Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből iszik 9 hónapos babátok?

Miből iszik 9 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Lányom csak cumisüvegből.

Van már minden féle poharunk de csak cumisüvegből tud. A szilikonos csőrös pohárból egyáltalán nem tud, aminek kemény a csőrös része abból a torkára szalad, tanulópohárból megijed ha a szájába folyik a víz, sima pohárból szintén. Tegnap vettem olyant aminek kemény a csőrös része viszont ahol folyik az szilikon de abból sem tud inni. Hogy kell rá "megtanítani"?


2019. jún. 29. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Pohárból, vagy ha megyünk valahová 2dl szivoszálas üdcsit kap. Nem kellett neki egyik cumisüveg,itato pohár sem.
2019. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Cumisüvegből ivott és még nagyon sokáig csak abból. Csak rendes pohárból ivott később, semmilyen csőrös, tanuló, stb. pohár nem érdekelte. Le sem merem írni, hogy meddig ivott csak cumisüvegből.
2019. jún. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Pohárból. Anyatejes volt, cumisüvegből kb 4x ivott, ha szomjas volt feles pohárból itattuk
2019. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam kemény csőrös pohárból vagy sportkupakos üvegből iszik. Rendes pohárból ritkán sikerül. Én kortyonként elvettem a szájától, amíg ráérzett, most már folyamatosan tud inni.
2019. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

9 hónaposan szerintem egyáltalán nem baj a cumisüveg. Én itatnám rendes pohárból, teljesen új, szoknia kell persze, de a gyakorlás a kulcs úgy is. Csőrösnél is belejön idővel. Első gyereknél eltoltam. Így 2 alkalom után feladtam a poharat egy időre. Csőrösből ivott. Nálunk ez úgy nézett ki, hogy kivettem a szelepet, almalevet raktam a pohárba, itattam egy kortyot. Furcsa volt neki, hogy folyik belőle de imádja az almalevet szóval volt mi motiválja utána. Visszaraktam a szelepet és elég sokat gyakorolt az imádott almalé miatt. Egyébként 90%-ban vizet ivott. Kellett idő mire belejött, másnapra talán. Étkezések után cumisüvegből ivott. Viszont nem nyár volt, hogy ennyire sokat kellett volna innia.


A kicsi se tudott először mit kezdeni a csőrössel de ő jóval hamarabb belejött. 10 hónaposan mivel állandóan a tesó 12+ poharát nyúlta le (mam), kapott egyet ő is. Ő akkor kezdett el inni rendesen, az ilyen 4+ meg 6+ pohár szerintem csak felbosszantotta. Illetve nála a rendes poharat is jobban erőltettük. Elsőre meglepődött ő is, de gyakorolni kell. 1 évesen persze csak segítséggel ivott belőle de sokkal hamarabb ivott teljesen egyedül belőle, mint a nagyobb. (Egyik másfél másik 2,5 évesen)

2019. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Cumisüvegből ivott.Valamikor egy éves kora után tudott inni csőrösből.Most 19 hónaposan pedig feles pohárból(annak a legvastagabb a fala+ olyan kicsi hogy rendesen meg tudja fogni) simán iszik.A bögrével kezdünk kísérletezni, de van hogy még minden a nyakába landol:D
2019. jún. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Feles pohárból iszik fél éves kora óta
2019. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először pohárból ivott, de nagyon sok mellément, Mam trainerrel sokáig próbálkozott végül sikerült megtanulnia. Már vagy csőrösből iszik vagy pohárból. Nem tudom hogyan, egyszer csak ráérzett mindkettőre. A 360as pohárral még mindig csak játszik.
2019. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!