Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok olyan nevet, aminek...

Adnátok olyan nevet, aminek az elterjedt becézése nem tetszik?

Figyelt kérdés

Imádom az Eszter nevet, de csak így, ilyen formában. A férjemnek is tetszik és a vezetéknevünkhöz tök jól illik.

Viszont nekem nem tetszik az Eszti becenév

Persze mi a családban hívhatjuk Eszternek, de attól tartok, egy idő után (ovi, suli, ismerősök miatt) úgyis Eszti lenne belőle.

Nővérem Barbara, őt mindig a teljes nevén hívtuk a családban, de jött az ovi és azóta mindenki Barbizza. Anyukám meg már rég megbánta ezt a nevet, mert a Barbi kifejezetten irritálja. :D A családban továbbra is Barbara, meg így is szokott bemutatkozni, de az embere automatikusan Barbizzák, pedig már 32 éves.


2019. jún. 21. 12:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem a Viktor és az András név tetszik. Viszont a Viki és a Bandi nem. Talán még a Roland is tetszik de a Roli Rolika nem.
2019. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Én nem adnám. Az Eszter név nálunk is listás volt, de épp azért nem ezt választottuk, mert az Eszti becenév eléggé irritáló számomra.
2019. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

Igen


Rajtad múlik hogy szólítják.


Lányomat is akartál becézni, de szólok momdenkinek, hogy a teljes nevén szólítjuk.



De pl István is van

Isti, Pityu, Pisti, Pista

Mégis a rokont nálunk Istvánozzák

2019. jún. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Imádom az Anrdás nevet, olyan cuki az Andris, de ha a gyerekemet egyszer bérki is lebandizná, ölnék. Szóval nem lett András.
2019. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Bandi, Geri kifejezetten irital, három fiam van, köztük András és Gergely. Eddig tuszteketben tartotta mindenki a kérésünket, hogy szólítsák őket.


Tesom Judit, szüleimnek nem tetszett a Jutka becenév, ok is kertek, hogy ne úgy becezzek. Tesom már oviskent is kikérte magának, hogy ő nrm Jutka. Sose szólítottak úgy.

2019. jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Sok név van, aminek a beceneve nem hangzik olyan jól, pl. nincs benne kellő komolyság. Ettől még sokan adnak ilyen nevet.

Az Eszter gyönyörű név. Úgy fogják szólítani, ahogy kéri. Van olyan Rozália pl. aki kikéri magának, hogy Rozinak hívják, mert csak a Rózát viseli el. Ezt a kollégái megértik, és Rózának hívják.

Egyet visszakérdezek: ugye nem cs-re végződik a vezetéknevetek? Mert a ...cs Eszter olyan Cseszternek fog hangzani, Chesterfield vagy ilyesmi jutna eszembe róla, nehogy csúfolják.

2019. jún. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem adnék. Volt olyan opcionális név amiről végül pont amiatt mondtunk le, mert tudtuk, hogy a hosszúsága miatt mindig mindenhol becézni fogják és sajnos nem egy jól becézhető névről volt szó.

Lett helyette másik olyan hosszú név aminek viszont szeretjük a becézését is.

2019. jún. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én Alexandra vagyok, de mindig is gyűlöltem mikor valaki le Szandizott. Irritált. Számomra teljesen természetes az Alexa becézés.

De nekem az Erzsébet becézésése tetszik, Böbe.

2019. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
Erzsébet nevű lány ismerősömet, ha Bözsinek hívják akkor nagyon pipa lesz.
2019. jún. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Veronika ismerősöm meg behisztizik a Verán. Ha ti kéritek, hogy ne becézzék, nem fogják. Az oviban van Péter, senki nem Petizi.
2019. jún. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!