók}) fóbiák.

Azonban vannak előnyeim is mind bármilyen más embernek,azonban anyám ezt nem látja,és nem is akrja látni. Amióta tudom magam,azt kell hallgassam,hogy semmi nem lesz belőlem (jó tanuló voltam mindig,de a mateket sose értettem,gimi óta az is jobban megy) nem vagyok jó semmire,és tönkre tettem az élete egy részét. Erőszakos is volt már velem,pl. mikor szépen megmondtam a véleményemet valamiről,és neki nem tetszett. Kaptam már nem egy pofot és nem egyszer állt húzogatni a hajamat csak mert nem olyan vagyok ahogy ő szeretné. Folyton ordibál,olyan mintha egy bolond asszony lenne,emellett nagyon kétszínű is. Mindenkit kibeszél a családból,majd aztán jó pofizik velük,a barátaimmal is ezt teszi.

Ma telt be a pohár amikor megint elkezdte a hülye dumáival,én fel álltam s mondtam,hogy hagyjon békén. Ő megfogta a kezemet megszórította s erőszakkal ott tartott magánál. Én nem engedtem magam de rálökött az ágyra és a hátamra támaszkodott ami által a bal kezemre tettem a súly és nagyon elkezdett fájni. Nem ez az első alkalom amikor fizikai fájdalmat okoz nekem,mégis úgy tesz mintha megsem történt volna. Ezután megmondtam neki,hogy hagyjon békén mert ő nem képes többre annál minthogy idegesítsen és az dörgölje az orrom alá,hogy egy semmirekellő vagyok. Felmérgelődőtt és letekert egy pofont,hogd milyen pofátlan vagyok és tiszteletlen. Én megmondtam,hogy nem tudok olyan felnőtett tisztelni aki a kellő tiszteletet (mégha kisebb is) nem adja meg a másik félnek,mert ez kettős dolog. De ő folyton csak megaláz engem. Erre befogta a száját és elment a szobájába. S most én vagyok a rossz ésna tiszteletlen,de egyszerűen nem tudtam magamban tartani a már évek óta felgyűlt sértetséget.


2019. jan. 4. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Anyád egy beteg ember. Szólj az osztályfőnöködnek, vagy valaki olyannak, aki ebben tud segíteni.
2019. jan. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%

Beteg az anyád. Ne hidd el neki amiket mond, ne foglalkozz vele, ne mondj semmit csak fordíts neki hátat és hagyd ott. Ha meg akarna ütni inkább próbáld lefogni a kezét.

És tényleg szólj valakinek aki tudna segíteni!

2019. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem el, hogy mennyi elmebeteg, pszichopata, magát szülőnek nevező, sz arházi szemét van a világban.

Én csak ennyit tudok mondani:

- Ne engedd, hogy bántson, fizikálisan már felnőtt vagy. Üss vissza.

- Lépj le, amilyen hamar csak lehet.

- Ne hidd el, amiket mond. Tudom, sajnos ez nem ilyen egyszerű, alighanem kell majd egy pszichomókus. De nincs veled semmi baj, okos és normális, értékes ember vagy. Amúgy mindenki fél valamitől, én nagyon sok mindentől (pókok, tériszony, stb.) ettől függetlenül abszolút értékes ember vagyok, eszembe se jut ilyesmi, hogy ne lennék az. Neked se jusson!

2019. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#3-as sajnos fizikálisan se vagyok felnőtt,de nem hiszem hogy tovább fejlődők. Kicsi,sovány és gyenge vagyok.

2019. jan. 4. 15:34
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Szia, ketten laktok éltek együtt?
2019. jan. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, tegnap volt egy kérdés ezzel a címmel :

"Anyám teljesen megőrült, mit csináljak?"

Ott a 9. válaszolóként írtam, de ide is illik, ha van kedved olvasd el.

2019. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem. Van egy húgom,és apám is velünk él. De ő rengeteget dolgozik,nincs itthon,és ha elmondom anya viselkedését akkor csak én járok rosszabbul,mert ahogy elmegy itthonról kapok a számra,hogy beköptem.
2019. jan. 6. 14:17
 8/15 anonim válasza:
100%
Basszus, velem HAJSZA PONTOSAN EZ VAN, de én 12 vagyok, és szinte mindennap ez van
2019. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
84%
És mi csak 2en elunk
2019. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A hugoddal is ezt csinálja?

Esetleg nincs egy felnőtt ismerősöd, akiben bízol, és el tudod neki mondani ezt az egészet?

2019. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!