Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpép mikor kell? és mi...

A tejpép mikor kell? és mi az? Mire való? Hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
5 hós baba,még csak anyatejet kap!
2010. júl. 9. 05:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tejpépet általában délután vagy este kell csinálni, forralt vízzel, vagy babavízzel. tejalapú, laktató kaja, sokan azért adják este, hogy tovább aludjon éjjel. Ha már hozzátáplálsz, lehet gyümölccsel is keverni.

Véleményem szerint nem ezzel kellene kezdeni. Ha kevés a tejed, pótolni kell, először valamilyen tápszert kellene adnod, vagy kezd el kóstoltatni a gyümölcsöket. Ezt inkább délelőtt.

Egyébként a tejpép elkészítése rajta van a dobozon, pontosan nem tudom, mi nem használjuk még, de hasonlóan kell, mint a tápot.

2010. júl. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
21%
A tejpép tejbegríz! Csak minden anyag mesterséges benne.
2010. júl. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Egyébként ez rizspép, és ilyen pici korban még a hipoallergén változatot írja fel az orvos, vagyis HA-Pépet. Igaza van az előttem szólónak, hogy erre kizárólag anyatejes babának nincs szüksége, amúgy 4 hónapos kortól lehet adni, a kisfiam 4,5 hónapos volt, amikor felírta az orvos, 2 hónapos korában el kellett kezdenem pótolni az anyatejet tápszerrel, és mivel hónapokon keresztül gyötrődtünk, mert nem akarta elfogadni a tápszert, csak sírt, mert nem volt elég az anyatej, 4 hónaposan a gyermekorvos felírta, hogy délutánonként kiválthatok vele egy tápszeres étkezést, ha ezt jobban elfogadja. Imádja... Azóta ezt eszi uzsonnára. Kinézetre emlékeztet a tejbegrízre, de nem az!!! Az elkészítése a dobozon is rajta van, mi Milupa vaníliás HA-Pépet veszünk, 160 ml babavízhez kell 45 g por. Üdv.
2010. júl. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia, mi kipróbáltuk, de nem nagyon jött be a babámnak. 6 hós koráig csak anyatejet kapott, utána desszertnek vagy uzsonnának gondoltam, de ő meg máshogy gondolta. végül is nem is baj, elvolt így is. és nem kellett rá költeni.

olyasmi sztem mint a tápszer, csak jobban hízlal, meg kevesebb hasznos anyagot tartalmaz.

ha veszel, akkor először hipoallergént, hátha allergiára hajlamos a babád. mert ez ugyanúgy tehéntejből van, mint a sima tápszerek .

másfél éves kislány anyukája

2010. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zsöff85 ***** válasza:
Nem kell ilyen műkaja egy babának egyáltalán, anyatejesnek meg pláne!
2017. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!