Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a gender...

Mi a véleményetek a gender partyról?

Figyelt kérdés
2019. jún. 29. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Határtalan butaság..., de végülis nem artanak vele senkinek, úgyhogy magánügy. Remélem ezek a szülők majd akkor sem sajnálják ezt a sok időt és energiát a gyerekre, amikor meseolvasás van vagy matekozni kell a gyerekkel munka után főzés közben.
2019. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Mi tartottunk régen, kb. 15 éve. Nem nem sajnálom, hogy tanulni kell vele, sőt, amikor csak tehetjük,egymással foglalkozunk. Most már mondjuk kamasz, szóval nem igazán van rá sajnos igénye. Bár akkor ez még annyira nem volt divat. Egy jó családi, baráti összejövetelt tartottunk, ahol kiderült a baba neme. Nem volt nagy felhajtás, nem díszítettünk, vagy ilyesmi. Sütöttem, főztem, és beszélgettünk egy jót. Szerintem fölösleges az, amit most Gender partynak hívnak, elég egy olyan, amit mi tartottunk. Akinek még nem tetszik, az ne tartson ilyet, aztán meg van oldva a probléma.
2019. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
76%

Őszintén, annyi mindent megünneplünk már, mindenre van valami 'buli' (Halloween, gyereknap, ilyen évforduló, olyan hónapforduló, stb). Komolyan a saját gyerekünkkel kapcsolatos dolgokat hanyagoljuk?:)


Nekünk mindkét alkalommal volt, és nagyon jó volt. A kedvenc beülős helyünkön tartottuk, ott voltak a legközelebbi barátok, rokonok. Mindenki jól érezte magát, ettünk-ittunk, volt torta (abban volt "elrejtve" a baba neme). Csak egy kis összejövetel volt, nem kellett beszállni pénzzel, ajándékot hozni sem volt kötelező, semmi. Nekünk egy szép emlékként maradt ez meg, amiről majd jó lesz visszanézni a képeket, videókat 20-30 év múlva.

2019. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Én majd szeretnék ha eljön az ideje. De ezen az oldalon néha olyan érzésem van, hogy a gyerekvállalással kapcsolatban csak az önfeláldozás és a lemondás az élet minden öröméről az elfogadott álláspont. Mégis kinek árt ha a szülők esetleg kreatív módon közlik a baba nemét a rokonokkal vagy barátokkal? A babának nem lesz tőle baja, a szülők és a barátok jól érzik magukat, együtt van a család, esznek, isznak, beszélgetnek stb.

Én a többi ünnepet is szeretem, bulizni nem járok, nem ittam, nem dohányoztam sosem. Ennyi butaságot hadd engedjek meg lesajnálás nélkül szerintem. :)

2019. jún. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
A másodiknál gondoltam rá, hogy tarthatnánk. Aztán a kincsem olyan magamutogató volt a 12hete UHn, hogy nem lehetett nem látni a kukiját. Így akkor ez kimaradt, de nem baj.
2019. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy ez csak a szülőket érdekli. A barátoknak teljesen mindegy hogy milyen nemű gyereket hozott össze a Klári meg a Tamás. És itt bizony nem a gyerek kedvéért van a buli, hanem a kicsit felhajtás kedvelő szülőért (leginkább anyuci). Ajándékot visznek, meg gratulálnak, holott biztos a nagyikon kívül a többi résztvevő illemből vagy a hepaj miatt megy, senki nem amiatt, hogy "huhú vajon a Kláriéknak vajon fiuk vagy lànyuk lesz jajjajj de izgalmas alig várom hogy rózsaszín vagy kék lufik szállnak fel a dobozból"


Egy Halloween más, mert ott egy baráti társaság közös bulit tart, az évforduló is más mert ott ketten ünneplik egymást. De itt konkrétan anyuka akarja ünnepeltetni a még meg sem született gyereke nemét.....full értelmetlen.

2019. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

1. vagyok. Nem sajnálom másoktól a bulizást, nem ezért tartom butaságnak. A környezet számára egy apró kis infó a gyerek neme, ez a szülőknek érdekes inkább. Fölösleges dolognak tartom, amibe belekényszerítem a saját környezetem. Mindenki belemegy udvariasságból, de csak abból, mert igazán senkinek sem annyira érdekes, hogy a rokonnak, barátnak milyen nemü gyereke lesz. Önámítás és hülyítés nekem.

A másik, hogy még meg nem született gyerkőcöt ünnepelgetünk, nekem ez erőltetett.


Max annak látnám értelmét, hogy anya így adja elő apának, hogy fiú vagy lány, kettesben.

2019. jún. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudnak màr mit kezdeni magukkal
2019. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
7-es is jól megfogalmazta, ami a 6-os válaszban is volt. Ez egy cukiskodó buli, de csak a szülőket érdekli igazán. Nem akarnám rákényszeríteni a barátaimra meg rokonaimra hogy "gyertek ünnepeljétek meg hogy megtudhattátok hogy fiam vagy lányom lesz", meg persze az ajándékhozást. Mert hiába mondja a szülő hogy neem kell, uugyan, nyilván minden jóérzésű vendég visz.
2019. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
9. vagyok, még annyi, hogy nekem anno volt babaváró bulin, de nem én szervezetem, meglepetés volt, anyu és a húgom szervezték a barátnőimmel. Ez kedves meglepetés. De a gender party-t ugyebár az anyuka szervezi saját magának....ez nekem fura. És nem, nem a babának, hiszen a baba nem lehet ott, nem élvezi, neki nem oszt nem szoroz. Az apukák meg ennél racionálisabbak szoktak lenni, mintsem megünnepeltetni az ismerőseikkel hogy megtudhatják hogy milyen nemű gyereket várnak.
2019. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!