Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok olyan nevet, aminek...

Adnátok olyan nevet, aminek az elterjedt becézése nem tetszik?

Figyelt kérdés

Imádom az Eszter nevet, de csak így, ilyen formában. A férjemnek is tetszik és a vezetéknevünkhöz tök jól illik.

Viszont nekem nem tetszik az Eszti becenév

Persze mi a családban hívhatjuk Eszternek, de attól tartok, egy idő után (ovi, suli, ismerősök miatt) úgyis Eszti lenne belőle.

Nővérem Barbara, őt mindig a teljes nevén hívtuk a családban, de jött az ovi és azóta mindenki Barbizza. Anyukám meg már rég megbánta ezt a nevet, mert a Barbi kifejezetten irritálja. :D A családban továbbra is Barbara, meg így is szokott bemutatkozni, de az embere automatikusan Barbizzák, pedig már 32 éves.


2019. jún. 21. 12:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Mi is hasonló dilemmaban vagyunk.


Pl a Gábor jó név, de a Gabitol rosszul vagyok, vagy Krisztián jó, Krisz pocsék


Engem is szoktak becezni, de szólok miatta, hogy kerüljék. 95%ban figyelembe veszik, pedig én is már 32 éves vagyok.

2019. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Én pont a teljes nevemet nem használom, mindig a becenevemen mutatkozok be. Az embereknek nem szokott problémát okozni, hogy úgy hívjanak, ahogy bemutatkoztam.

A munkahelyemen 150 közvetlen kollégám van és mindig nagyon figyelek, hogy mindenkit úgy hívjak, ahogy ők szeretik. Van pl Istvánunk és Pistink, Krisztink, akinek a papírjain Ibolya név áll, Lonánk, aki utálja az Ilonát és ezt a becézését választotta.

És persze Esztink is, aki meg az Esztert nem szereti :)

Kisgyerekeknél persze más, mindenki automatikusan becézgetné őket.

De ha a lányod egyszer úgy dönt, hogy na neki meg pont az Eszti becenév tetszik nagyon, akkor sok beleszólásod nem lesz abba, hogy mások hogy hívják.

2019. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Én marha dühös lennék anyámra ha Eszter nevet kaptam volna,kifutottam volna már a világból,és már nevet változtattam volna.
2019. jún. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Igen, ez a nehezebb helyzet, mert sok embernél automatikusan jön, h becézzen, de szerintem abszolút nem a lehetetlen kategória, hogy meg lehessen beszélni közösségbe kerülve, h a teljes keresztnevén szólítsàk. Nàlunk fordítva volt, mi Pankànak szerettük volna hívni a kislànyunkat, és biztosak voltunk benne, hogyha az Anna nevet adjuk, akkor lesz Nusitól kezdve Pannàig minden, ezért eleve Pankànak anyakönyveztettük. Egyébként most olvasom Horthy Istvàn özvegyének naplójàt, ő is kikötötte anno, hogy az ő kisfia Istvàn, és nem Pityu vagy Pistike. :)
2019. jún. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Igen, én adtam. Balázsnak hívják a fiam, mindenféle becezesetol rosszul vagyok. Mivel Balázsnak hívjuk, így a családtagok, barátok is így hívják. Nincs ebből gond.
2019. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm Őt Annamáriának hívják,Ancsának becézték mindig is. De kinem állhatja az Ani,Pancsa,Anikó becézést.
2019. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen. Mi nem becézzük, oviban is kikéri magának. Az egyik óvónőnek engedte csak meg. De ha neki tetszik, hogy így szólítják, engem nem zavar. Attól még én maradok a megszokottnál.


Az Eszter ismerőseim közül is van Eszter, meg Eszti is. Ki hogy szereti, ha szólítják.

2019. jún. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont az Eszti tetszik, de az egész család Eszternek hív..😃 A kollégáknak én mondtam h Esztinek szólítsanak. Kolléganőm viszont kérte h ne Esztizzék. Így legalább nincs "vita„, hogy kinek szólnak. Persze kikerülni nem lehet, de ha azt szokja meg, akkor oviba, suliba lehet mondani h Eszternek szólítsák. Mondjuk az pech ha a gyerek meg az Esztit fogja szeretni.😃
2019. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Engem Szidóniaának hívnak de ha nem a teljes nevemen szólítanak szegény illető nem éli meg a holnapott :(
2019. jún. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!